X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

LOXONE - MODBUS

426 Posts
46 Users
39 Likes
56.8 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@smotek7 ehm, na co konkretne sa to pozeram?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@dusanmsk Nic zlozite. To co skladame s NANO atd. na jednej doske.
W5500, ATMEGA328P, MAX485, DC/DC konvertor. Nic viac.
50% osadene v JLC.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ha, neslo mi do hlavy kde je schovana ta w5500, pretoze viacnozickovy svab tam vidim len jeden (atmega) a viem ze jlc osadza len z jednej strany. Potom som si uvedomil, ze je vlastne pod tym rj-45 (zrovna vcera som na ali narazil na ten modul).


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@dusanmsk ano je dole, JLC by osadilo aj W5500 ale bal som sa navrhu cesticiek k RJ-45 a takto to vide lacnejsie, len treba ten modul zapajkovat.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mam to podobne, v jlc dam osadit vsetko smd, ale terminaly a par tych tht komponentov si doosadim doma. Vidim ze mame podobne zaluby aj myslienkove toky.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@dusanmsk keby nebol poplatok ale $3 za vymenu suciastok v stroji a rucne osadenie tak to dam osadit vsetko. Len to pri 5ks davke je moc.

EDIT: ma prvy krat vyskolilo aky je rozdiel medzi basic part a Extended Part

This post was modified 1 year ago by smotek7

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@smotek7 Mam to podobne, tiez som prekopaval cely navrh (zoznam suciastok a footprinty) kvoli tomu, aby som sa udrzal v basic. Kde mimochodom nemaju zelenu ledku kurva, takze bude biela 🙂


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Na Github jsem hodil kompletní návod na integraci Modbus RTU - Modbus TCP/UDP brány do Loxone:

https://github.com/budulinek/arduino-modbus-rtu-tcp-gateway#integration

Připomínám, že brána je (více než) plnohodnotnou alternativou k Loxone Modbus Extension. Do Lox Configu ji vkládáte jako Síťové zařízení > Modbusserver. Jakmile ji máte jako Modbusserver v Lox Configu, tak přidávání samotných Modbus zařízení je úplně stejné jako u oficiální "Loxone Modbus Extension". To znamená, že:

  • jděte na Loxone Library a stáhněte si šablonu pro svoje Modbus zařízení (aktuálně je v Loxone Library 385 Modbus zařízení, takže máte velkou šanci, že tam bude i to vaše). Importujete do Lox Configu, nastavíte adresu Modbus zařízení a frčíte...
  • teprve když svoje zařízení v Loxone Library nenajdete, vkládáte zařízení ručně a nastavujete individuální aktory a senzory podle oficiálního návodu
  • teprve když potřebujete data ze svého zařízení častěji než jednou za 5 sekund, tak využijete toho, že brána umí i Modbus UDP a ručně si zprovozníte komunikaci přes UDP podle mého návodu

Čus bus

P.S. @zigy na githubu máš i parsování float32 v Loxone Configu jednoduše pomocí dvou vzorců. Není to můj vynález, stáhl (a upravil) jsem to z německého fóra.

P.S.S. článek na zdejší wiki byl zastaralý, tak jsem ho smazal a zájemce přesměroval na Github.


   
jarekparal, Lukkkyno, Ondy and 1 people reacted
ReplyQuote
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59
 

ahoj. Budu to stavět pro Pichler PKOM4. Zatím jsem ho neuspesne připojil s USR-TCP232-410S a nevyčítám ani houby.

Není tu někdo s PKOM4, kterému MODBUS RTU už jede?

Vím, že @martinr má rozjetý Modbus s Loxone extension. Možná si PKOM zaslouží své vlákno - je nás tu víc?


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@vita_k 

Pichler PKOM4. neznám ale jde snadno ověřit bez Loxone zda Ti modbus funguje a pak pokračovat..

můžu se připojit vzdáleně a juknout ti na to

 

 

 

This post was modified 1 year ago by pavka28

   
ReplyQuote
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59
 

@pavka28 To by bylo super, ja se ozvu pres zpravy. zkusime to vymyslet, samozřejmě jsem zde nepopsal vsechno, co jsem zkoušel. 


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

@vita_k Taky mam Pichler PKOM4, zatim ale jeste nezapojeny... snad na podzim.


   
vita_k reacted
ReplyQuote
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59
 

Tak uz vim, kde byla chyba. Měl jsem tam none. @pavka28 mi dost pomohl.

image

   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@vita_k rád sem pomohl...

Modbus je občas boj.


   
ReplyQuote
(@keany)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 42
 

Ahojte, mám originální modbus ext od loxonů + 4 klima jednotky od Acondu co by měly umět modbus. Pokud připojím 1 jednotku tak dokud nezapnu jednotku tak vyčítání tak nějak funguje, jakmile ji zapnu jakoby se rozsype komunikace a nejde nic měnit a ani ji vypnout. Přemýšlím tak o řešení od @budulinek, které by mi dalo možná víc možností na debug proč se tak děje. Opravdu to umí discovery registrů včetně datových typů? originální modbus bych pak kdyžtak poslal dál.


   
ReplyQuote
Page 20 / 29
Share: