Forum

Forum

Čím nahradit virtuá...
 
Notifications
Clear all

Čím nahradit virtuální vstup?

3 Posts
1 Users
0 Likes
1,410 Views
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Ahoj, potřebuju totéž co umí virtuální vstup ve vizualizaci, tj. min/max hodnotu, krok a +- nebo nahoru dolů tlačítka.

Problém mám s tím, že výstupní hodnotu měním ještě jinak přes automatiku, jenže pak to samozřejmě ve vizualizaci nesedí, protože virtuální vstup nemá "programový" vstup a můžu jej nastavit jen z venčí nebo rozhraní.

Jasnější to bude snad z obrázku.

Viruální vstup vlevo používám ve vizualizaci (Nahoru-dolů tlačítko).

M.


   
Quote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Tak jsem to nějak vyřešil přes 2-výběrové tlačítko, které se používá ve vizualizaci. Virtuální vstup jsem ve vizualizaci odstavil, ale musel jsem jej  programu ponechat. Chtěl jsem ho vyhodit úplně a zapisovat přes HTTP přímo do bloku, ale...

Virtuální vstup mi vrací normálně...

<LL Code="200" value="26.0 °C" control="dev/sps/io/Požadovaná teplota Hydromasáž2"/>

Ale blok mi vrací ve value vždy 0.

<LL Code="200" value="0.0 °C" control="dev/sps/io/Požadovaná teplota Hydromasáž"/>

To je normální chování nebo chyba?

This post was modified 5 years ago by milanc

   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Jo jinak zápis analogové hodnoty do bloku funguje správně, jen vrací pokaždé 0. A stejně mé řešení výše není úplně to, co jsem si představoval. Protože hodnota virtuálního vstupu po změně přes 2-výběrové tlačítko nesedí. Trochu blbé, když to přes HTTP vyčítá a řídí externí aplikace právě z tohoto virt. vstupu. Nějaký nápad? Než si vyčítání teploty udělat přes druhý výstup? :/

This post was modified 5 years ago 2 times by milanc

   
ReplyQuote
Share: