X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.7 K Views
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

@dusanmsk Taky jsem na 24V nic nesehnal, kdyz jsem hledal... Nakonec jsem tam dal step down z 12 na 3V misto baterek a napajim to z 12V zdroje v rozvadeci. Sice je to dalsi ku*vitko, ale ten obvod je tak jednoduchej, ze snad vydrzi  to co ten zvonek.


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Jaj, to je to slovo, co mi chybělo - melodické 😀

To je horší, určitě nějaké jsou na 12V, ale s nimi zkušenost nemám, viděl jsem je ale v nabídkách. V rychlosti třeba Conrad něco má: https://www.conrad.cz/o/zvonky-propojene-kabelem-0107010 (nastavil jsem filtr na zvonky co mají víc než jednu melodii). 

Pokud by se nedala najít 24V varianta a trval bych na melodii, volil bych asi 230V variantu, nebo bych před zvonek dal DC-DC měnič 24V-12V, některé jsou maličké a třeba by se schovaly i někam do krabičky...

Zkusím si schválně všímat melodických a když na něco narazím, pošlu sem.


   
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

@dave

Taky jsem chvilku hledal něco víc hotového a neuspěl.
Nakonec jsem to vyřešil obyč. "Ding/Dong" zvonkem na baterky.
Mám k němu přivedené UTPčko, takže jsem zvonek vykuchal, dal tam do místa pro baterky down step měnič (vstup 24V, výstup na hodnotu napětí baterek).
Navíc má ten zvonek dva "vstupy" a 2 zvuky, takže používám 2 DO z Loxone.

Rozpoznám tak, jestli někdo zvoní od branky nebo už od vchodu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Njn, nakoniec to skonci presne tak (s tym stepdown menicom). Len mi to proste pride ako uplna kokotina tahat k tomu +24V, GND a este 2 draty ktore scvaknem relatkom aby to zacalo zvonit. Ja tomu chcem priviest napajanie a nech to hra. Odpojim napajanie a nech to zmlkne. Neriesitelny problem, nic take neexistuje.


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Tak napájení tam potřebuješ externí, pokud chceš melodii, jinak by bylo přivedeno napájecí napětí jen po dobu stisknutí tlačítka, což by jednak nestačilo na přehrání celé melodie, ale umím si představit i scénář, kdy se při krátkém stisku tlačítka sotva probere elektronika a sotva by bzukla první tón, už by zas tlačítko odpojilo napájecí napětí, takže by sis ani nestihl všimnout, že někdo zvonil.

Že to umí vyřešit Loxone v cestě mezi tlačítkem a zvonkem, to je věc jiná, ale výrobci zvonků běžně nepočítají s tím, že bude logika mezi tlačítkem a zvonkem.

This post was modified 3 years ago by Froggg

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Hej, to je pravda. Mozno pojde natrvalo spojit tlacitkovy kontakt a po privedeni napajania to bude hned zvonit. Ale to bude asi model od modelu a nez neodskusam neviem.


   
ReplyQuote
(@cuchty)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 
Posted by: @cuchty

Pánové, dva večery v háji a nemůžu pohnout s notifikacemi že někdo zvoní. Mám dva bloky ovladani dveří, jeden pro mě, jeden pro souseda. Adminovi chodí všechno, to mi nevadí, ale i když sobě zakážu přístup k sousedovic bloku , sice mi nevyskakuje okno s kamerou ale stejně dorazí push notifikace že někdo zvoní.

Neví někdo co s tím ?

 

Díky

 

 

Takže je to tak, blok musí být v místnosti, kterou mají oba sousede defaultně neviditělnou. A pak ručně povolit každému jednotlivě jeho blok ovládání dveří. Pokud ho jen jednotlivě zakážu, notifikace stejně chodí, jen ho navzájem nevidí

 


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Zdravím hoši, chtěl bych požádat o radu, příp. zkušenost, zda někdo máte s něčím podobným. Pořídil jsem Dahua VTO2111 společně s monitorem a POE switchem. VTO funguje pouze pokud ho připojím přímo u switche cca. 1 m kabelem. Pokud ho umístím na branku, kam je tažený nějaký OLFELX 12x0,75mm2 nebo něco podobného, tak se sice zapne, ale na síti je neviditelný. Vzdálenost od poe switche je cca. 20 m. Nevíte čím by to mohlo být? Díky.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@kao Ahoj,

je to takový nestandardní počet žil.

  • Zkoušel jsi propípat žíly jestli nejsou někde přerušené případně zkratované?
  • předpokládám že dvě/čtyři žíly používáš na napájení a čtyři žíly jsou datové? je to tak?

   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Propípat jsem zkoušel zatím jen na spojistost, zkrat mám ještě v plánu. Přesně jak říkáš, 4 jsou napájení a 4 data.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@kao ještě takovej dotaz. Jsou tam kroucené páry nebo jsou ty žíly samostatně? Protože pokud by nebyly kroucené můžou se navzájem ovlivňovat a indukovat se na nich napětí na té délce. A nevede ti náhodou souběžně nějaký silový kabel?


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@pavelf

Je to právě nekroucený kabel, což mě také napadlo, že by mohl být problém. 8 žil je použito právě pro ten videotelefon a na dvou dalších je 12VDC a GND pro spínání zámku. Společně jde jeden silový kabel pro ovládání pohonu brány.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@kao tak to by mohl být ten problém, na té délce se tam bude indukovat napětí z toho silového kabelu. Pokud máš možnost natáhni klasický FTP kroucený kabel.


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@pavelf

No, zkusím to napájení pro bránu shodit a uvidím. Bohužel už nelze natáhnout jiný kabel 🙂


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@kao neříkám že to tím bude může to být taky tím napájením toho interkomu páč tam taky nějaký proud aspoň 0,5-1A poteče takže to může rušit i tohle.
Ještě jsem koukal že Dahua VTO2111 má i WiFi rozhraní tak bych použil kabel jen pro napájení a data pustit přes WiFi.


   
ReplyQuote
Page 45 / 59
Share: