Forum

Forum

Notifications
Clear all

LOXONE - MODBUS

425 Posts
46 Users
39 Likes
54.8 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Aniz bych nejak extra cetl tu predchozi konverzaci, to co resite je predpokladam ModbusETH na modbus?

Ja si dneska hral s tou koupenou z Ali, za cca 700kc a vse fungovalo dobre, ma mit (to jeste nemam vyzkouseno) i MQTT, UDP, a dalsi protokoly (vcetne DHCP). Tak jen kdyby ste to nerozchodili, tak by to mozna byla cesta.

https://www.aliexpress.com/item/1005003564280655.html

Daji se tam sehnat i levnejsi (kolem 500), ale tato me zaujala tim, ze ma mraky protokolu.

 

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

fajn, uz to ma aj DIN uchyt a pouzitelny tvar.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@killeriq tak tak, ma to i webove rozhrani na konfiguraci. Akorat na prvni rozjezd to melo fixni IP kterou sem musel zmenit pres modbus USB. Ale jinak to fungovalo na prvni dobrou se vsim co jsem zkousel.

 

2023 05 31 15.36.48
2023 05 31 15.36.53

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@l ja som to robil primarne preto aby som mohol elektromer dotazovat kazdu 1 sekundu.
Aktualne mam 2ks v prevadzke , zatial bez problemov.
Ked das prevodnik TCP na RTU tak stale si obmedzeny 5 sekund.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@smotek7 Aha, pravdu mas. na to dotazovani sem nemyslel.

Teoreticky by pres tenhle bazmek melo jit i MQTT nebo UDP, ale to jsem jeste nezkousel.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@l ked to prezenes cez NR tak ano, ale ja som zatial NR negativ 😀 .


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@smotek7 slo by i pres UDP primo do Loxone, ale bude se tam muset pocitat kontrolni soucet pro odeslani, coz v Loxonu nebude zadna sranda

 

chrome 2023 05 31 22 48 17

 

A je tam i jakasi Json komunikace, ale to bude z loxonu jeste vetsi peklo


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@l

Jojo, tyhle čínské brány taky fungují...

U toho UDP záleží na tom, jestli brána přes UDP posílá zprávu ve formátu Modbus RTU (ta má CRC) nebo ve formátu Modbus TCP (ta nemá CRC). Moje brána přes UDP defaultně posílá zprávu ve formátu Modbus TCP.

Viz starší shrnutí tady: https://www.vodnici.net/community/postid/29399/

 

@killeriq

OK, až se k tomu dostanu, tak přidám možnost nastavit statickou MAC (ve skeči, resp. v advanced_config).

Já DHCP v běžném provozu nepoužívám, testoval jsem jenom letmo. Ale kouknu na to,, porovnám s tvým funkčním kódem a ještě jednou otestuju.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@budulinek podle vseho by to melo umet dokonce i nejaky ASCII rezim, nekde sem to zahlidl. Ze to pak neni ani Modbus vystup, ale jen nejaka Ascii komunikace. Coz by mohlo byt asi taky bez CRC.

 

Edit: Tak koukam, ze u sebe ten Ascii rezim zminujes taky :-). Ale nedokazu rict, jak presne/dobre to funguje. Uz sem to cele rozpojil a uklidil, cekam jeste na nejake dily a pak to zacnu cele skladat dohromady.

This post was modified 10 months ago by L

   
ReplyQuote
(@keany)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 42
 

@l mohl bych poprosit o vetsi detail te fixni IP? Prave jsem objednal totez z ali. Potrebuju vyzkouset zda modbus klimatizaci od acondu nemaji problem s tim od loxonu.

 

diky


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@keany no ma napevno 192.168.1.100, a kdyz ti toto nevyhovuje, pouzijes tool od nich (napis vyrobci, posle ti to) pomoci ktereho se pres modbus-USB adapter pripojis k nim a tam to nastavis.

Jeste cekam na teplomery, a pak z toho budu delat nejaky clanek 

 

   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

Nemáte někdo zkušenosti s Modbus převodníkem USR-W610 ?

Potřeboval bych vyčítat informace z Modbus měřáku PZEM-017, ale nějak se nedaří. Kominikace po ETH s USR-W610 OK, ale komunikace s měřákem zatím nic moc. V transparent modu vůbec nic a v modu Modbus_TCP<->Modbus_RTU to chvilku šlapalo ale vypadávalo a teď už taky nic ...

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@skybor mas prosimta SW do PC na nastavenie PZEM-017? 
Ja sa dotahujem 3 mesiace s cinanom a nieje ho schopny poslat. 
Stale to posiela ako prilohu mailu a to server odstrani.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74

   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

"Transparent mode" nepoužívejte, je to paskvil (posílá to Modbus RTU zprávu přes TCP, v mé bráně tomuhle paskvilu říkám "Modbus RTU over TCP").

Taky mám PZEM-003 (stejný jako PZEM-017 akorát s vestavěnou pojistkou). Na mé Modbus bráně šlape v pohodě. Ale je to už druhý kousek, první se mi (nějak) podařilo spálit.

@smotek7 k čemu potřebuješ ten SW? Podle mě se všechny parametry, vynulování (a případně i kalibrace) dají udělat příkazy přes Modbus. Viz návod:


   
ReplyQuote
Page 23 / 29
Share: