X
Forum

Forum

Loxone 11.1.9.3 - z...
 
Notifications
Clear all

Loxone 11.1.9.3 - změny v ovládání žaluzií - WTF?

80 Posts
15 Users
0 Likes
8,339 Views
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

co prostě všichni dát na loxone podporu ticket ohledně toho? pokud nás bude dost snad to začnou řešit.....


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

jak přinutím loxone znovu naučit časy jízdy nahoru a dolů? Zaškrtlé to mám. Resetoval jsem blok, takže mám výchozí hodnoty, ale ani po x jízdách nahoru a dolů se časy nezměnily. Díky


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  

@pepahr Dobrý nápad.

U mě nepomohly ani ty berličky, co jsem popisoval - včera jsem přistihl jednu žaluzii nedovřenou i tak. Takže mě to už přestává bavit.

 

@Kynio Takovou funkci neznám. Ty máš nějaké chytré motory v žaluziích, aby si dokázaly vyměnit info s MS?


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

ne, mám klasika somfy a relé moduly od Loxonu nastavené na žaluzie. Časy se to vždy naučilo samo ale teď se mi to nedaří znovu donutit, aby časy naskočily..


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@kynio na rele tam ziadny "SAMO" nieje.

Inak vcera som riesil z loxone moj problem, ze je kradsi cas pri vytiahnuti pergoly ( typ 6 markiza ) a nasli sme chybu Tdt, ako som si myslel ze funguje oboma smermi tak nie, funguje len do polohy tienenie.
Inak je jasna zmena ze v starej verzii chodil dole vyzdy cely cas Td, v novej je tam len vypocitany cas ekvivalentu jazdy hore. Toto prekrivalo problem umna ze az teraz sa prejavil Tdt.


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

že není? Všechny žaluzie si nastavily čas samy, nemusel jsem to měřit stopkami 🙂 Reléčka dokáží najít koncovou polohu, kdy se motor zastaví. Dle odběru. Mrkni: https://www.luxum.cz/loxone-nano-2-relay-tree/?gclid=Cj0KCQjwoJX8BRCZARIsAEWBFMKV3tjBUyVJPVKV5WqRobW-wgnFSQQXVUKXBDdCWcEfAevVCRImqaQaAsO4EALw_wcB   

  • Vhodné pro inteligentní řízení žaluzií, rolet i markýz (automatické naučení koncových poloh)

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@kynio ja som pochopil rele moduly ako Rele extension a tam to nejde.
Keby si napisaal Nano rele tak je to jasne.


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

a teď bych rád věděl, jak se sepne to znovu naučení časů 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@kynio ak je zaskrtnute auto ucenie , malo by sa naucit.
Skusal si zmazat blok a znovu ho vytvorit?


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Tak jsem mluvil s podporou Loxone a dodatečný impuls dolů vyhodili kvůli tomu, že některým uživatelům přimrzlé žaluzie rvaly parapety protože měli blbě nastavené časy jízdy :)) No moc to nechápu to musel být dost debilní motor, když to nemělo tepelnou ochranu - mám klasické motory přímo na relátka Loxone a 8 let pohoda.. prej si mám hrát s parametry dokud to nebude chodit... :))) hlavně to předbuzení prý by nemělo být nikdy 0.


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Hrát si s hodnotami...vyrobce motoru Somfy nedává žádné údaje, které loxon potřebuje. Žaluziáři v Kasko taky nevědí, co po nich jako mám chtít. Ty hodnoty předbuzení a doba zpoždění a doba změny směru jízdy pohonu si mám vycucat z prstu? :-/


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@kynio Jo je to na houby - chvíli jsem si tím hrál a to je nekonečný příběh.. přitom by stačilo např 1-2s jen přidat pro jistotu při povelu dolů a bylo by to vše vyřešené...

Zajimáve je že když si blok myslí, že žaluzie je dole tak ji nedovře, ale když dáš stínění jde vždycky prvně dolů a pak se narovná tozn v tomto případě je nějaká doba Td navíc.. mě osobně by stačilo přidat vždy vteřinu a je to..

Borec mi ještě radil ohledně ladění si zapnout analogové výstupy stavu žaluzie a jak si s tím hraju prostě si nemůžu pomoct, ale problém je spíš v tom bloku - příklad popojedu ručně ze zavřené žaluzie nahoru a dovře se téměř vždy. Problém je z pozice stínění dolů - AQp (pozice žaluzie) je 1 a AQl (lamely) 0,883 a on už prostě nepopojede i když by dle mně měl.. prostě parametr AQp je 1 (tozn zavřeno) a nehne s tím i když lamely nejsou svisle.. pokud je AQp pod 1 tak s tím hne, ale pak nechápu na co je parametr AQl, když už neudělá nic resp. největší pecka je že když dám v tomto případě povel dolů tak AQl skočí na 1, ale žaluzie se už nehne :)))))

Za mě pokud jakýkoliv výstup AQ není 1 vždy by měl ještě poslat signál dolů v tom si myslím že je bug.


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  
Posted by: @pepahr

Zajimáve je že když si blok myslí, že žaluzie je dole tak ji nedovře, ale když dáš stínění jde vždycky prvně dolů a pak se narovná tozn v tomto případě je nějaká doba Td navíc.. mě osobně by stačilo přidat vždy vteřinu a je to..

Tak to je vtipný, u mě to samé. A další perla - po kompletní jízdě nahoru a povelu (ÚPLNĚ) NAHORU...hádejte co...Loxone povel do žaluzií VYŠLE!

 

Chápu, že jestli měli někteří uživatelé s něčím problém, tak to přece vyřeším dalším zaškrtávátkem typu - "ochrana parapetů v zimě" a ne změnou bloku pro všechny! Grrr!


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@cousma jj a hlavně bych předpokládal, že problémy s parapety budou právě při jízdě nahoru a ne dolů....


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

my co máme problémy, máme všichni žaluzie řízené za pomocí nano relé?? Mně totiž přijde, že Loxone teď nedokáže zjistit, zda už žaluzie dojely na konec. 


   
ReplyQuote
Page 4 / 6
Share: