Forum

Forum

Loxone a počasí
 
Notifications
Clear all

Loxone a počasí

136 Posts
25 Users
0 Likes
29.9 K Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

vezmes vstup z meteostanice a pripojis do systemovych promennych.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Používáte někdo DarkSky xml šablonu podle Loxwiki ?

Pro volání používám formát: 

https://api.darksky.net/forecast/SECRET KEY/SS.sss,DD.ddd?units=si&lang=cs&exclude=minutely,alerts,flags

Bohužel jsem se na DarkSky nikde nedočetl jaký matematický model pro předpovědi používají a zejména na jakou přesnost ( čtverec v km ) to je 🙁 Je to stejné jako co dává Loxone do té placené předpovědi ?

 


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Loxone pouziva data z https://www.meteoblue.com/cs/


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@dalibor A ta DarkSky šablona umí udělat i to, že se na hlavní stránce Loxone app zobrazuje vlevo nahoře ikona s počasím?

Nebo to jen natáhne do Loxone předpověď počasí, se kterou pak lze dál pracovat v rámci Configu?


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

b) je správně podívej se na odkaz na Loxwiki umí to i nějaké ikony ale pokud počítá počasí na čtverec víc jak 25 km je otázka k čemu je to dobré nemluvě o přesnosti modelu.

Je nějaká možnost tahat předpověď z ČHMÚ ? Používají model Aladin a počítají na 5 km čtverec to je bezkonkurenčně nejlepší. Máte někdo s tím zkušenost ???


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Odpověď z Loxone ohledně počasí je že používaný model je NMM a přesnost ( bez záruky) pro Evropu je 10 km a menší ( prý podle lokace 🙂 )čtverec . Prý se pro zpřesnění dělá ještě průměr z nejbližších čtverců . To mi ale přijde jako nesmysl , průměrováním přesnost nezvýším leda tak zmenším statistickou odchylku . Závěr pro mne je ten ,že pokud mi kdokoli neumí jednoznačně definovat co kupuji tak to nedává smysl a už vůbec ne za 1300,- ročně.

DODATEK: ještě odkaz na bakalářku pro ty co si chtějí o předpovědích něco počíst:

PŘEDPOVĚDI POČASÍ NA ÚZEMÍ PRAHY ZA POUŽITÍ ROZDÍLNÝCH PŘEDPOVĚDNÍCH MODELŮ autor : Jakub Kordoš


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Zdravím,

zkusil jsem DarkSky  do loxone, ale stále mi ukazuje hodnotu 0,0. Máte to někdo v Loxone? Šlo by poslat loxplan nebo případně pomoct klidně za finanční příspěvek 🙂 díky 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Zkontroluj si na App DarkSky po přihlášení kolik “volání” za den z Lox přijal . Pokud nic tak podle návodu na LoxWiki ( viz. odkaz ) nastavení. Máš správný xml import ? Měla by to být verze 4. Žádný Loxplán není třeba jen si z virtuálního výstupu vytáhneš hodnoty.


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

používám darksky i na domoticz v kanclu, tak jsem si byl jistý nastavením. V linku se mi objevila tečka navíc...stačilo to k tomu aby nefungovalo 🙂 omlouvám se.

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Tak a máme to. DarkSky pomalu končí, dnes ho koupila oblíbená hodná společnost. API nepřijímá nové registrace a bude ukončeno koncem 2021


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Už mám dnes chybovou hlášku z Loxone že “ DarkSky nevrací hodnoty “ registraci mám z loňska ... 🙂


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Mně to zatím funguje

image

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

DarkApple...

Třeba vybírají ty kdo mají nebo nemají  

Snímek obrazovky 2020 04 01 v 9.37.16

   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

jo tak to bych měl dobrý to doma máme vícekrát, podle statistik na DS API jsem měl akorát včera výpadek místo pravidelných 288 prošlo jen 261 a už mi to taky jede. 

Rozumím tomu tak že v 2022 to bude jen za peníze jako vždy vše u jabka ?


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Já jablko nemám a jede mi to. Zřejmě to byly jen technické problémy.

ad od 2022 za peníze - nemyslím si, osobně očekávám spíš ukončení API komplet.


   
ReplyQuote
Page 8 / 10
Share: