X
Forum

Forum

Loxone Automatické ...
 
Notifications
Clear all

Loxone Automatické žaluzie

84 Posts
26 Users
1 Likes
16.1 K Views
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Mně šlo spíše o to, jestli to za to stojí, nebo se dá s těmi základními žaluziemi bez problému žít. Nechce se mi vyhazovat cca o 3kkč více za každý motor.

Raději tedy natáhnu ke každému motoru ještě utp, pro pozdější hrátky. 

@pa-v-el 
Dobrý nápad,  přidělat na osu motoru optickou závoru a snímat počet kroků. Myšojidní snímač by měl být dostatečně přesný.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@pa-v-el ale veď podobný senzor v motore je stačí ho vyviesť  do Loxone.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Na lepsi rizeni zaluziovych (ale i roletovych) pohonu slouzi sbernice SMI. Simple Motor Interface, tusim.Je to system, ze se po motorech taha seriově 5-zila, data jdou po dvou dratech a 16 pohonu na jednoho mastera. Vyhoda je, ze ve zpetnem telegramu jsou i hodnoty polohy. Nevyhody jsou, ze ten motor stoji asi 2x vic nez klasika. Coz uz, i prestoze bych rad super veci, si hodne rozmyslim. Dalsi nevyhodou, ze to nepripojite do vasich Loxonu.

Vyrabi je treba Becker, Geiger a ne kazdy vyrobce zaluzii nabizi prave tyto pohony (kazdej tam cpe ty hloupy a totalne uzavreny Somfy - nediskutuji o kvalite). Kdyz jsem treba volal do Climaxu, tak vubec netusili, co to SMI je. Az pak u firmy Neva jsem pochodil velice dobre a jejich obchodak znal problematiku. Geiger nabizi i variantu DuoDrive - dvourychlostni (viz video v odkazu), ktery pro polohovani jede pomalu a pro stahovani vytahovani pouziva vyssi rychlost. BOHUZEL nenabizi variantu kombinace obou technologii - SMI+DuoDrive - takze ted si vybrat 🙁

SMI verze

DuoDrive verze

This post was modified 5 years ago 2 times by acter

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

DuoDrive je dobre ale tiez ho Loxone nepotporuje.

Este tu mame znacku Elero.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

DuoDrive klidne muze byt pod Loxone, protoze je to rizene klasicky 2xDO z Loxone a motor sam si (tusim po 5 sekundch) prepina na vyssi rychlost.

This post was modified 5 years ago by acter

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 
Posted by: acter

DuoDrive klidne muze byt pod Loxone, protoze je to rizene klasicky 2xDO z Loxone a motor sam si (tusim po 5 sekundch) prepina na vyssi rychlost.

Cez tyzden som volal s technikok s Elera a ze systemy ktore funguju podla casu zopnutia stym mozu mat problem. Ked teraz rozmyslam nad parametrami, ktore sa nastavuju v bloku zaluzii mozno by to slo. Problem ze cas na vytiahnutie a zatiahnutie sa meni s tym z ktorej polohy to zacina.
Mas to vyskuasne?


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Teď mi zrovna dělaj kastlíky k žaluzkám a minulej tejden jsme protahovali dráty, takže co píšete je pro mě velmi aktuální. Vyvozuju z toho závěr, že do každý žaluzky pro k těm 4xCY dotáhnu ještě jedno UTP. Protože i když teď SMI+loxone integraci nevyřešíme, za pár let už bude řešení existovat a ty motory půjdou vyměnit. Každopádně zapátrám u svého výrobce (isotra). Díky za info!


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Ja som zacal riesit pred tyzdnom a som stoho smutny.

Klasika predavaju a nevedia, idealne ked otom zakaznik nic nevie a to ich je najsamlepsie.

Vcera ma dostala veta v ponuke:
"podla obchodneho partnera je najtichší pohon somfy"

je to predajca Isotry

To znamena ze v Isotre tlacia Somfy alebo nic ine neponukaju, preto je najlepsi.

Dnes idem obvolat a upresnit ponuky, zase sa "pobavim" na odbornosti.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 
Posted by: Stingray

Teď mi zrovna dělaj kastlíky k žaluzkám a minulej tejden jsme protahovali dráty, takže co píšete je pro mě velmi aktuální. Vyvozuju z toho závěr, že do každý žaluzky pro k těm 4xCY dotáhnu ještě jedno UTP. Protože i když teď SMI+loxone integraci nevyřešíme, za pár let už bude řešení existovat a ty motory půjdou vyměnit. Každopádně zapátrám u svého výrobce (isotra). Díky za info!

I kdyz pro SMI se pouziva specialni zapojeni, viz zacina strana 40 dole:

http://standard-motor-interface.com/wp-content/uploads/documents/160224_SMI_Manual_EN.pdf

Ja takhle chci resit spoustu veci...napriklad jako osvetleni chci Philips Hue, tedy zde staci napajeni 230VAC, ale radeji si tam natahnu i UTP, co kdyby nahodou v budoucnu se objevilo "NĚCO", co by mohlo byt fajn... 😉

This post was modified 5 years ago by acter

   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Hm tenhle system to je zas další proprietární rýžoviště kde to budou dojit na kabeláži a převodnících, konektorech a dalších zbytečnejch krabičkách ... vždycky si vzpomenu na večerníček Jak Trautenberk prodával vodu ... "přehradíme potok a vodu budeme prodávat" 🙂 Přitom by stačilo vzít ten 2 rychlostní motor DuoDrive jak tady píšete a pověsit na tu žaluziovou hřídel obyčejný počítadlo za dvě kila a loxone blok žaluzií by pak počítal nikoliv hloupě v sekundách, ale v impulsech a bylo by po problémech ... ale to bysme asi chtěli moc, že?

This post was modified 5 years ago 2 times by Stingray

   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Ani ne, je to spi sbernice, ktera usnadnuje instalace stovek zaluzii na obchodni centra/kancelarske budovy - minimalizuji se digitalni vystupy a slozita kabelaz. U rodinneho domu je to spis nevyhodne...ja, kdyby nebyla cena tak vysoko, bych vubec nepremyslel a sel do toho.


   
ReplyQuote
(@dnnovak)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 2
 

Ahoj,
mám v plánu pořizovat do domu systém loxone a teď ještě před jeho pořízením řeším stínění oken pomocí žaluzií.
Bohužel mám napájení k oknům řešeno pouze jedním okruhem a vodičem cyky 3x1,5. Možností jak toto vyřešit je tedy pořízení žaluziového pohonu AIR. Pokud dobře hledám, tak na internetu najdu pohon Geiger GJ 56 06 Nm AIR kompatibilní přímo s Loxone AIR za 8800 bez daně.
Otázka zní, zda je možné tuto moji patovou situaci vyřešit nějak elegantněji (čti levněji) například použitím klasického motoru (např. somfy) a ke každé žaluzii potom pořídit žaluziový aktor   Sice je to 3k za kus, ale asi to vyjde levněji, než předchozí varianta.
Nebo existuje i jiný způsob jak to vyřešit?
Dům mám z venku prozatím bez omítky, proto by bylo možná vzhledem k ceně i reálné vést nové napájecí kabely k překladům drážkou z venkovní strany cihel.
Předem díky za Vaše nápady či zkušenosti.
David.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Kabel je kabel, rovnou tam hod i UTPcko, nikdy nevis, kdy se bude hodit. Urcite je to nejlevnejsi reseni.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Jako hlavne pokud máš natazenej jeden napajeci kabel pro vsechny, nechtel bych bejt ten, kdo by to nastavoval k tomu original ovladaci od Somfy. Určitě jestli máš možnost ještě něco dotahat, udělej to. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

zalezi jakou budes mit fasadu. ale jestli budes davat nejaky eps, tak bych natahal komplet kabely z venku. Somfy J406 co sem koukal se da sehnat za 2.3k vc. dph, takze usetris ranec.

Muzu se zeptat, kdo ti to takhle poradil natahat? Loxone partner?


   
ReplyQuote
Page 2 / 6
Share: