Forum

Forum

Loxone - blok ovlád...
 
Notifications
Clear all

Loxone - blok ovládání větrání

15 Posts
7 Users
1 Likes
2,317 Views
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Ahoj,

ve verzi 10 je nový blok Ovládání Větrání, který teoreticky nahradí kompletní regulaci rekuperace, nyní můj problém mám rekuperační jednotku ATREA, kde jsem si nechal zařídit dodání bez ovládání pouze se svorkami na ovladaní serva a potom 2 vetráků 0-10V, když ale připojím tyto větráky na tento blok přes analogové výstupy, tak se jednotka chová dost podivně. na 5% už jede na 50% a další anomálie, máte někdo tento blok a funguje vám?

 

Děkuji za pomoc


   
Quote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

A není lepší si to celé hezky logicky poskládat sám?


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Asi mi nic jineho nezbude, ale rekl jsem si, ze by mi tohle mohlo usetrit trochu casu.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

kdyz nastavis 5 procent, jake je napeti na svorkach ?


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Já myslím že to má jednoduchý řešení, ty máš určitě výstupy z bloku příjmo na výstup, že? Ale on ten výstup z bloku je v % ale vstup do analogového výstupu je ve voltech, takže 5%=5V což je 50% z 0-10V takže chování je ok. Musíš si na analogovém výstupu nastavit scalovani 10/100


   
kobra23 reacted
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Přesně jak říkáš, já si myslel, že to bude někde přepočtem. Děkuji za radu večer budu experimentovat a podělím jak jsme dopadl, chci ještě tomu bloku dát šanci, jelikož si furt myslím, že pro ovládání rekuperace by to mohlo být jednodušší než všechna pravidla dělat ručně. 


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Já ho používám taky, je to celkem hezky v jednom bloku, jinak jsem měl ve vizualizaci asi 6 řádků a já mám radši když je toho míň, je to pak přehlednější.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Můžete ho tu prosím někdo ukázat. My s Config 9 a 8 nevíme co nám zůstává zapovězeno 🙂


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 
vystupy
vstupy
parametry
Časovač
expertni
Časovač2
ventilace

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Hmm, hezké. Tak to budu muset přejít na v.10. To se mi bude moje samodomo vyrobená rekuperace krásně ovládat.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ja jsem s 10kou spokojenej ... clovek si zvykne na vsechno a pak mi to ani nepřijde


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Já aktualizuju vždycky tak měsíc po vydání, jsem vždycky zvědavej co zase vymyslely, jen když omezily dotazovanání na Modbusu tak mě dost nas..ly, ale i to se vyřešilo. Jinak za mě 10 dobrý.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Tak blok funguje zatim dobre tj. po uprave vystupni hodnoty pres vzorec motory rekuperace se krasne plynule reguluji. Dekuji vsem za rady


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Mám prosbu, používám blok větrání, ale nejsem schopen přepínat klapku (výměník), nelze to ani přes nějaké vstupy. Loxone by to měl řídit sám, ale neřídí, je neustále zapnutý a i teď ve vedrech větrám přes výměník, což samozřejmě v noci nechci. Dokonce jsem to přidal i do topení a nastavil levnou sazbu, taky nic. Už nevím čím Loxone přinutit, aby výměník vypnul. 

Nějakém tipy?

 

nechci vlastní logiku, vím, že by to loxone měl umět řídit sám dle venkovní teploty.

This post was modified 2 years ago by Kynio

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

Sice ten blok nepoužívám, ale nahodím tip. Nevím jak u vás, ale tady v noci klesají teploty poměrně dost. Třeba to Lox vyhodnotí tak, že tak studený vzduch do domu pouštět nechce. Možná i na základě požadované teploty.


   
ReplyQuote
Share: