Forum

Forum

Notifications
Clear all

DS18B20

28 Posts
12 Users
0 Likes
3,178 Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Zdravím, 

Nakoupil jsem cidla 1 wire z arduinoshopu a chovaj se mi takto. Pripojim cidlo do vypinace a normalne funguje, meri, vsechno je tak jak ma byt. Po chvili, cca 10-20 minut se cidlo rozpali tak ze si o nej spalim prsty, do teto doby se ale nezahrivalo. Zapojene to mam spravne, pri prehozeni napajeni se cidlo rozpali ihned. Je moznost, ze by to cidlo bylo vadne?

Edit: meril jsem prubezne napeti na sbernici, pri pripojeni ne normalne 5V, po chvilce klesne na 4,3 a cidlo zacne hrat. Cidlo je pripojene trivodicove. Myslite ze by pomohlo parazitni zapojeni?

This topic was modified 5 years ago by Bery

   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 

A druhý konec je připojen do 1-wire Extension?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Je pripojen do uzlu ala L a z nej potom do 1wire extension. Je mozne ze by byl nekde na jinem vyvodu zkrat na datovy pin a delalo by to tohle?


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Já koupil čidla z Ali a májí tytéž potíže. Nakonec jsem musel koupit originály.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 
Posted by: Bery

Je pripojen do uzlu ala L a z nej potom do 1wire extension. Je mozne ze by byl nekde na jinem vyvodu zkrat na datovy pin a delalo by to tohle?

Asi špatná dodávka čidel. Je potřeba si vždy nechat aspoň jedno vyzkoušené jako referenční a při případných problémech použít k otestování.

Jinak ala uzel L není to pravé řešení pro 1-Wire sběrnici.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 828
 

me prisla posledni davka cidel se specialni featurou... kazdych par minut skoci na par sekund teplota 25 stupnu, delaj to vsechny z 10-kuseho-lotu 🙂

naprosta pecka. takze na rizeni podlahovky jsem koupil original loxone, protoze to je asi jedine cidlo co je zivotne dulezite 🙂


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Tak jsem prolez celej barak a vypada to ze v jedny krabicce jsem mel lepidlem spojeny napajeni s datovym pinem, ale je divny ze se to projevovalo vzdycky po cca 5-10 minutach. Napeti jsem meril celou tuhle dobu.

Vyzkousel jsem dalsi cidla a dve co jsem zkousel tak najednou drzi.

Jak poznam padelek? Predpokladal jsem ze kdyz v arduinoshopu chteli 38kc/ks tak ze se bude jednat o spolehliva cidla. Nebral je nahodou odtud i nekdo dalsi? 🙂 


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Já jich vzal z číny kolem 20 ks a všechny mají stejný problém. Po 5 - 10 minutách se rozpálí. Zapojeno nakrátko, přímo na 1-wire modul. Měl jsem doma 3 moduly různého stáří. Zapojeno jak 2 drátově, tak 3 drátově. Všechny kombinace. Čidla vyhledám, načtu, ukazují teplotu a konec. Jsou z nich zapalovače.


   
ReplyQuote
(@micambr)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
 

@elpaso  

kazdych par minut skoci na par sekund teplota 25 stupnu, delaj to vsechny z 10-kuseho-lotu 

Mě to taky dělají všechna čidla. Je na to nějaké řešení? Nakupoval jsem je na několikrát. Není třeba řešení dát menší přesnost měření (kratší AD konverzi)?

This post was modified 4 years ago by Michal

   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Nakonec mi po půl roce lehli dvě čidla na nejdůležitější větvi, která ovládá topení. Prostě se odmlčeli a čidla, která jsem minulý rok v létě "vyházel" jako vadná. Ty zapouzdřené v železné trubičce. Se najednou ukázali jako že fungujou. Mám je tam asi měsíc a zatim bez problému.

U kolegy, který pomocí loxone řídí jen kotelnu je asi 6 čidel na jedné větvi a při třívodičovém zapojení spadne napětí na sběrnici na 0,8V. Všechny čidla musí být zapojeny parazitně. A to je délka sběrnice celkově tak 12m.

Celkově je to duchařina. Sice sběrnici nemám provedenou tak jak by měla. Nicméně nechápu jak je možný že to půl roku funguje a pak to shodí celou sběrnici. Vedle ve vláknu jsem psal že mám připravený ty pt100, takže ty citlivý pozice udělám pomocí analogu a chčiju na 1W. Zůstane mi jen na pozicích, který jsou jen informační.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

tedy nevím čím to je ale mám dva Ext. 1Wire na jedné větvi je 16 a na druhé 18 čidel propojeno UTP, největší vzdálenost 40m po baráku a druhá tak 25m celkově, všechno na třídrát a za 6 let OK = nic neodešlo a funguje. Je pravda že jsem čidla kupoval u Lox. topení mi přijde jako celkem riziková záležitost ne jak nějaký světýlko 🙂


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Jasně, ono všechno ukazuje na čínský pajcy těch čidel, protože si to prakticky dělá co chce.


   
ReplyQuote
(@pafkatesar)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 6
 

Ahoj mam stejny problem a nevim jak to resit uz se to nekomu stalo a vyresil to?


   
ReplyQuote
(@pafkatesar)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 6
 

@micambr

ahoj je nekdo kdo tohle uz resil, interval kdy skace 25stupnu je kazdych deset minut a fakt uz me nic nenapada jak to odstranit


   
ReplyQuote
 ed22
(@ed22)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 1
 

Tiez mi to robilo, vzdy po zapojeni noveho teplotneho cidla. Aj od lox partnera (nie origo lox) aj z Aliho. Po nejakom case to ale prestalo a merania ukazovali teploty v pohode bez vypadkov, bez blbych 25,0 stupnov. Dlhy cas super

Dnes som vsak na jednu vetvu pripojil dalsie cidlo z ali do vostavby krbu a vsetko zas vypadava, obcas hadze vsade 25 stupnov. Navyse na vetve s novym cidlom je uz len jedno, ktore sa rozhasilo a ukazuje vyssiu teplotu. Tak uvidim casom ci sa to zas doladi same


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: