X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Loxone novinka

91 Posts
26 Users
10 Likes
10.6 K Views
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@kobra23 ano

 

odkliknout ulozit restart a pak zase zakliknout a ulozit restart. Pak se mi to jiz objevilo. Pochopitelne jen kdyz to homekit podporuje. Tlacitko atd nepodporuje. Musis to resit vyponacem a pak blokem zpozdeni 1 sekunda na reset vypinace. Aspon to tak resim ja.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@sundevil 

Stále nevím které odkliknutí "použít vizualizaci" máš na mysli?

Tlačítko je podporováno dle promo materiálu na webu Loxone, viz screen

2022 04 20 185835

   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@kobra23 

 

sorry nefnguje push button protoze ho apple nepodporuje.

 

ano použít vizualizaci odkliknout restart a pak zakliknout použít vizualizaci a restasrt. Pak s emi to jiz objevilo ve vyberu


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

1. homekit podporuje pouze subset fukcni z loxone (priklad tlacitko)

2. vizualizace "checkbox" je povoleni pro uzivatele, kteri maji pravo na blok aby tento blok mohli pouzit

3. homebridge pouziva uzivatele, ktery musi mit prava z 2. aby se dostal na funkcni blok skrz API

4. nasledne homebridge zpropaguje bloky ktere podporuje a bloky ktere "vidi"/ma prava z 2. do HomeKitu

nic vic v tom neni

aby se toto stalo, je potreba ulozit 2. do MS a "otocit" homebridge/mezikus ktery si to nacte


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Hoši, asi jsem natvrdlý (resp.přepracovaný). O kterém "checkboxu" vizualizace je tady řeč?

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
image

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Aha. Já teda mám nějakou poslední Betu a tam žádnou takovou opičárnu nedělám a ty bloky se tam přidávají automaticky.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kobra23 

ja se na todle ptal hned nekde na zacatku... pro me je tento checkbox vpodstate RBAC pro uzivatele, kterej z homekitu/HB leze do loxonu. takze ho mam utazenyho jen na bloky, ktere mam fakt v HK


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@elpaso Co to znamena mit prava 2.

 

Ja jsem admin u mne to slo ale u clena rodiny mi to hlasi ze nemam prava. Co mam udelat aby mu to slo taky? Když mu dám plný přístup tak to funguje ale zase vidí kategorie, ktere by vidět neměl, jako například stav čidel atd. Je mu to zahlcuje Loxone aplikaci v mobilu. Dá se to nějak vyřešit?

This post was modified 2 years ago 2 times by sundevil

   
ReplyQuote
(@jimmy)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
 

Tak co to bude tentokrát?

E4BC3F3C 4F3D 4BC6 92DE 4670C6194017

 

This post was modified 2 years ago by Jimmy

   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Viděl jsem to už v lednu, ale nesmím ani napovídat 😉 Každopádně, jedno z témat zde na fóru se této problematice věnuje, takže možná pár lidem ubude pár starostí s obcházením něčeho při nativním řešení Loxone... 


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@kubrt_cz já myslím že to bude nějakej nativní display, kterej se řeší už dlouho. Doufám že to nebude stát mailand, aby se pak nevyplatilo dát na zeď iPady 😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Uvidíme.

V souvislosti s novinkou nás čeká i tato změna:

https://www.loxone.com/cscz/blog/bezpecnejsi-prihlaseni/


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Kontrola hesel? No hlavně doufám, že hesla budou pořád uložená lokálně na miniserveru a ne někde v cloudu...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@budulinek tak samozrejme... existuje nekolik metod jak kontroloval hesla (plaintext -Azure Passwor PRotection) nebo jejich hashe (azure leaked credential). databaze nejsou male a stale se meni, takze bych cekal, ze loxconfig checkne proti online replice ktera se bude nachazet v loxone cloudu... 

pokud budou nejakou "mini" verzi seznamu distribuovat s loxconfigem bude to to furt lepsi nez nic, ale trosku zpatecnicke


   
ReplyQuote
Page 4 / 7
Share: