Forum

Forum

Notifications
Clear all

Loxone novinka

91 Posts
26 Users
10 Likes
10.5 K Views
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
 

@elpaso ahojte, neviem ci mi úplne unika pointa, ale v podstate, odteraz sa bude dať natívne hlasom cez siri ovládať loxone. Doteraz sa to dalo spravit cez skratky. Pribudlo touto novinkou este nieco zásadnejšie? 🙂 

Da sa napriklad pri prítomnosti v miestnosti spustiť automaticky hudba z HomePodu? Pripadne ju aspon rozumne ovládať cez loxone touch? 


   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
 

Alebo v com vidíte prínos integrácie Loxone do HomeKit? 🙂

Lebo appka loxone podporuje vsetky funkcie kdezto Apple home len niektoré a aj to mi pride celkom neprehľadne. 😀

This post was modified 2 years ago by peter125

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ačkoli jsem do dnešního dne nebyl uživatelem app Domácnost ani Siri v iPhone, tak jsem si udělal propojení Loxone + Homekit + Siri a nastavil pár funkcí a funguje to na první dobrou. Vypadá to, že je to věc, kterou jsem potřeboval, ale dodnes jsem o tom nevěděl 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

presne tak to je! a za mesic uz si nedovedes predstavit to nemit...

za me je nejlepsi right-swipe do toho (neni to controll center, buh vi jak se to jmenuje) a tam mam nahazeny veci co pouzivam furt -> brana, garaz, dvere... to je fakt pecka

dal mam automatizaci, ze kdyz prijedu do 100m po setmeni rozsviti se svetla na zahrade na 5m, takze mam pocit, ze prijizim ke krasnymu osvetlenymu baraku 🙂 ale nic to sviceni nestoji

a posledni DOKONALA vec je RFID ctecka a parovani shortcuts na priblizeni telefonu k rfid chipu za 1USD, ktere vykona akci -> mam chip nalepened na "brance", staci priblizit telefon a otevre se brana a dvere do domu... NAPROSTA PECKA! to fakt pouzivame mnooohokrat denne


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@elpaso Ja som nad otváraním dverí v homekit rozmýšľal, ale máš to nejak secure aspoň na passcode alebo faceid? Pretože bežný switch v homekit vieš ovládať bez autorizácie nie?


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 
Posted by: @elpaso

presne tak to je! a za mesic uz si nedovedes predstavit to nemit...

za me je nejlepsi right-swipe do toho (neni to controll center, buh vi jak se to jmenuje) a tam mam nahazeny veci co pouzivam furt -> brana, garaz, dvere... to je fakt pecka

dal mam automatizaci, ze kdyz prijedu do 100m po setmeni rozsviti se svetla na zahrade na 5m, takze mam pocit, ze prijizim ke krasnymu osvetlenymu baraku 🙂 ale nic to sviceni nestoji

a posledni DOKONALA vec je RFID ctecka a parovani shortcuts na priblizeni telefonu k rfid chipu za 1USD, ktere vykona akci -> mam chip nalepened na "brance", staci priblizit telefon a otevre se brana a dvere do domu... NAPROSTA PECKA! to fakt pouzivame mnooohokrat denne

A to funguje s iPhone?

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Je nejaka android alternativa k tomu siri+loxone? A k tomu treba homekit, alebo je to ciste zalezitost v telefone?


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Google Home, vtedy to vieš ovládať hlasovo cez google assistent. Ja to mám rozchodené cez Homebridge teda riešenie pre homekit do ktorého vieš pridať plugin pre Google home. Vtedy nepotrebuješ apple zariadenie, ide to cez google účet.

Ale je to všetko ovládané cez cloud zvonku aj keď si na lokálnej sieti. Pre tých "security concerned" ludí 🙂 Aspoň bude google zobrazovať relentantnejšie reklamy podľa toho ako človek doma svieti a kúri 😀 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@tomas_iw můžeš to nějak více rozvinout jak na to připojení přes Google Home reprák?  Do RPi se nainstaluje homebridge ale  je  pak nepoužitelné pro např. NodeRed . Další možnost ? Nebo si musím koupit ten reprák s HomeKit nebo něco jiného ? Jen napřímo tj. Loxone <-> iPhone to samozřejmě nefunguje 🙁 nebo jsem to vůbec ( blbec) nepochopil ....


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@dalibor 

1. hlasove ovladani = homebridge, ktery spoji GoogleHome (sluzbu) s loxone a zpropaguje ti loxone zarizeni do GH jako by sis tam pridal HUE zarovnu...

2. Pouziti GH HW. Delal jsem to pres NodeRed, z loxone jsem odeslal "string" do nodered, ktery to vzal a poslal do GoogleHome HW, kterej si to pak uz "poresi", stejne se da poslat "link" a GH HW zacne rovnou hrat.

kdybych nebyl apple user, rozhodne bych to mel VSUDE, je to skveli... a sere me, ze to Apple nema otevrene 🙁


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@elpaso to add.1 jsem si také myslel že stačí mít na iPhone instalovanou “Domácnost” a pak poslední verzi v Configu ( 12.2… ) + aktuální Appku ( taky 12.2….) ale když ve vlastnostech App dám dám “Apple HomeKit” tak bude stačit ale objeví se mi další postup … ale skončím tady :

BA7BE797 31AB 4925 9074 904E7CE1E358

🙁 mám poslední iOS a HoneKit plugin to píše 1.0.0 . MS2 jsem aktualizoval a restartoval ( 2x ) .

Buď dělám chybu já ( to si vždy myslím na prvním místě ) nebo je chyba u “soudruhů v NDR”.

2) s GH jsem spokojen a dříve jsem měl hlasové ovládání do Loxonu za za 100 Euro na tři roky.  Myslím že článek do Wiki nebo podrobnější postup bych neuvítal jenom já.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@dalibor môžeš mať na Rpi aj Node Red aj homebdrige, pokiaľ je to aspoň Rpi 4 tak by nemal byť problém aby to neutiahlo. Obe fungujú na rôznych portoch takže s tým problém nebude. Mne to beží v Docker na NAS.

Momentálne Google Home už aktívne nepoužívam, ale viacmenej to na základné veci fungovalo dobre.

Screenshot 2022 04 09 at 13.26.39

 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@thomas_iw na synology to v dockeru nepůjde 😩 kvůli Logitech nemůžu aktualizovat na vyžší verze . Doma mi běží pro NodeRed RPi3 ... určitě HomeKit potřebuje 4 ?? 


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@dalibor Rpi 3 by mala stačiť, ja som tam mal ešte zigbee2mqtt a niečo ďalšie a už to bolo trochu nestabilné


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 
Posted by: @dalibor

@thomas_iw na synology to v dockeru nepůjde 😩 kvůli Logitech nemůžu aktualizovat na vyžší verze . Doma mi běží pro NodeRed RPi3 ... určitě HomeKit potřebuje 4 ?? 

také jsem měl velké dilema s Logitech a squezibox (nebo jak se to píše), ale pokrok nezastavíš, tak jsem ho pohřbil.

 


   
ReplyQuote
Page 2 / 7
Share: