Forum

Forum

LOXONE a AV Receiver  

RSS

vasut
(@vasut)
Active Member
11/08/2019 10:32 am  

Čus,

mám v obýváku av receiver, který je propojen s televizí a ostatními komponenty (PSko apod.). Nyní přemýšlím o upgrade a chtěl bych ho mít propojený s loxonem, nejlépe přes HTTP commands. Máte někdo nějaký osvědčený a jednoduchý způsob? Chtěl bych využívat tyto funkce:

• Vypnutí zvuku TV a spuštění hudby (net rádio, spotify, audio ze síťového disku)
  • Ovládání hlasitosti
  • Spouštění jednorázových zvuků (například pro zvonek = vypnutí zvuku z TV, přehrátí audia ze síť. disku, opětovné zapnutí zvuku z TV)

Pro přehrávání audia není nutné, aby to uměl přímo receiver. Stačí mi přepnutí vstupu z TV(příp. PS4) na audio IN, a pak zpět na TV. Můžu jako audio zdroj použít RPi, které již s loxonem funkční mám (LMS).

Samozřejmě by to chtělo i nějakou zpětnou vazbu - nastavená hlasitost, jaký vstup je aktivní apod.

Používá někdo?

Co se týče receiveru, přemýšlím třeba o DENON AVR-X2500H. Případně něco podobného.

M.

ReplyQuote
koldavideo
(@koldavideo)
Noble Member Moderator
11/08/2019 3:15 pm  

Doporučuji Ti projít vlákna s tímto tématem buď tady na vodnících nebo na loxforum.com . Já to také používám u receiveru Yamaha.

ReplyQuote
vasut
(@vasut)
Active Member
11/08/2019 3:40 pm  

Hledal jsem, ale nic moc jsem nenašel....jednou jsem se dočetl, že to běží, jednou zase, že už to nefunguje. A vzhledem k tomu, že bych potřeboval nový receiver, tak nevím od které značky vybrat. Do teď jsem měl yamahu, a byl jsem s ní spokojen. Nicméně mi nevadí změnit značku.

Jde mi hlavně o tu zpětnou vazbu, jinak bych už dávno použil ir modul pro loxone.

Doma používám loxberry s LMS, a to funguje bez problémů. Pokud by šlo použít přímo receiver, bylo by to super.

Hledal jsem i třeba nějaký seznam http commands, ale nic jsem nenašel. V lox configu jsou nějaká avrka přednastavená, ale nevím, zda-li to bude fungovat se všemi lan verzemi receiveru. Proto sem píšu, jestli má někdo přímou zkušenost.

ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Reputable Member
12/08/2019 9:47 pm  

presel jsem na Harmony Hub + NodeRed

a jsem 110% spokojen, funguje naprosto uzasne absolutne bez chyb, pouzivam to denne!

ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Reputable Member
12/08/2019 9:49 pm  
Posted by: elpaso

presel jsem na Harmony Hub + NodeRed

a jsem 110% spokojen, funguje naprosto uzasne absolutne bez chyb, pouzivam to denne!

toto ti zajisti kompatibilitu vicemene s cimkoli...

jeste tedy dodam, ze pouzivam na VSECHNO appleTV. takze skrz to pouze zavolat aktivitu v harmony a zbytek uz mi resi ovladac appleTV... harmony ONE uz je v supliku

ReplyQuote
vasut
(@vasut)
Active Member
13/08/2019 7:41 am  

Přehrávání hudby, či zvuků mám již řešeno přes loxberry....a funguje to dobře. Já však potřebuji mít zpětnou vazbu z receiveru, a potřebuji ten receiver ovládat. Ovládat by se dal přes loxone IR, ale nemám tu zpětnou vazbu, takže nevím například, jaká je nastavená hlasitost, jaký je aktuálně vybrán kanál (profil) apod.

Nemáte někdo tohle funkční na nějakém vašem receiveru?

ReplyQuote
Share:

Working

Please Login or Register