X
Forum

Forum

Měření množství vod...
 
Notifications
Clear all

Měření množství vody v retenční nádrži

407 Posts
65 Users
15 Likes
88.7 K Views
(@lukas_)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 17
 

Mám rovnou střechu na domě - 190m2

Nádrž 6m3 + aut. ponorné čerpadlo vyšlo 22tis - proběhla - dopadla injekce ve formě dotace..

Od 4/2018  jsem pro dům (wc + pračka) a zahradu spotřeboval 25m3 což je 2500kc a aktuálně tam mám cca 1m3 vody (...už aby zapršelo) 

Studna bohužel nebyla možná

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Klucí kde máte u  děšťovky schovanou technologii? (filtr, ventily, kohouty, případné dopouštění ze study atd..)

Máte někde vedle jímky nějakou podzemní věc kde to máte schované, nebo přímo v jímce? Vstupním komínku?

Díky.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
Topic starter  

V retencce jen cerpadlo, z toho pak trubka ven v zemi az do sachty se zavlahou. Tam pak jsou dva ventily, co prepinaj vodu z radu a vodu z retencky a za tim pak dalsi ventily co to rozdelujou.

Studnu nemam, takze docerpavani nemam. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Vedle jímky na dešťovku mám technickou místnost pro jezírko a udělal jsem ji větší, aby se nějaké příslušenství pro dešťovou jímku vlezlo i tam.

Edit : vše je v podzemí.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

@kobra23 jak vypadá taková podzemní technická místnost?


   
ReplyQuote
(@lukas_)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 17
 

V nádrži čerpadlo, voda + proud do baráku do technické místnosti. Tam to filtruji a vracím přes ventil zpět na zahradu, nebo využívám pro domovní rozvod. Nechtěl jsem řešit nějakou venkovní šachtu, zamrzání ventilů,.. Ještě ze zkušenosti po zimě, mám udělaný baypass (voda se mi točí nádřž - technická místnost - nádrž. ) Když bylo -15st okruh zamrzl, takhle se mi každou půl hodinu otevře na 2min ventil a protočí to.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: Pavel

@kobra23 jak vypadá taková podzemní technická místnost?

V mém případě místnost ze ztraceného bednění ZB20 o rozměru 3x2,4 metru a hloubce 3 metry. Dolní část slouží i jako sedimentační jímka pro vodu z čištění jezírka. V polovině výšky jsou pororošty, které tvoří podlahu technické místnosti. Nad pororoštama je technologie pro jezírko (štěrbinové filtry, čerpadla, UV lampy, vzduchování, průhledítka atd.) + technologie pro dešťovou jímku (elektrorozvaděč, dopouštění ze studny přes elektromagnetický ventil atd.). Vše je zakryté modřínovými fošnami a na zimu se tam dává pod víko 15 cm EPS. Dal bych foto, ale ještě to nemám hotové. Ale dost se to podobá stavbě tvé jímky co jsi tu zveřejnil nedávno.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Já bych to chtěl vidět i nehotové 🙂


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Ja mam v jimce jenom cerpadlo a sensor hladiny, zbytek hejblatek jsem umistil do puvodni vodomerne sachty vedle baraku ... jeste ze ji tenkrat udelali celkem dost velkou:-)


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Jak tak koukám, tak abych si k té mé jímce ještě něco přistavil 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: Pavel

Já bych to chtěl vidět i nehotové 🙂

E0C3300B 9FE1 49E3 9E31 21A1A42F322F
F871674E 0B13 4813 8DB8 972F4524E00D
A967CDBD A9B8 49BF 976B B2BA0D5FDC31
D32B718D 8C97 4F65 BA06 3166C46CDB83

Našel jsem nějaké loňské foto před zasypáním. Ta první komora je ta technická místnost jezírka. Vlevo ten poklop zakrývá vstup do dešťové jímky 8,6m3. Vzadu ty komory už patří k filtru jezírka.

Ta TM je 3 metry hluboká a bude rozdělena výškově na 2 části. Dole sedimentační 6m3 jímka a nad tím různé technologie. Na fotce těch 7 chrániček chrání vzduchovací potrubí, které jde do filtru a do jezírka.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

😲 😲  

Hustýý, objednávám další ZB a jdu tvořit 🙂


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Zdar,

musim se zatepla podelit o radost z tenzometrickeho snimace ... prave jsem ho nainstaloval pote, co mi nekolik tydnu lezel na stole.

Takhle se projevi dve splachnuti (5l) na hladine vody v jimce:

Jimka

Osa y je v metrech vodniho sloupce ... a jde to tak rychle dolu, protoze jimka je ted plna az po prepad, ktery je zausteny do sachty, takze plocha vodni hladiny je mala...

Hned si jdu objednat druhy snimac i do studny:-)

Mam tenhle:

https://www.aliexpress.com/item/wholesale-4-20MA-level-transmitter-level-sensor-Level-Controller-input-type-level-sensor-fire-water-tank/32656296764.html


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
Topic starter  

Supr. Ten uz mi tu taky lezi na stole a ceka na montaz 😉


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Cize WC ti napusta 32-22sekund 😆 

Zvladlo by to hladinu v studi priemer 125mm? Hladina cca 4m od vrchu.


   
ReplyQuote
Page 11 / 28
Share: