X
Forum

Forum

Měření množství vod...
 
Notifications
Clear all

Měření množství vody v retenční nádrži

407 Posts
65 Users
15 Likes
89.6 K Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

brali jsme 7kubiku od Renoplastu , co si pamatuju chteli asi 22k kc 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám konkrétně tuhle jímku - http://www.nemecke-jimky.eu/jimka-sorage-tank-6000-litru  Chlapík mi ju přivezl až na zahradu. Je komplet z plastu, ale stěny má opravdu silné. Při troše snahy s ní může manipulovat jen 1 člověk a v zemi stačí obsypat pískem, není potřeba žádný složitý betonování.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

blax: nieco take som uvazoval aj ja...ale za tu cenu (resp nizsiu) si spravis arduino a bude to viac ucelove (relatka, cidla...) a na velku vzdialenost cez jeden sietovy kabel data + PoE

nadrz som bral 8m3 tuto:  http://www.poolone.cz/plastove-jimky/jimky-kruhove-samonosne-41-8/

mam to v zemi a na spodu je vyliaty beton a do toho je osadena, aby ju nevytlacilo


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Dle kolegy, má 7m3, stačí na splachování bez potíží, ale když přišla na řadu zahrádka už voda nestačí. Příště by šel do 10m3.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

jj na zahradu aj 15m3 by sa vyuzilo 😉 Len u tych vacsich samonosnych uz je asi lepsie s dvojitym plastom a naliat tam beton aby to vydrzalo.

ked je sucho a polievam travnik + uzitkova zahrada 600-700l kazdy 2 den


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

radku a slozil ti ji primo do jamy? Je hodne tezka ne? jak sni manipuloval?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Složil mi ju (ručně) z auta na zem (to sem ještě díru neměl).

Následně jsem nechal udělat bagrem díru a jímku zavěsili přes lano na bagr (má úchyty) a přesunuli do jámy. Borec mi ale říkal, že pokud jednu hranu díry trochu srazíš, je možný ji do jámy i normálně skulit. Proražení bych se nebál (pokud máš na dně písek).

Váží kolem 180kg, já jsem ji osobně přesouval po zahradě cca. 15m takže manipulace je možná i ručně. Je to jak posouvat velkej sud 🙂

20170501 114744
20170426 161807
20170421 083556

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

hele , nadrz tam zabudujes a pak výsku toho komnku si urcis presne podle terénu a a takovym to nastavis?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já jsem k tomu dokoupil ještě teleskopický nástavec, na kterým si právě můžeš (tuším +-0,5m) nastavit finální výsšku poklopu.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Ja budu brat asi betonovou nadrz, protoze mam trochu problem se spodni vodou. U plastove bych mel strach, aby mi ji spodni voda nevytlacila, to u betonove nehrozi, navic cena beton/plast je nekdy dost podobna..

Spis mam trochu problem, ze u Mikulova skoro neprsi,takze nevim, co do te nadrze budou sbirat. Soused naplnil minuly rok nadrz o objemu 1m3 pouze jednou...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Pokud je problem se spodni vodo tak plast raději nee, to je jasný. U nás to ale nehrozí.

U betonový ale pamatuj, že budeš muset ke kolaudaci předložit zkoušku těsnosti (u plastový dostaneš přímo papír od výrobce).


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 689
 

My budeme stavet v Pohorelicich u Brna, kde je spodni voda, takze mame kalkulaci na tuhle:

http://www.db-jimky.cz/nadrze-na-destovou-vodu.html

Kdyby nekoho zajimalo, muzu poslat kalkulaci na mail.

Vodu budeme pouzivat pro zavlazovani zahrady a splachovani. Deste se nebojim, bude i vrtana studna, ktera bude jimku udrzovat poloplnou


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: MartinR

Ja budu brat asi betonovou nadrz, protoze mam trochu problem se spodni vodou. U plastove bych mel strach, aby mi ji spodni voda nevytlacila, to u betonove nehrozi, navic cena beton/plast je nekdy dost podobna..

Spis mam trochu problem, ze u Mikulova skoro neprsi,takze nevim, co do te nadrze budou sbirat. Soused naplnil minuly rok nadrz o objemu 1m3 pouze jednou...

ked mas spodnu vodu, skus si radsej navrtat nejaku studnu a k tomu mensiu nadrz 😉


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Studnu prave resim,ale jako vsechno kolem domu neni to tak jednoduche:)vrtana u me nejde kvuli jilum a kvalita vody u kopane je vzdy riziko,navic tam voda byt muze a nemusi,takze do toho clovek vrazi 80k a teprve potom zjisti,jestli to bude nebo nebude fungovat.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 
Posted by: l.adamek

My budeme stavet v Pohorelicich u Brna, kde je spodni voda, takze mame kalkulaci na tuhle:

http://www.db-jimky.cz/nadrze-na-destovou-vodu.html

Kdyby nekoho zajimalo, muzu poslat kalkulaci na mail.

Vodu budeme pouzivat pro zavlazovani zahrady a splachovani. Deste se nebojim, bude i vrtana studna, ktera bude jimku udrzovat poloplnou

Dal by si sem do fóra prosím objem a cenu? Díky.


   
ReplyQuote
Page 2 / 28
Share: