Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
219.7 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Ahoj, dobrý návod, díky 🙂

Ohledně té čtečky otisků, máš to jako stand-alone řešení pouze na branku nebo je to integrované i do Loxone?


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Ahoj.

Je to autonomní záležitost. Otisky uloženy ve čtečce, resp. přídavném modulu. Po ověření spínám Loxone vstup a ten s tím pak naloží dle zadání. Modul sám branku neotevírá ( i když může). Chtěl jsem nad tím mít kontrolu proto jsem to hnal přes Loxone. Tím, že je to autonomní, bohužel nerozpoznám kdo se identifikoval. Vím, že pouze povolený a ověřený uživatel (res. Prst 😀 ).

Všechno sofistikovanější (user ID) skokově dražší. Vyhodnotil jsem autonomní záležitost jako dostatečné řešení pro sebe.

F.


   
ReplyQuote
slunko
(@slunko)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 41
 

ja to resim ted pres ctecku od sebury (tu hranatou), ktera momentalne posle jen impuls, ale jde napojit pres wiegand protokol na 232ku, takze pak neni problem i vycist uzivatele. Pres Ali stoji sice porad par tisic, ale je to peknej kousek. Mam na kazdou stranu baraku dve. K autorizaci slouzi spolu s dalsim overenim. Pak se teprve sepne motor ve dverich...


   
ReplyQuote
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Ahoj,

já aktuálně taky řeším domovní zvonek a musím říct že jsem dospěl k následujícímu řešení, protože se mi moc nechce pouštět do DYI řešení...

Asi pořídím toto:

https://www.tsbohemia.cz/domaci-videotelefon-emos-barevna-sada-rl-03m_d272363.html

nebo

https://www.tsbohemia.cz/domaci-videotelefon-emos-sada-h2011-bila_d245702.html

Cena je přijatelná a funkčnost taky - přenáší to obraz a zvuk a otevřou tím i bránu.

Napájení půjde po UTP kabelu co je na to připraven (od Loxone ke vstupním dveřím v baráku a pak od Loxone do sloupku u branky).

Výsledek: z Loxone i z tohodle zařízení můžu otvírat bránu.

Tohle zařízení se stará o domovní zvonek a přenos audio/video.

Není v plánu mít více míst kde bych "zvedal telefon"

Nějak nevidím (nechápu) přínos proč to integrovat do Loxone. A ty argumenty proč to mít propojené nejsou dostatečné aby opodstatnili větší cenu nebo čas který bych tomu musel věnovat.

 

Ale určitě budu rád, pokud mi vysvětlíte proč to mít propojené.

H.

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@SiebenCZ - No když mi někdo zazvoní u branky a já jsem v práci, tak ho vidím na telefonu a můžu s ním mluvit. To je hlavní důvod.


   
Pavel reacted
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

A případně mu tu branku můžu otevřít, aby to co mi nese dal dovnitř 🙂


   
ReplyQuote
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

To byl asi jediný lepší argument který mě taky napadl. Ale po vyhodnocení situace jak často se to děje a jak moc se to bude dít - každý má mobil a zavolá nám...sem to vyhodnotil jako nedostatečný.

ad případ když mi někdo něco nese - všichni už posílají SMS a volají a do budoucna tyto služby budou ještě kvalitnější takže sem ho taky vyřadil 🙂

nehledě na to, že branku si může otevřít kdokoli kdo dosáhne na kliku z druhé strany 🙂

Tím ale neříkám že je to zbytečné. Jen mě zajímal váš pohled na tuhle situaci a možnosti jak to řešit.

Do budoucna budu chtít vyřešit přesměrováním na mobil abych mohl komunikovat i když nebudu doma, ale to bude několik let trvat - do té doby bude doma manželka s dětmi a to je ten nejlepší vrátný 😀

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Poštu a zásilky řeším tak, že mi dotyčný zavolá a já mu otevřu vrata garáže. V garáži mám IP kameru takže vidím co se děje. 

K tomu vrátnému - opravdu asi nejlevnější řešení je koupit poštovní schránku pro zabudování do face bloku a do ní vložit vykuchaný ip telefon a ip kamerku. Levné a funkční . 

Já to mám vyřešené tak, že jsem si koupil za 6,000 Audio modul od 2N plus malou kamerku za 800kč. Funguje to skvěle. 

Někdy je to docela sranda vysvětlovat někomu, že i když s ním mluvím, tak opravdu doma nejsem. 🙂


   
ReplyQuote
 Goat
(@goat)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 15
 

Ahoj,vracím se ještě k tomu Doorbirdu. Už jsem to také zprovoznil a potvrzuji, že na interní síti vše funguje, když se ale připojím z venku, nedaří se mi s Doorbirdem spojit přes Loxone, přes jejich aplikaci vše funguje. Netušíte čím by to mohlo být?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@Goat

mas pevnu IP? , nastavene presmerovania v routery na doorbird?


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

ahoj,

Doorbird ma konecne vicetlacitkove vratniky fungujici s Loxone

https://www.yatun.cz/vyrobce/doorbird/

Loxone bude mit taky noveho vratnika ale pry ma byt jeste drazsi jak ten soucasny.


   
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 23
 

No ja mam ideu ze ked budem doma tak okrem zvonceka kedze na dverach je "gula" tak si budem moct dvere otvarat prstom aby som nemusel nosit kluce a vytahovat ich nonstop...

Hl. ked som doma, teraz to robim tak ze na el. zamku si prehodim packu aby som mal z dveri lietacky, predsa len na dome je stale co robit...

 

https://www.aliexpress.com/item/Multi-language-Version-DS-7732N-E4-32CH-NVR-for-IP-Camera-Network-Video-Recorder-4SATA-for/32697679295.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.449.4qLGYt

Hivision kamery a kamer. system mam. S loxone funguje v pohode cez MJpeg. Audio zatial nemam odskusane tie kamery co mam ho nemaju.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@IvusoSK: Jak to maji ty HiVision s dokumentaci, to posilaji s tim, nebo si neco nasel na netu?


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

HiVision vypada fakt pekne, da sa tu niekde kupit?


   
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 23
 

S dokumentaciou to maju asi ako kazdy cinan, tj. manual s IP adresou a to je vsetko. Avsak nastavovanie cez web rozhranie maju velmi bohate a celkom na cinu velmi pekne a funkcne spravene. (na dvr je aj CZ a SK jazyk) a okrem ineho funguje to aj bez ActiveX. Na MAC os a safari. (nie sice vzdy ale zas naco ked mam obraz cez loxone a na telke :)).

Kamery Hikvision som kupoval raz od http://www.kamerovesystemy.sk tu na slovensku ale pak este aj spolocnost Areta ale tam treba zivnost a koncesiu. Cenovo tam je ale rozdiel na 150eurovej kamere cca 5eur takze aj ten GSMAlarm je fit. Ja mam 5Mpix kamery Dome s Exir cipom nejakym. Obraz je nadherny. Vyhodou je ten Mjpeg ze sa da nastavit (osobne 6MBit) a na loxone je ten obraz naozaj pekny. Mjpeg mam ako sekundar. stream, main stream mam nastaveny na este vyssiu kvalitu koli zaznamom na HDD. Maju aj appku na pripojenie sa ku vsetkym kameram naraz ale nejde to peer-to-peer ale cez nejaky server (v Eu ich maju niekolko). 

Kamery mam tieto: https://www.kamerovesystemy.sk/Hikvision-DS-2CD2342WD-I-28-d930.htm

Jedinou nevyhodou kamier co mam je ze sa na moj vkus skorej davaju do Night modu s IR prisvitom. Riesil som to aj s vyrobcom avsak poslali ma dokelu. Som si zvykol, ze ked "zlodej" pride s baterkou tak ho budem mat ciernobieleho...:) 

S Loxone to bolo jednoduche prepojit. Pridat InterCom nastavit URL adresu s menom a heslom a je to. Keby niekto chcel pripojim sem obrazok nastavenia. Takto ked si otvaram garazove dvere alebo mi niekto zazvoni na zvonceku (kedze fingerprint este nemam) tak ho vidim na vonkajsej kamere aspon. 


   
ReplyQuote
Page 7 / 59
Share: