Forum

Forum

Měření množství vod...
 
Notifications
Clear all

Měření množství vody v retenční nádrži

407 Posts
65 Users
15 Likes
87.7 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

co je to KGcko ? na co to je takto zahnute ?

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

KG= Nátok dešťové vody. Zahnuté je to ptoto, aby to nevířilo nečistoty na dně a na hladině. Stejně tak je zahnuté PPR, kterým dopouštím vodu ze studny.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

jasny a jen pro info co  to mas za znacku a typ cerpadla ?

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Grundfos, řada SB - dělá se v různé výbavě. Mám tu nejvyšší se sáním na hadici s plovákem.  Má v sobě elektroniku a vše ostatní co musí mít kompletní vodárna. Takže když otočím kohoutkem, samo se zapne,  zavřu kohoutek, čerpadlo se vypne. Úžasná věc. Cena cca 9.800,-

Do studny dělají ještě lepší čerpadlo, které umí vše popsané + ještě umí udržovat konstantní průtok a tlak, který si nastavíš v krocích po 0,5 bar a je jedno kolik kohoutků v domě pustíš. Prostě plynule vykrývá spotřebu. Bohužel to už je cca 3,5x dražší, ale zase nerez a štíhlé do vrtu. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

jasny, ja resim neco do retencky na závlahu trávníku

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Já mám stejně jako L

https://www.e-cerpadla.cz/domaci-vodarna-easypump-easy-edeep-1200-230-p-8544.html

Dělají ho aj se sacim plovakem jak píše kobra23. 

EDIT:

Tu:

https://www.e-cerpadla.cz/domaci-vodarna-easypump-easy-edeep-1200-xring-230-p-7779.html


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Grafy kolik kdy bylo vody v retence jsou asi k nicemu. Ale nejaky presnejsi mereni se hodi. Zrovna minulej mesic u nas uderil privalak a z 50% bylo razem 90% (je tam svedena i cast strechy). Samozrejme jsme zrovna nebyli doma, takze mit tam nejakej primitivni plovak  je po prd..


   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 

@kobra23 co když bude jímka plná a čerpadlo z nějakého důvodu přestane fungovat? Je umístěno na PPR potrubí napevno a potrubí jsou uchycena objímkami k sobě. Jde to nějak nahoře odšroubovat a vytáhnout potrubí i s čerpadlem?

Dopouštění z řadu a studny jsem řešil napojením na přívod dešťové vody (pod vnitřním filtrem) pomocí dvojité odbočky a koncovek pro připojení hadice 

https://triker.cz/p-289390000050/Ht-koncovka-prima-pro-pripojeni-hadice-dn50-8-25-mm/


   
Georgio reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Nahoře v suché části jsou šroubení, kterými to rozeberu. Jímku jsem schopen vyčerpat do jezírka, které je 3 metry od ní, takže mohu demontovat případně i jen čerpadlo.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

muzete prisim nekdo popsat/vyfotit co vse mate mezi okapema tou retenckou.. jakej filtr.... diky

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Mám toto:

1A1AFB1F 165A 4628 A89E B3F127E3827F
99FBAB48 44DB 4F99 93C0 EB3A0673D5D4

Jedná se o filtr hrubých částic. Když se ucpe, jde voda do přepadu. Nemusím mít na svodech nevzhledné geigery a čistí se to jen na jednom místě. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

ale to musi bejt hned za okapama ne ? (musí to byt i kdyz jsou tydle cistice v gaigrech?) protoze ja je mam pospojovane a pak asi 20m KGckem k retencce

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Tohle je centrální filtr hrubých nečistot, který má jemné síto o velké ploše. To geigery nemají. Otázkou je na co vše budeš vodu používat a jaký stupeň čistoty potřebuješ. Já dešťovkou budu i splachovat a tak to musím mít řádně ošetřené jak na vstupu, tak i na výstupu.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Já budu mít klasické gajgry na odfiltrování nejhrubších nečistot a ještě před retenčkou bude odkalovací mini jímka.


   
ReplyQuote
Page 9 / 28
Share: