Forum

Forum

Loxone Automatické ...
 
Notifications
Clear all

Loxone Automatické žaluzie

84 Posts
26 Users
1 Likes
16 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj, blok automatického stínění loxone používám už skoro rok, ale stále sem nerozluštil jednu záhadu.

Mám vedle sebe např. dvě okna, které mají v bloku nastavené stejné parametry, tedy jsou stejně orientované. Automatické stínění se nastavuje dle svitu slunce.

Přesto u jednoho okna je aktivní automatické stínění (výstup Sp) a u druhého není. (vstupy Sps mají oba aktivní). Jak je to možné? Děje se to jakoby náhodně u všech oken.

Ovladačem není žaluziemi manipulováno (vím že by se pak automatika do konce dne vypla)


   
ReplyQuote
(@r0b1nh0)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 11
 

@l Dobrý den, prosím, mohl byste mi nastínit, jak máte nyní nastaveno automatické stínění? Pokud byste mohl poskytnout foto nastaveni v Configu, budu moc rád. Předem moc děkuji!


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@r0b1nh0 Jak jsem psal v DM, automaticke stineni podle data/casu sem nakonec uplne zavrhl, protoze si stejne nastavuje zaluzie kazdy sam dle potreby.

Defakto jediny program je, ze se v 7 rano vse prepne ze zavreneho rezimu do stiniciho, a pak vecer dle zapadu slunce prepne do zavreneho.

Dale tam je podminka, ze v letnim rezimu se pri dosazeni urcitych lumenu zaluzie samy zatahnou, aby se dum neprehrival a naopak v zimnim rezimu zas pri dosazeni urcitych lumenu vse samo vytahne, aby se dum vytapel.

Na vse ostatni sem rezigoval a musim rict, ze mi to nijak vic nechybi a takto to naprosto staci. Kdyz se na zaluzie nesaha, jsou pres den v shade modu nebo v zime ve vytazenem, vecer se zatahnou a bohate to staci.


   
ReplyQuote
(@stevec)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 15
 

Asi tak nějak.. Já mám nastaveno pouze automatické stínění a zavření žaluzií na setmění a západ slunce, ať to nemusím dělat ručně po celém baráku.

Podle těch lumenů je to dobrý nápad, to jedeš z meteostanice?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ja mam este v spalni a detskej budik podla ktoreho idu do tienenia. Cez tyzden o7 cez vikend o 8.


   
ReplyQuote
(@r0b1nh0)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 11
 

Moc díky za odpověď, jsem však v programování Loxone úplně v začátcích, mohli byste mne prosím nějakými screeny navést, jak to máte nastaveno ta pravidla? Také by mi stačilo nastavit, ať se žaluzie při západu slunce zatáhnou a při rozednění se dají do stínícího režimu + plus ty podmínky pro léto a zimu kvůli přehřívání a vytápění by byly super. 


   
ReplyQuote
(@stevec)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 15
 

 

Screenshot 20221108 150300
Screenshot 20221108 150211 com.loxone.kerberos

Ty pravidla jsou easy přímo v Loxone appce pro mobil. Rovnou si je můžeš nastavit viz printscreen

This post was modified 1 year ago by stevec

   
ReplyQuote
(@r0b1nh0)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 11
 

@stevec Moc děkuji, je to opravdu jednoduché. Prosím, sice to zde nepatří, ale jak vytvořím obchodování tlačítko tak,abych k němu mohl přidávat různé podmínky?


   
ReplyQuote
(@r0b1nh0)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 11
 

@l Mohu se zeptat, jaké hodnoty lumenů se vám osvedcili, zda to máte jen na jižní okna nebo na všechny a zda máte i podmínku teploty v domě? Moc děkuji!


   
ReplyQuote
Page 6 / 6
Share: