X
Forum

Forum

Loxone Automatické ...
 
Notifications
Clear all

Loxone Automatické žaluzie

84 Posts
26 Users
1 Likes
16.1 K Views
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Zdravím. Když už mám konečně funknčí senzor slunce, doufal jsem, že loxone automaticky bude umět topit sluncem. Venku to peče jedna radost, sluneční svit aktivní i jako systémová proměnná samozřejmě a žaluzie jsou sice na Automatický režim, ale zastíněné a chovají se jako v létě. No i při požadavku na topení v daní místnosti, kde dle polohy slunce může svítit a dle čidla slunce také svítí, stejně stíní tak, aby slunce v místnosti nebylo. Jak donutit loxone topit slunkem? moc díky za radu


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Osobne to resim ctyrmi rezimi domu jaro-leto-podzim-zima, na ktere vazu spoustu ruzne logiky, vcetne toho, jestli se v lete automaticky zaluzie pri urcitem slunecnim svitu zaviraji, nebo naopak v zime pak otviraji. Ale ridim si to rucne


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

jenže loxone tam v topení má možnost použití slunečního svitu. No ale něco mám špatně, když to nefunguje..


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

Nemáš náhodou už dost teplo? Jen nápad, nezkoušel jsem, protože jejich automatika mi nějak nevyhovuje.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@kynio bohuzel v tom nepomuzu. tyhle plne automaticky bloky nepouzivam presne z toho duvodu, ze si to dela "neco" samo a tezko se to debuguje. tyhle veci mam napsane sam, vcetne rizeni TC. abych vedel presne kdy se co deje.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Posledni tyden u nas dost fouka,mam zaluzie nastavene,aby se pri x km/h rychlosti vetru zaluzie vytahly. Asi jsem to nekde videl a prislo mi to IN 🙂 nicmene ted me to brutalne sere,protoze to v loznici a decaku vytahuje žaluzie jak na bezicim pasu.

Otazka zni,muze opravdu vitr realne zaluzie,ktere jsou plne zavrene,nejak poskodit?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@david-pr my taky vytahujem, ale jen rucne a pro opravdu velkych vichricich. Cca 2x-3x za rok. Zkousel sem je v tu chvili mit jak plne zavrene, tak v shade rezimu a ten napor na ty plastove koliky ve vodicich listach mi prisel fakt velky. Mlatilo to s tim docela dost.

Ale automaticky to nemam, protoze mi prijde, ze zalezi i na typu vetru. Kdyz fouka v konstantnim smeru, tak to nevadi, nejhorsi je, kdyz se meni smer a opira se to do zaluzii z vice stran.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

PS: Vcera sme tu meli docela fick, podle grafu koukam 10m/s a to jsem zatim nevytahoval


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Ja mel v narazech 23m/s a vetr 14m/s. Chápu ze to uz je fakt dost 🙂 ale nrjak vyrazne to slyset ze by to nejak hejbalo s listama nebo dalsim nebylo. Ale asi fakt zalezi i zpusob jak to pere do zalizii.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@david-pr 23 uz je docela dost ;-). ja koukam do starych dat a ty nejvetsi prumerne rychlosti mam tak 13-15m/s a to uz vytahujem.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Asi nastavim minutový prumer a ten kdyz bude vetsi jak 13m/s,tak vytahnu. Ale dik za postřehy 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

Pokud si dobře pamatuju, tak výrobci uvádí odolnost proti větru v závislosti na rozměrech žaluzií. Ne vše je tedy potřeba vytahovat hned.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Ja mam maximmum 23,4 m/s. Trampolina vtedy lietala po zahrade.
Zaluzie bez problemov zatiahnute, ale mam kovove koliky na lamelach a na kazdej.

image

   
ReplyQuote
(@stevec)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 15
 

Pozdě, ale přece, přesně tak logikou Tr to funguje a lze si nastavit naklopeni lamel při auto stínění.


   
ReplyQuote
(@osemmler)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 9
 

@l Zdravím. Po dnešním 20ti minutovém rozhovoru s Loxone podporou na téma automatické žaluzie jsem dospěl k rozhodnutí, že si logiku žaluzií udělám taky sám. Rád bych se zeptal v čem ji máte implementovanou? Loxone Config/ NodeRed / ... ? V ideálním případě bych implementoval jeden algoritmus, který bych potom použil v každé místnosti samostatně. Bohužel LConfig neumí definovat vlastní blok z existujících bloků 😔 


   
ReplyQuote
Page 5 / 6
Share: