Forum

Forum

Loxone a blok pro z...
 
Notifications
Clear all

Loxone a blok pro zavlahu????

42 Posts
11 Users
0 Likes
3,729 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

Caute,

nemate nekdo zpravy, ze by Loxone delal na funkcnim bloku pro zavlazovani?

Nejak nedokazu pochopit, proc neco takoveho daaaavno neexistuje.

INPUT: pocasi, spotreba vody, blablabla

OUTPUT: 10x rele

a nastavim si zalejvej TODLE v 1am a nalij tam 150l vody, jen pokud X dni neprselo a 1 jeden podle predpovedi prset nebude, IF prset = srazky > 5mm...

uz mam 2 plne strany debilniho modelovani a furt je to nahovno 🙁 strasne by me potesilo, kdyby vydali takovejdle blok kterej by to vyresil 🙂

thx & sorry ze fnukam


   
Quote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Loxone na to má článek

https://www.loxone.com/cscz/navod-automaticke-zavlazovani-zahrady/


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

no to je opravdu základ což v mnohých případech může i stačit, loni jsem se u Lox ptal jestli budou dělat blok a bylo mi sděleno že se s tím nepočítá. Když se podíváš k závlahářům na jejich automaty je jasné proč. Já zohlednil v Loxplánu  : úhrn srážek za poslední 3 dny, předpověď na 24 hod tj. % pravděpodobnosti , vlhkost půdy z čidla, průměrnou venkovní teplotu za 24 hod a samozřejmě má každá sekce svůj čas zálivky. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

jojo, tudle legraci jsem videl 🙂

za me absolutne nepouzitelne. potrebuju vedle plne automaticky (ale zaroven s maualnim vstupem kde vsude se ma automatika pouzivat), jeste plne manualni ovladani.

vedle toho jedu mereni casu zalevani, spotreby vody atd...

fakt to jsou v tuto chvili 3 UPLNE NARVANE stranky v lox planu a rozhodne nemam pocit, ze je to hotove 🙂

 

jaky pouzivate princip na zohledneni srazek? rekneme, ze mereni srazek mi funguje skrz NetAtmo. nevim jestli mam kazdy den vyhodnotit srakzy vcera a predpoved na zitra a podle toho nechat automat prehodit "vypinac" na kterem je podminka na provoz v noci...

samozrejme to co se zaleva celou sezonu (kvetinace, terasa, atd) je easy, protoze tam neni zadna logika


   
ReplyQuote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

Zdravím všechny. Pro info, s novou aktualizací přijde konečně blok závlahy. Teď se testuje. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  
Posted by: @patrick

Zdravím všechny. Pro info, s novou aktualizací přijde konečně blok závlahy. Teď se testuje. 

NENEEEEEEEEEEEEEEEEEE? 🙂 uz?

tak snad to bude driv nez v Zari kdy se zavlaha zase vypne 😀


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

A kdyz mas interni info: Bude opraveny modbus a blok pro zaluzie?


   
ReplyQuote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

@l-adamek Nějaký změny tam byly, ale jestli to vyřeší vše co se zde řeší, to nevím. Nestíhám vše sledovat a testovat.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Jo a taky bude opravený a vylepšený blok Energetický monitor


   
ReplyQuote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

A blok topení. 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Zavlahu budem riesit klasicky mimo loxone, ako vsetko, co je zlozitejsie nez "po stlaceni tlacitka rozsviet svetlo".


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

@dusanmsk

taky jsem nad tim premyslel, ale.... jakmile budes chtit jako ja implementovat zavislosti na: alarmu, dovolene, hlavnim uzaveru vody, svetle na terase/zahrade apod mozna dojdes k tomu, ze loxonu to neni tak nahovno 🙂

a s novym funkcnim blokem to treba bude "dream" (ale pochybuju) 🙂


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Mne rozesmalo ten vstup na čidlo půdní vlhkosti a když jsem se ptal co použit odpověď byla “no něco”. Tak jsem zvědav co vymysli. Já mám zavlahu na 2 záložky. A trvalo mi rok až jsem to nějak vychytal. 


   
ReplyQuote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

Já mám závlahu na šest stránek 🙂 Trvá to, než to člověk odladí. Každopádně se zjednoduší vizualizace. Svoji logiku předpovědí zachovám.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

v aktualni beta verzi ale jeste zavlaha neni....ted jsem stahl verzi 12.1 beta 2 a nic...


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: