Forum

Forum

Loxone "ideální" ve...
 
Notifications
Clear all

Loxone "ideální" verze SW

38 Posts
14 Users
5 Likes
6,383 Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
Topic starter  

Ahoj,

bohužel se mi "tenkrát" zaktualizovala apka na telefonu a teď ta mrcha pořád řve, že je k dispozici aktualizace Miniserveru. Chtěl bych se vás zeptat zda je bezpečné aktualizovat i ostatní Loxone SW jako Miniserver a Loxone Config.

Zatím jedu na verzi 8.3.3.21.


   
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele ja sem neaktualizoval a taky mi to rve, takze si nepomuzes.Osobne ale taky zustavam na v.8 a nic mi nechybi.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

ja treba mam jen 8.1.11.11, protoze sem uz tenkrat nechtel aktualizovat, protoze jim nejak zlobil update a mne to shazovalo miniserver.

Co vim, tak verze 8.3.3.21 je prave ta, co ma v sobe bug, kvuli kteremu dvoum lidem zlobil mustek quido-loxone. Z nejakeho duvodu se vzdy po ulozeni zmeny v cfg a restartu miniserveru odpojil quido. Zadne novejsi ani starsi verze to nedelali.

A pak jede dotaz, mate nekdo vyzkouseny update na nejakou verzi, ktera neni zrovna ta posledni? Tzn, jestli umit udelat update treba 8.1.11 -> 8.3.3  a pak zpet 8.3.3 -> 8.1.11.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
Topic starter  

Dají se někde vůbec sehnat jiné verze Miniserveru než poslední update?

Pamatuju si správně že vše je na SD kartě? Takže když si udělám image karty, budu experimentovat a v případě průšvihu stačí nahrát původní image a vše je jako dřív?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

To je prave to co by mne zajimalo. Jedine co nas napadlo bylo udelat zalohu vlastniho miniserveru s danou verzi a zkusit ji naimportovat jinam. ale je otazka, jestli to zalohuje i verzi os


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

Zajímalo by mě, jestli bude mít vliv firmware miniserveru a extensionů. Ty se ti při upgradu zaktualizujou na vyšší verzi a je otázka, jestli pak nebudou mít problém s provozem na té nižší.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

S extensionmi to moze byt problem, ak menili medzi verziami komunikaciu.

Mal som taky problem, ze sa mi neupdatol Dimmer a nefungoval.
Teraz mam MS na 8.3.3.21 a Ext. na 7.5.6.6 a vsetko funguje.
Podlamna verzie  Ext. menia len cisla aby clovek nepatral co je s cim kompatibilne.

L: ten problem 8.3.3.21 a quido to robi vzdy?
Ja som zatial Quido skusal len pokusne, realne ho este nevyuzivam, ale nestalo sa mi to.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@smotek7: to prave nevim. mam jen zpravy od dvou lidi, ze jim to tato verze delala. ale pokud prokazes, ze to neni ani tou verzi, tak bude zajimave to hledat dal.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
Topic starter  

Budu Quida nasazovat do ostrého provozu během pár dnů, tak jsem zvědav 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@L umna to na 8.3.3.21 funguje normalne.
Skusil som to 3x rozne zmeny v configu ulozenie do MS a restart. Funguje to normalne.
Som zvedavi co napise @Pavel


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Tak to je pak opravdu hodne zajimavy. Protoze jeden z tech dvou lidi mel uplne prazdy loxone config (teda aspon rikal, ja ho nevidel) a delalo mu to pry hned od zacatku co to zkousel.

Takze tim padem je to zpusobene jeste necim jinym u nich. Uvidime co @Pavel


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

Ahoj, taky jedu na 8.3.3.21 a Loxone-Quido mi jede bez zmíněných problémů... (zatím v testovacím režimu)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Super, diky za feedback. tim padem budu s dotycnyma hledat dal.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Da se nejak vypnout ta otravna hlaska v Loxconfigu v9 "vase programovani se da vylepsit" ?

Predem diky moc.


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

Jj, to mě taky s..štve.


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: