Forum

Forum

Loxone "ideální" ve...
 
Notifications
Clear all

Loxone "ideální" verze SW

38 Posts
14 Users
5 Likes
6,295 Views
czgaston
(@czgaston)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

Postup následujcí:

Stáhnuj jsem si starší loxconfig 8.3 zde  a odinstaloval 9.1.1.30 naformátoval  SD kartu přes LOXconfig  s tím že se tam hodila verze  8.3.3.21 postupně jsem zkoušel stav zařízení až mi naskočily staré verze extensnů

Jelikož mi QUIDO stále nefungoval na verzi 8.3.3.21 tak jsem šel ješte o verzi dolu na 8.1.1. s pomocí LOXconfugu 8.1 stejnou cestou jak píšu na začátku.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Super, diky za navod, to se bude hodit urcite i dalsim lidem.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

Chystá se 9.3. Nainstaloval jsem si betu pro Windows z https://www.loxone.com/cscz/info/beta/

a krátce porovnal. Stále nic pro staromilce, co jsou na 8.x, bohužel ☹️ 

- velké dlaždice zůstaly

- nový font, vypadá zajímavě, ale neumí češtinu, takže písmena s háčkama a čárkama jsou fontem jiným (podobným, ale prostě jiným) - je to snad jen Betou, protože si nedokážu představit, že by s tímhle šli ven

loxone 9.3

- UI má animace, takže přepínání mezi místnostma (např.) je o trošku pomalejší

- aplikace používá windowsový prvek pro zobrazení UI pomocí HTML přes Edge (to platí i o předchozích verzích Windowsové aplikace), který je pomalejší/méně plynulý (zejm. ve statistikách) než zobrazení v Chrome. A skrolování kolečkem má jinou dynamiku, poskočí velmi rychle a teprve následně zpomaluje. Když tak poskočíte kolečkem několikrát za sebou, nevíte kde přesně jste (jak daleko). Tohle bych dával za vinu Microsoftu ale.

- reklama na počasí se nedá skrýt (na rozdíl od 8.x) i když kliknete, že nemáte zájem. Ikona nahoře zůstane a bude problikávat různé symboly počasí. Trošku víc tak tlačí svoje předplatné na předpověď.

- pořád to na širším displeji neumí fragmenty (co uměla 8.x) - tj. např. seznam místností nalevo a vpravo obsah té místnosti

- schodišťák pořád zobrazuje pouze časovač v seznamu prvků, trvalé zapnutí je až po rozkliknutí. A co je nejhorší, nejsou to symboly, ale textové popisy

loxone 9.3 timer

- co je pro změnu pozitivní, že aktivní prvky jsou probarvené celé. Tohle je přehlednější

loxone receiver old
loxone receiver 9.3 on
loxone receiver 9.3 off

Bude toho asi víc, tohle byl jen náhled


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Diky za souhrn, aspon vim, ze to stale neni nic pro mne 😉


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

Android na tabletu 9.0 vs 9.3

loxone 9.0 9.3 android

A tohle možno porovnat s 8.3 v browseru

loxone 8.3

Já tedy taky zůstávám na 8.x

 

Mimochodem, koho by na Androidu obtěžovaly nabízené aktualizace v play storu 8.x na vyšší, stačí vzít to APK, přepodepsat ho pomocí https://play.google.com/store/apps/details?id=kellinwood.zipsigner2&hl=cs a výsledné nové APK nainstalovat. Nesouhlasící podpisy způsobí, že Play Store nebude vůbec aktualizace ukazovat.

Downside - takovou aplikaci nejde aktualizovat. Nutno provést odinstalaci a až následně novou instalaci. V případě Loxone příjdete jen o nastavení IP servery miniserveru, login a heslo, takže žádný problém.


   
radek and Georgio reacted
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
Topic starter  
Posted by: L

Tak to je pak opravdu hodne zajimavy. Protoze jeden z tech dvou lidi mel uplne prazdy loxone config (teda aspon rikal, ja ho nevidel) a delalo mu to pry hned od zacatku co to zkousel.

Takze tim padem je to zpusobene jeste necim jinym u nich. Uvidime co @Pavel

Pavel se hlásí že má stejný problém 🙁

Dnes jsem slavnostně zprovoznil Quida a po změně configu a nahrání do MS se Quido odmlčí, vyřeší to restart MS pak vše zase maká.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@pa-v-el: no, tak pak je to jasny, je to proste bug v LoxConfigu te konkretni verze. Takze je potreba udelat update, bud smerem nahoru, nebo dolu 😉


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 Beny
(@beny)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 8
 
Posted by: czgaston

Postup následujcí:

Stáhnuj jsem si starší loxconfig 8.3 zde  a odinstaloval 9.1.1.30 naformátoval  SD kartu přes LOXconfig  s tím že se tam hodila verze  8.3.3.21 postupně jsem zkoušel stav zařízení až mi naskočily staré verze extensnů

Jelikož mi QUIDO stále nefungoval na verzi 8.3.3.21 tak jsem šel ješte o verzi dolu na 8.1.1. s pomocí LOXconfugu 8.1 stejnou cestou jak píšu na začátku.

 

Budu pořizovat nový Miniserver a Modbus Extension na řízení a logování stavů FVE. Chci využít přebytky na TUV, ale změna rychlosti komunikace na 5s je v tomto případě nežádoucí. Nebudu mít na Modbusu až tolik zažízení, tak si myslím, že problém se zahlcením CPU by nemusel nastat.

Chci se zeptat, zda výše uvedený postup jde uplatnit i na nové HW verze zařízení Loxone. Jinak bych musel řešit přebytky Watrrouterem což zrovna nechci.

Díky za info.


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: