Forum

Forum

Loxone a blok pro z...

Notifications
Clear all

Loxone a blok pro zavlahu????  

RSS

elpaso
(@elpaso)
Honorable Member
05/04/2020 9:26 pm  

Caute,

nemate nekdo zpravy, ze by Loxone delal na funkcnim bloku pro zavlazovani?

Nejak nedokazu pochopit, proc neco takoveho daaaavno neexistuje.

INPUT: pocasi, spotreba vody, blablabla

OUTPUT: 10x rele

a nastavim si zalejvej TODLE v 1am a nalij tam 150l vody, jen pokud X dni neprselo a 1 jeden podle predpovedi prset nebude, IF prset = srazky > 5mm...

uz mam 2 plne strany debilniho modelovani a furt je to nahovno 🙁 strasne by me potesilo, kdyby vydali takovejdle blok kterej by to vyresil 🙂

thx & sorry ze fnukam

Dáda
(@vary)
Honorable Member Moderator
07/04/2020 6:44 am  

Loxone na to má článek

https://www.loxone.com/cscz/navod-automaticke-zavlazovani-zahrady/

ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Estimable Member
07/04/2020 8:18 am  

no to je opravdu základ což v mnohých případech může i stačit, loni jsem se u Lox ptal jestli budou dělat blok a bylo mi sděleno že se s tím nepočítá. Když se podíváš k závlahářům na jejich automaty je jasné proč. Já zohlednil v Loxplánu  : úhrn srážek za poslední 3 dny, předpověď na 24 hod tj. % pravděpodobnosti , vlhkost půdy z čidla, průměrnou venkovní teplotu za 24 hod a samozřejmě má každá sekce svůj čas zálivky. 

ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Honorable Member
07/04/2020 9:41 am  

jojo, tudle legraci jsem videl 🙂

za me absolutne nepouzitelne. potrebuju vedle plne automaticky (ale zaroven s maualnim vstupem kde vsude se ma automatika pouzivat), jeste plne manualni ovladani.

vedle toho jedu mereni casu zalevani, spotreby vody atd...

fakt to jsou v tuto chvili 3 UPLNE NARVANE stranky v lox planu a rozhodne nemam pocit, ze je to hotove 🙂

jaky pouzivate princip na zohledneni srazek? rekneme, ze mereni srazek mi funguje skrz NetAtmo. nevim jestli mam kazdy den vyhodnotit srakzy vcera a predpoved na zitra a podle toho nechat automat prehodit "vypinac" na kterem je podminka na provoz v noci...

samozrejme to co se zaleva celou sezonu (kvetinace, terasa, atd) je easy, protoze tam neni zadna logika

ReplyQuote
Share: