X
Forum

Forum

Loxone Automatické ...
 
Notifications
Clear all

Loxone Automatické žaluzie

84 Posts
26 Users
1 Likes
16.1 K Views
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
Topic starter  

Ahoj, řeším problém s blokem automatických žaluzií (LoxConfig 8.3.3.21)

Kompletní jízda shora dolů = OK

Kompletní jízda zdola nahoru = OK

Režim zastínit = relativně OK (žaluzie se zastíní, ale před pohybem nahoru pro nastavení polohy se udělá jeden krátký pohyb směrem dolů - žaluzie pak docela bouchnou, vyřešil jsem tak, že žaluzie nespouštím automatikou úplně dolů, ale nechávám tam rezervu asi 4 cm)

Problém: pokud jsem s žaluziemi kdekoliv po cestě nebo v poloze stínění a dám povel "kompletně dolů" tak loxone nedopočítá zbývající čas pro jízdu dolů, ale drží sepnutý výstup po celou dobu nastavenou pro jízdu dolů (Td)

neřešili jste to někdo?

A ještě jeden dotaz - mám motory Somfy. Když držím polohu nahoru tak jakmile žalizie dosáhne nejvyššího bodu, motor si sám odpojí napájení a netočí se; Při cestě dolů ale dojede žaluzie na konec ale motor se pořád točí a odmotává - je to tak OK

Díky zarady, jsem žaluziový nováček.


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

hoj.

ad ten cas, to loxone proste dela. On jede vzdy na maximalni cas nahoru/dolu, i kdyz jses v nejaky poloze. Je to proto, ze on nevi kde je (i kdyz by to mohl vypocitat, tak by set o casem mohlo treba rozhazovat).

Ad zastineni,  imho taky normal. On musi vzdy nejdriv uplne zavrit zaluzie, aby je pak mohl otevrit. Je to zase proto, aby vedel, v jakym stavu zaluzii ma.

Ad vyjizdeni dolu a toceni motoru, to mi ok neprijde. Tady je imho spatne serizeny motor od zaluzaru, kteri spatne nastavili hranice nahore/dole. To se dela tak, ze v dany poloze zmacknes jak nahoru tak dolu zaroven. Tim si motor nastavi kde ma koncit (takto mi to aspon rikali).

Kazdopadne zakladni zaluzie jsou naprosto tupe a pracujou jen s casama, ktery nejsou presny. Aby se to chovalo lepe, musel bys mit uz chytre motory co komunikujou primo s Loxone a rikaji pozice


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Tiež si myslím že niesu nastavené koncové polohy a len horná chodí na hribik. Leniví montážnici a sak nech to niekto dorobi.

Mal by si tam mat J4 WT , daj do YouTube  https://m.youtube.com/results?search_query=somfy+j4+wt+nastavenie  

a skús si znovu nastaviť polohy.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
Topic starter  

Díky, přesně to jsem si myslel. Dnes žaluziář dorazí tak to s ním proberu a donastavíme to. Jinak žaluzie pecka ... nevím, jak jsem bez toho mohl žít

Používáte i automatické stínění napojedné na regulaci pokojové teploty nebo jedete jen "hloupě" nahoru dolů tlačítkem?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Ja mam toto. ZKousel jsem i ten Loxone automat na zaluzie, ale to mi nevyhovovalo. Takto jsem spokojen:

- rano dle budicku ze zavrene polohy na zastineni

- v zimnim rezimu dle urovne venkovni svitivosti se automaticky vytahuji

- v lete dle horka se zatahuji

- pri zapadu slunce zastineni

- pri zatmeni/na noc se zavrou uplne


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@L 

Myslíš, že by mělo smysl k základním žaluziím dovést datový kabel a přes nějaká mechanické spínače či senzor snímat polohu zatažení/vytažení případně velikost nábalu a tím z nich udělat trochu inteligentnější žaluzie? 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@xoor toto chcem vyskusat, chcel som vytiahnut impulzy s motora a na bloku zaluzii je vstup pre polohu zaluzie a lamiel. Ale dalej to nemam vymyslene.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 
Posted by: xoor

@L 

Myslíš, že by mělo smysl k základním žaluziím dovést datový kabel a přes nějaká mechanické spínače či senzor snímat polohu zatažení/vytažení případně velikost nábalu a tím z nich udělat trochu inteligentnější žaluzie? 

Řekl bych, že dobastlení něčeho takového bude vůbec sranda ať softwarově, tak fyzického dodání "něčeho" do kaslíku žaluzií. Ačkoliv nejsem L 🙂 tak za mě by to smysl nemělo a raději bych koupil žaluzie kde je to již obsaženo.

Pak je tu ale určitě druhý pohled: jsi rozený bastlíř, s arduinem vstáváš i uléháš a máš spoustu volného času.

A nebo to vidím moc černě  😎 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@pa-v-el tak bastlenie je konicek (aj ked casu je malo) a urcite je to vyzva. Az ked sa to vyskusa tak clovek moze povedat ze to nejde alebo je to nezmysel.

Ja momentalne bastlim motor na pergolu, somfy co bol ktomu bol hlucny na moj vkus.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

jediny reseni me napada primo od loxone  https://shop.loxone.com/cscz/zaluziovy-aktor-air.html

ten umi podle odberu motoru vsechno todle resit - pry, ale nelibi se mi  ten air. Aspon tree to mohlo bejt

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

ale to snima len koncove polohy podla prudu, nevie to exaktne polohu zaluzie

a popiera to teoriu "co ak raz vytrhnem zelenu krabicku z rozvadzaca"


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ano a ma to mit tu vyhodu, ze barak obednes jednim kabelem a neni potreba na to pouzivat relay

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

ano, to je pravda, len podlamna to nema inu vyhodu.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Podle me senzor primo na motoru bude k nicemu, pokud to nejak nebere v potaz natazeni lanka

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Napadá mě sytém který používají inkoustové tiskárny k určování polohy tiskové hlavy:

je tam napnutý průhledný pásek s natištěným pravítkem a optický senzor v hlavě počítá počet přerušení světla když čárka na pravítku přeruší světlo. Stejné provedení jsem viděl i na plastovém průhledném kolečku s natisknutým pravítkem, které se točilo v senzoru. Tak tiskárna ví kde je hlava nebo jak je natočený posun papíru...

EDIT:

nějak podobně funguje aj kolečko na myši 🙂

EDIT2: to kolečko v tiskárně se točí v něčem takovém:

https://www.ebay.com/p/IR-Infrared-Slotted-Optical-Speed-Measuring-Sensor-Detection-Optocoupler-Module/859550472?iid=253045605980


   
ReplyQuote
Page 1 / 6
Share: