X
Forum

Forum

Loxone Komponenty -...
 
Notifications
Clear all

Loxone Komponenty - Vratny, Audio system, sensory

27 Posts
10 Users
3 Likes
5,344 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: Ruda

 

Zdravim,

diky moc za rady,

jak ovladate hlasitost repraku v jednotlivych mistnostech?

Pouzivate neco jako:

http://www.dexon.cz/katalog/plosne-instal-ozvuceni/prislusenstvi/pr-300s-regulator-hlasitosti.html?

 

 

 

   

Myslím že tohle si domů nikdo v dnešní době už asi nepořídí.


   
ReplyQuote
 Ruda
(@ruda)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 3
 

Myslis, ze uz to vsichni reguluji pres mobil, tablet apod?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Myslím že tento ovladač je součástí celého celku od jednoho dodavatele.

Kdysi jsem o tom četl ale hned po pár větách jsem to vzdal. Touto cestou bych já určitě nešel.

Když dám na zeď nějaký přehrávač např. LARA tak vše ovládám přímo na ní. Nebo když budu chtít pustit hudbu z mobilu, tak zase ovládám hlasitost přímo z mobilu. Proč bych si někde pustil hudbu a někde jinde ovládal hlasitost?

navíc ten odkaz je opravdu je potenciometr.

Vůbec bych se tím nezabýval.

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Myslim, že myslí přesně přesně co jsi napsal 😀

Já bych si to do domu taky nedal.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ohledne vratneho jsem taky hledal. Zatim jsem nasel hikvision, Mel by podporovat TCPIP, SIP i RTSP. Ale jeste nemam plot a branku, tak jsem to s dodavatelem neresil.  Treba by to zapujcil na testovani. Cena je celkem fajn...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jenže to ti do Loxone nepůjde zakomponovat. H.264 v loxone není podporováno. Dveřní komunikátor MUSÍ být přes SIP. Pokud budeš něco hledat, tak jen s mjpeg výstupem. Někde jsem to tady popisoval. loxone vrátný je udělaný tak, že má zvlášť video a zvlášť audio - naštěstí.

Takže Ti stačí VOIP interkom plus k němu nějaká IP kamerka. Já jsem to vyřešil tak, že jsem použil audio-kit od 2N pro hlasové spojení a kameru jsem umístil do poštovní schránky. Další kameru mám pro monitorování před domem  - konkrétně tento model  http://www.grandstream.com/products/ip-video-surveillance/hd-ip-cameras/product/gxv3610-v2-series

tato kamera je ale už o něco dražší.

Nachystám nějaký zjednodušený návod. Jo a kupovat tyto věci přes aliexpress taky nemá cenu. Číňan ti napíše to co chceš slyšet ale ve finále jde o úplně něco jiného. Nějaké mám doma, takže vím o čem mluvím (to jen abys zbytečně neutrácel za něco, co ti bude ležet v regále). 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jen doplním to co považuju za důležité :

- To že ten interkom podporuje SIP, je jednou - nikoli však jedinou podmínkou pro integraci s Loxone. Interkom musí umožňit několik dalších důležitých nastavení. Musí umožnit to aby když někdo zmáčkne tlačítko zvonku aby jen jednou prozvonil miniserver a hned zavěsil. A proč? Protože to tak v Loxone nastavili. Prostě návštěva jen prozvoní miniserver, vyskočí ti obrázek z kamery v app a dole máš tlačítko "navázat spojení" (nebo tak nějak) a pokud stiskneš toto tlačítko, tak voláš zpět na ten interkom, který musí mít další možnost v nastavení - a to je automatický příjem hovoru. Než jsem na to přišel, myslel jsem že mi jebne. Takže není tak jako by člověk čekal ale úplně jinak. Proto je důležité vybrat ten správný interkom. Bohužel takových interkomů co toto umí je málo a prodávající nikdy neví co po něm chceš. 

Nejlevnějším řešením je rozebrat levný IP telefon a použít levnou IP kameru. Pokud se někdo nebojí trošku bastlení, tak lze jednoduše do 3000,-Kč vyrobit doorbell. Říkám to proto, protože na loxforum.com je toto téma velmi rozsáhlé - ale na platformě raspberry-pi. Když porovnám cenu raspberry a IP telefonu, zjistím že je jednodužší ten IP telefon, protože po SW stránce je vše vyřešené. 


   
fesacisko reacted
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Aha, dekuji. O tom mjepegu vim, to popisujou primo u loxone ale vzhledem k tomu, ze vetsina hikvision kamer mjepeg umi, predpokladam, ze by to ten vratnik mohl umet taky. Pokud by neumel, lze h.264 na mjpeg online transkodovat VLCckem mozna by to fungovalo. Link vede na ceskeho distributora, od cinana bych tohle asi nekupoval a prave jsem myslel, ze cesky dodavatel by mohl nejakou zapujcku na vyzkouseni umet. Dal samozreme nevim a netusim, jak by se choval ten vratnik, kdyby na nej Loxone pak volal se SIPem zpet.... Ale kdybys ve volne chvili nejaky strucny navod napsal, bude to fajn. Rapsberry (doorberry) vylucuji. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

jáuvazuji o doorbirdu, přímo o tomto 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

720EUR bez dph? To je dost masakr 😉


   
ReplyQuote
(@fesacisko)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1
 

Dobrý deň, prosím Vás vedeli by ste mi poslať nejaký zoznam modelov interkomov ktoré budú plne kompatibilné s Loxone. taktiež zvažujem o otváraní vstupnej brány na otlačok prsta. vedeli by ste mi poradiť?

Ďakujem

 

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

@fesacisko: Projdi si cele forum, vratnik se tu hodne resi. Jednoznacna odpoved neni. Prostuduj ruzne reseni co lide resi a neco si vyber.


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: