Forum

Forum

Loxone a Honeywell ...
 
Notifications
Clear all

Loxone a Honeywell Evohome

10 Posts
2 Users
0 Likes
1,056 Views
(@oliver-es)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 29
Topic starter  

Zdravím, snažím se rozchodit integraci systému vytápění Honeywell Evohome do Loxone. Má to své API, mám vyzkoušení nastavování teploty na termostatických hlavicích přes Postmana, v Loxone používám Virtuální HTTP výstup a snažím se provést autorizaci abych získal sessionID. Za pomocí Requestbin to funguje, Loxone odešlě přes POST co má, uloží odpověď serveru do souboru který definuji, na FTP ho pak vidím. Ale když adresu nastavím na cílový server API Honeywellu, tak to nefunguje. Nevím už kde je zakopaný pes. Někde na těch německých WiKi jsem četl že může být problém HTTPS, což je napsáno tady v článku. Ale Requestbin má taky HTTPS a funguje to.


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

Miniserver v1 nebo Miniserve v2?

 

Pokud v1, tak tam mi obcas https proste nefungovalo (zalezi zrejme na typu zabezpeceni, ktere https vuci danemu serveru pouziva).

Takze jedine reseni to leda tahat pres Nodered, do Noderedu pres HTTP a tam udelat jen proxy na HTTPS


   
ReplyQuote
(@oliver-es)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 29
Topic starter  

Miniserver v2. Já bych se rád vyhnul všem meziprvkům. Samozřejmě si můžu napsat v PHP něco a nechat běžet na RPi a ovládat to přes něj, ale snažím se najít řešení jak by to šlo napřímo, když už se mi podařilo rozchodit zápis odpovědi na POST požadavek do souboru přímo na miniserver.

Nedaří se mi spustit debugging přímo pro odchytávání síťových packetů. Nic to nevypisuje, ikdyž jsem přes WiFi přímo na síti s Loxone. Co můžu dělat blbě?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

jestli v2, tak tam by s https snad uz byt problem nemel (bohuzel nedokazu rict, mam v1).

to odchytavani paketu na v1 mi funguje jen tehny, pokud sem na hloupem switchi primo u loxone (samozrejme ve stejne siti). Je moze, ze wifi nebo nejaky prvek za tim ti blokuje odposlouchavani paketu.

 

zapoj to kabelem a hned vedle loxonu.


   
ReplyQuote
(@oliver-es)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 29
Topic starter  

Tak funguje to i na WiFi, měl jsem blbě volby v monitoru. Nestačí jen počítačová síť. Zapl jsem i program a protokol a běží to. Dozvěděl jsem se, že mi to tam 2x tlačilo content-type, jednou jako text a pak jako json. Tak jsem to smazal, vyplnil znovu a najednou to běží. Soubor s sessionID se mi uloží. Zítra na školení Loxone se snad dozvím jak dál s tím pracovat - přečíst sessionID ze souboru v Loxone a pak ho odeslat v jiném GET requestu v hlavičce pro načtení hodnot termostatů. No a na závěr PUT pro nastavení teploty na hlavicích.


   
ReplyQuote
(@oliver-es)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 29
Topic starter  

Tak jsem na školení Loxone dostal odkaz sem: https://www.loxwiki.eu/display/LOXEN/Text+Input+to+Miniserver

Podle toho Loxone neumí pracovat s textem, takže je potřeba naprogramovat jadernou elektrárnu pro to abych si přečetl SessionID.

Jsem z toho docela znechucen. Prakticky jakékoliv API vyžadující autorizaci se bude velmi těžkopádně integrovat. Přitom ať už Honeywell, nebo taky Netatmo, pračky Miele, myčky Bosch, všichni mají API pro integraci do aplikací třetích stran. Ale Loxone to blokuje. Nezbyde tedy nic jiného, než si obsluhu napsat v PHP někam mimo a z Loxone posílat jen jednoduché požadavky. Neexistuje nějaké takové jednoduché udělátko?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

@oliver-es2 To jednoduche udelatko se jmenuje NodeRED ;-). tam mas spoustu bloku pripravenych a co neni, dopises v JS. Defakto si to pripravis jen jednou a pak uz to budes nejspis jen opakovat.

 

S Loxone to takhle proste bohuzel je.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

Ale souhlasim s tebou, ze je to naprd. najednou mas dve kriticke mista, namisto jen obycejneho hloupeho PLC loxone.

V tomto (ac to rikam nerad 😉 ) se mi vic libi UniPI postavene nad PLC (tz nikoli ty puvodni nad RaspPI, ty hejtuju furt 😉 ).

Tyhle UniPI nad PLC maji NodeRED primo v sobe, takze to bezi na jednom miste. Sice kdyz to tenkrat Martin dovezl na sraz, tak sem to dokazal rozbit za par sekund, ale to byla asi jen nahoda.

Takze teoreticky by mohlo byt jeste reseni mit Loxone a vzit nejaky nejlevnejsi PLC od UniPI (tusim ze se jmenuje Axiom) a na nem provozovat NodeRED. Aby to nebezelo na zadnem NAS/ RasPI / ... ale alespon nad PLC.


   
ReplyQuote
(@oliver-es)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 29
Topic starter  

Koukám na to. Vzhledem k tomu, že všechny ty APIčka fungují někde v cloudu (nejde o přímou komunikaci s myčko/pračkou atd), takže bez internetu to prostě nepoběží, tak to si můžu nodered rozjet na vlastním serveru v cloudu (taky vlastním). RPi mám rád, ale je to poruchové.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

Tak tak, mam Rpi rad, ale na toto se mi to uplne nelibi. Bud nejaky server doma a dockerovat to, nebo pak venku v cloudu a pres VPN propojit domu.

Idealne vse v dockeru, takze se to da snadno zmigrovat a zalohovat.


   
ReplyQuote
Share: