Forum

Forum

Měření množství vod...
 
Notifications
Clear all

Měření množství vody v retenční nádrži

407 Posts
65 Users
15 Likes
89.7 K Views
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Nabidka na betonovou nadrz 6,5 m3, cca 49 k vcetne montaze bez jerabu..


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 689
 

Moje poptavka:

kalkulace ceny na betonovou nadrz na destovou vodu
- cca 5-6 m3
- vyuziti: zavlaha zahrady, okruh v dome (wc atp.)
- 2 vstup (okapove svody, vstup ze studny)
- 2 vystup (do vsakovaci nadrze, do zasobniku v dome)
- vc dopravy a ulozeni (obec Pohorelice cca 20 km pod Brnem)

Odpoved:

Dodáváme betonové nádrže a v případě zájmu provádíme sestavení nádrží do připraveného výkopu, zemní práce nezajišťujeme, jeřáb po dohodě.

Nádrže se ukládají do výkopu se srovnaným podložím materiálem s hrubostí do 22 mm (hlína, písek, drť apod.) ve vrstvě cca 5 cm.

V případě výskytu spodní vody je potřeba zajistit čerpání vně sestavované nádrže po dobu montáže a dále cca 5 hod po sestavení. Po té je nutné nádrž zasypat.

Nádrže jsou navrženy a vyrobeny z vodostavebného betonu. Jsou dostatečně pevné a těžké, aby je vztlak spodní vody nezvedl ani nezničil (tyto tlaky v závislosti na objemu můžou být až desítky tun). Vztlaky jsou počítány s 0,5 m zásypu zeminou.

Stěny a dno jsou lité v jedné operaci! Ručíme za statiku a za těsnost.

Dopravu jímek na místo zajišťují smluvní dopravci.

V případě vlastní dopravy je výdejním místem areál fy. PROAGRO a.s. v Bohdalci 102, okr. Žďár nad Sázavou.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Já zkusil poptat odsud  http://hazbet.cz/cenik/

Jsou to nejspíš poláci, ale vypadají solidně, líbí se mi, že nepoužívají na přilepení víka PUR pěnu, ale lepidlo a vůbec těsnosti se celkem věnují. Mám ale specifickou situaci, potřebuji nádrž horním víkem 2m pod terén a pak dlouhý komínek jestli někdy polezu dovnitř asi se budu bát 🙂


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

49k za 6m3 nadrz? dost 🙂

to si kup radsej toto:  http://www.poolone.cz/plastove-jimky/jimky-kruhove-dvouplastove/

nieco vacsie, nalejes tam beton a cena bude nizsia


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

jak jsem rikal, mam v cca 2 m spodni vodu, proto jedine betonovou nadrz,ktera je na to stavena a nemusim se bat vytlaceni, to je bohuzel muj hlavni problem, jinak bych sel taky do plastu. Polaky jsem uvazoval, jsou levnejsi, ale kdybych jel na dotaci Destovka,nejsem si jisty, ze jejich dokumentace a certifikaty postaci pro vyplaceni dotace postaci.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

zavolaj im tam a spytaj sa...

Ten plast je len obal pre beton ktory tam nalejes, takze by ti to nemalo vytlacit


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

diky za tip...mozna to prece jen zkusim.

Jinak jeste link k mereni hladiny, mozna uz tady odkaz na clanek je...

 

https://www.loxone.com/cscz/3-dulezite-podminky-pro-pouziti-retencni-nadrze-v-inteligetnich-domech/


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ja mam nabidku od zumpabetonova.cz

Jednodílná betonová žumpa 10 m3 1 komorová
cena vcetne dopravy a montaze a ulozeni do jamy , 1 kominek v cene, cena komplet 10m3 28900kc 

1 komorova, 1 kominek 60cm, s montazi 28900kc
soucasti certifikat s prohlaseni o shode , protokol o tlakove zkousce

+ jsem s borcem domluveny ze mi tam vykrouzi vstupy dle potreby

ten hazbet vypada dobre, ale ta cena naroste jeste o dopravu ...


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

btw kolik řešíte otvorů do jímky a v jakých místech? předpokládám že máte jeden otvor pro nátok, jeden otvor pro elektřinu na ovládání čerpadla a nějaké senzory a možná jeden otvor jako přepad do vsaku?


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

@Mira

 

nabidka je to super, pojedes na dotaci Destovka?Na druhou stranu...nevim o kolik prsi v Drnholci vice nez u Mikulova,ale budes to mit jen na destovku nebo planujes i studnu?Protoze 10 m3 podle me mozna naplnis tak na jare ci podzim..

To je to, co me stve,ze tady proste neprsi....a mam trochu strach, aby nadrz nebyla vecne prazdna, a nezacala treba zahnivat...

Takze zakladni moje otazka je, delat retencni nadrz i presto, ze tady vlastne neprsi?Nepocitam, ze to v budoucnu bude lepsi...


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

No my jsme nejsušší oblast v republice, ale třeba letos jsme nadprůměrní 🙂 já dím raději větší a nevyužiju, nž mejší a pak si to vyčítat; na dotaci nejedu, studnu bych chtěl, mám i nějaké nabídky, ale nechám to do druhého kola - vodu máme někde ve 13m


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Já se picnu ti Poláci snad mají na jímky nějaký monopol.

www.zumpabetonova.cz jsou taky z PL.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Borec je cech, docela komunikativni a ochotnej ale evidentne to taha z polska 🙂


   
ReplyQuote
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Dotace dešťovka byla rozebraná ten den co ji spustili.

http://ekonomika.idnes.cz/destovka-program-destova-voda-ekologie-dotace-zivotni-prostredi-pyi-/ekonomika.aspx?c=A170530_154417_ekonomika_ane

Já o ní uvažoval, ale takhle rychlej sem nebyl.

Máme cca 40m3 jímku s možností splachování wc. Jímku sme betonovali přímo na místě.

 

A aktuálně taky řeším jak měřit kolik mám vody.

Do vlezu umístím tyč, ze které budu moct jednoduše odečíst výšku vodní hladiny (s přepočtem na m3).

A pak mě čeká vymýšlení a napojení na Loxone...ten jejich měřák mi přijde moc drahej na to k čemu to bude...

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 
Posted by: Mira

Borec je cech, docela komunikativni a ochotnej ale evidentne to taha z polska 🙂

Ano, místní distribuce jsou Češi, ale produkt i s autem přijede z PL.

Zaručeně CZ produkt jsou jímky od  http://www.ekomontsro.cz


   
ReplyQuote
Page 3 / 28
Share: