Forum

Forum

Notifications
Clear all

Loxone novinka

91 Posts
26 Users
10 Likes
10.3 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

urcite rpi4 nepotrebuje, pokud clovek nejede narocnejsi pluginy jako treba ffmpeg na prevod videa, tam to samozrejme smysl ma, protoze je to opravdu sviznejsi

ja jedu HOOBS ve vmku na hyper-v


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

souhlasim, raspberry 4 je dost overkill


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

 

Cloud

https://www.loxone.com/enen/smart-home/cloudfree/

Hmm, hezké, ale

Posted by: @kobra23

Ačkoli jsem do dnešního dne nebyl uživatelem app Domácnost ani Siri v iPhone, tak jsem si udělal propojení Loxone + Homekit + Siri a nastavil pár funkcí a funguje to na první dobrou. Vypadá to, že je to věc, kterou jsem potřeboval, ale dodnes jsem o tom nevěděl 🙂

vypadá to, že za pár let bude Loxone jenom jednou z tisíců věcí integrovaných do Cloudu (Google, Apple). A tolik vychvalované Loxone UI bude nahrazené buď hlasovým ovládáním nebo nějakým klikátkem Googlu a Applu.

Pak si Google / Apple vezme (s pomocí AI) na starosti i automatizaci a z celého Loxonu se stane pouhá input/output jednotka pro Google / Apple.

RIP Loxone.

 

EDIT: Zrovna jsem se koukal na to to propagační video na YT. Je to fakt smutné. "Díky aplikaci Domácnost v aplikaci iOS se k oblíbeným funkcím dostanete přes Ovládací centrum ještě snadněji a rychleji" (= snadněji a rychleji než přes nativní Loxone App). Povinné automatické aktualizace. Zhruba od 2:50 máte vyjmenované všechny bloky, jejichž automatizaci přebírá Apple (= sezname bloků pro jejiž automatizaci už nepotřebujete Loxone Config). A dá se předpokládat, že budou přibývat..... Chlapi, nemáte ponětí, co se v Rakousku děje? Hodili flintu do žita??


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Jdou s dobou, což ale může znamenat konec, jak jsi již naznačil. Ale ještě nějakou dobu to bude ok, tak se tím netrapme.

Bohužel nebo bohudík je to ovládání přes tu Apple Domácnost tak jednoduché a jako vše u Apple intuitivní, že už teď vím, že Loxone app budu mít jen já a zbytek domácnosti bude fungovat přes aplikaci Applu. Odpadne mi s tím spousta starostí.

Včera jaem ještě koupil Apple homepod a dnes ho dám do provozu a budu testovat.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@budulinek neviem asi si to zle pochopil, Homekit nepreberá ani nenahrádza žiadnu logiku automatizovania. Je to len ďalšia možnosť ako ovládať domácnosť nemyslím si že niekedy úplne nahradí Loxone app. Všetky prvky ktoré vo videu vymenúva musia byť nakonfigurované v Loxone Config.

Chlapci v rakúsku vedia čo robia, nahradzujú tak 3rd party integrácie na ktorých sa priživujú iné firmy ( https://www.1home.io) a dopyt po týchto integráciách je v krajinách kde Siri rozpráva natívnym jazykom veľka.

Takto, Homekit z trojice Google Home a Alexa mi z hľadiska appky a prispôsobenia príde asi najlepší, z hlasového ovládania zas najhorší, ale vždy má svoje mantinely a nedosiahneš úplne všetko čo ti vizualizuje Loxone App. Ale bežnému človeku v domácnosti viac ako svetlá a možno teplotu ovládať netreba tak to asi skončí asi tak že otcovia budú používať Loxone app a ostatný členovia domácnosti to čo im vyhovuje ako písal @kobra23

Btw. može niekto zdieľať ako vyzerá oficiálna integrácia ovládania žalúzii v homekit? Podporujú aj svetelné scény alebo len jednotlivé svetelné zdroje?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0q5GNi8fRgyhl

Malá ukázka.


   
Vladiczek reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
DA0B36F7 36AF 4316 B503 3DBE30EBB72F
B6518D88 14AE 41DD AF26 64621E7E3354
115DED5D 94FE 4699 B90E EDF0D635B201
A7FEFA43 DEBD 4E83 B009 572C536BFB16

Foto v lepší kvalitě jsou v tom odkaze nad tímto příspěvkem. Je tam i video.

This post was modified 2 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

A automatizaci si zde dělat můžeš. Večer k tomu napíšu více. Ale je to pecka 🙂

363F4AAA E10B 4A7E 9365 7FD4D201136B
This post was modified 2 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 113
 

Mna trosku sklamala integracia svetiel. Mat na kazdu scenu zvlast switch je sice pekne, ale problem nastava v momente, ked je rozsvietene svetlo mimo scen (osobne napr. mimo scen zapinam svetlo nad pracovnou doskou v kuchyni).

V tomto pripade Home netusi, ze je nejake svetlo zapnute a ked poviem siri, aby zhasla svetlo, nema ake...


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@kobra23 diky, viacmenej žalúzie fungujú rovnako aj homebridge integrácii, len chýba tam ovládanie náklonu žalúzie. Či sa má po 100% zavretí naspäť nakloniť apod.

@D to mám aj pri homebridge a je to fajn na manuálne ovládanie, ale pri hlasovom to potom robí zmätok.

Inak mne sa zdá, že autor integrácie pre Loxone do Homebridge asi 2 roky pracuje pre rakúšanov, tak by som sa nečudoval keby koncept ovládania nevychádzal z rovnakého základu. 


   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

Nema niekto info, ci sa chysta aj Google Home integracia do Lox, alebo zase riesia len Jabcakov?


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Trochu nechapu jednu vec. Kdyz pridam do loxonu vypinac tak kdy s em to objevi v homekit na iPhonu?  Nikde jsem nenasel jak aktualizovat himekit. Nebo so musi zase cele odstranit a udelat znovu?


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 113
 

@sundevil 

v appke v telefone ju musis pridat v nastaveni homekitu. Po prvotnom nastaveni sa novo pridane bloky nastavia ako “vypnute” pre homekit:

image

   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@dav To jsem vedel ale nezobrazovalo se mi to 🙂

Nepomohl ani restart nic. Kazdopadně kdyz se to nerozbrazi tak staci v MS2 jen odkliknout pouzit vizualizace a restart a pak zase zapnout a restart. Pak se to jiz ukaze 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

@sundevil 

Které odkliknutí "použít vizualizaci" máš na mysli?


   
ReplyQuote
Page 3 / 7
Share: