X
Forum

Forum

Loxone a počasí
 
Notifications
Clear all

Loxone a počasí

136 Posts
25 Users
0 Likes
30 K Views
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Kluci nezkoušeli jste jak tam dostat tento výpis viz diskuze ? A speciálně ty hezké Ikony ?

https://www.loxforum.com/forum/faqs-tutorials-howto-s/1049-howto-wunderground-api-in-programm-baustein-abfragen/page8

Tam se zadávají v tom statusu podmínky co a jak zobrazit, ale netuším jak to použít aby tam byly ikony :-/

Status-pocasi.JPG

   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Já to zkoušel a jde to tam dostat, jen musím ty ikonky zvětšit, protože se mi nelíbí to šedé kolo za tím obrázkem.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

hodis namktomu nejake info, jak to zobrazit ty ikony ? kde se to nastavuje


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: koldavideo

Dawe pochopil jsem to správně, že tyto informace dostaneš na tu úvodní obrazovku? Nebo jde jen o meteodata lokality do loxone?

@koldavideo

Nevim zda jsi to uz vyresil, ale data z vlastni meteostanice lze dostat do te uvodni LOXONE stranky Resp, jde "hacknout" weather loxonacky a nacpat tam i sve data(srazky,teplotu,vlhkost,rychlost vetru).

Jen se obavam, ze to znamena instalovat V10....


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: David
Posted by: koldavideo

Dawe pochopil jsem to správně, že tyto informace dostaneš na tu úvodní obrazovku? Nebo jde jen o meteodata lokality do loxone?

@koldavideo

Nevim zda jsi to uz vyresil, ale data z vlastni meteostanice lze dostat do te uvodni LOXONE stranky Resp, jde "hacknout" weather loxonacky a nacpat tam i sve data(srazky,teplotu,vlhkost,rychlost vetru).

Jen se obavam, ze to znamena instalovat V10....

V10 mám. Máš nějaký odkaz kde se to řeší - resp. vyřešilo?

Díky.


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Taky me to zajima 😉


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Je to docela easy, weewx + weather4Loxone(loxberry) emuluje to to loxonacky pocasi, takze uz to neobtezuje aby si to clovek koupil a zobrazuje to hodnoty(v zakladu nejake lokalni,uplne jsem nezjistil z ceho), ale pokud se pridaji hodnoty z vlastni meteo do systemovych promennych, tak to primo na uvodni strance zobrazuje tyto udaje.

EDIT:

weewx je nutny jen v pripade, nejdou data tahat z meteostanice primo do loxone, ja mam EFWS 2900 a zni to jde jen pomoci weewx.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Screenshot 20181007 193211 Loxone
Screenshot 20181007 193205 Loxone

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Staci kliknou nahore  vlevo na Teplotu a zobrazi se dobrobne info + dva dny predpoved.

Aktualni teplota, Vlhost, rychlost vetru a srazky jsou z moji meteostanice, zbytek od kdo vi kde. Jde tam nacpat i slunecni svit, ale to si nejsem uplne jist, co vim v loxone mysli.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

A jakou mas prosimte verzi configu? Ja mam 9.3.3.26 a nefunguje mi to.

Jedu podle toholde navodu (je to vcelku jednoduchy) ale pořád mi to vnucuje předplatit si nejdřív službu 🙁


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: radek

A jakou mas prosimte verzi configu? Ja mam 9.3.3.26 a nefunguje mi to.

Jedu podle toholde navodu (je to vcelku jednoduchy) ale pořád mi to vnucuje předplatit si nejdřív službu 🙁

Mam V10,ale melo by to jet i na 9. Ja teda oproti navodu daval v miniserveru DNS servery, IP loxberry. Nasledne plny restart miniserveru a uz to jelo.

Ono logicky to totiz ani jet jak píšou v návodu nemůže, tak zkus taky.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jo to bylo vicemene jediny co sem delal, v miniserveru nastavil jako DNS server IP adresu Loxberry.

A pouzivas WU nebo DarkSky? Ja to mam pres WU...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Taky mam WU. Ale co povolilo loxone, taham ze sve meteostanice.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Zkus jeste ten restart MS, proste nahrani loxconfigu nestačilo. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Restart jsme udelal uz 2x, to nepomohlo 🙁

A kde si vybiras ze beres data primo z meteostanice a ne pres WU (kam tedy taky davam data ze svy meteostanice)


   
ReplyQuote
Page 6 / 10
Share: