Forum

Forum

Loxone 11.1.9.3 - z...
 
Notifications
Clear all

Loxone 11.1.9.3 - změny v ovládání žaluzií - WTF?

80 Posts
15 Users
0 Likes
8,267 Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Tak koukam nejsem jediny komu se občas nedovrela po aktualizaci zaluzie 😀 .

Jinak resim to impulzem na zastineni a 2 vteriny pote pak impulz dolu. Nastesti to skoro nejde postřehnout. Jsou to matlalove 🤔 


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  

@kynio Tak jak dopadl vzdálený vhled odborníka?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

A funguju vam vzdy tlacitka uplne hore/ uplne dole v app?
Mne nefunguju vzdy a neviem ci je problem v mojom preste.
Ked stlacim len hore/dole tak potom uz funguje aj uplne hore/ uplne dole.


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  

@smotek7

 

Máš pravdu - hlavně při kombinacích, kdy jedeš úplně dolů a do toho dáš úplně nahoru. Nejdřív to dojede úplně dolů a až potom se aktivuje úplně nahoru. 


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 
Posted by: @cousma

@kynio Tak jak dopadl vzdálený vhled odborníka?

Zatím nijak, tento týden jsem měl chaos a nestíhal jsem být včas doma z práce. Příští týden to snad vyjde, ale nevěřím, že něco najde. Pořád mluvil o časech nahoru dolu... Ty jsou ale několikrát už měřený... 


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  

@kynio No jasně...tak jen abys byl připravený na jeho poznámky, tak z mých původních časů, kdy nahoru bylo o nějakou sekundu až 2 delší, než dolů (to jsem si před pár lety celkem přesně měřil) jsem skončil na tom, že čas dolů je 2x delší, než původní čas nahoru. A ani toto úplně nepomohlo. Držím palce a samozřejmě budu rád, když přijde s něčím, na co jsme nepomysleli.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@cousma mne sa zda, ze ked pouzijem tlacitko uplne dole , potom vobec nefunguje uplne hore.

Inak dnes som dal ticket a zatial som bol len 1x odpalkovany, ze menili len to, ze sa v koncovej polohe neda uz vyslat impulz od verzije XX.

Mam uz na relatkach "stopky" , len nemam s cim porovnat DG sa mi nechce robit.
Musim rozchodit stary MS.

Este mi prosim potvrdte moju teoriu.
Ak mam zaluziu uplne dole , vytiahnem ju kusok hore napr na 90 % a potom zidem stlacenim  uplne dole. Tak sa zaluzia zavre.
Ale ked pouzijem z polohy dole na Tienit, a nasledne uplne zavrem tak sa nezavre.

Inak u zaluzii je to pohoda, problem mam u pergoly, nevysponuje sa a voda dobre neodteka, hromadi sa na pergole, som zvedavy co nato povedia.


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  
Posted by: @smotek7

@cousma mne sa zda, ze ked pouzijem tlacitko uplne dole , potom vobec nefunguje uplne hore.

Ano - nereaguje to hned. Až po úplném dojezdu dolů.


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  

Este mi prosim potvrdte moju teoriu.

Ak mam zaluziu uplne dole , vytiahnem ju kusok hore napr na 90 % a potom zidem stlacenim  uplne dole. Tak sa zaluzia zavre.
Ale ked pouzijem z polohy dole na Tienit, a nasledne uplne zavrem tak sa nezavre.

Viz můj příspěvek na str. 2 nahoře. Ale na tohle nedokážu přesně odpovědět. Aktuálně 10% času jízdy nahoru (na tvých uvažovaných 90% zavřeno) u mě znamená, že jízda dolů bude trvat dvojnásobek, takže se mi žaluzie zavřou úplně. Ale toto je výsledek laborování, abychom vůbec dokázali nějak "přežít".


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Takze vyrobili tam Bug.
vo V8 vzdy ked sa da uplne dole tak ide cely cas Td. Potvrdene meranim na rele.
vo V11 (resp. neviem od ktorej verzie) je to tak, ze si vypocitava aky cas isiel hore, predpokladam ze zarata aj pomer Td a Tu a tento ide potom dole po uplne zavretie.
Lenze ten cas sa zle vypocitava je kradsi o 0,1-0,3s ako isiel hore.
Napr. ked je Td a Tu 45s a do polohy tienenie ide 5s, ale ked dam potom uplne dole tak ide len 4,8s.
To je pricina nedovierania.
Asi jedine riesenie je momentalne natiahnut Td.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@smotek7 Td nepomůže v případě, že žaluzie je úplně dole a je použito stínění nebo automatické stínění - mám to o 10s navíc a chová se to stejně zůstane cca 2cm pootevřená po skončení automatického stínění nebo i když to přivřu ručně a dolů už pak prostě nejde. Pouze znovu  stínění a pak úplně dolů, bude to někde problém kombinace těch parametrů žaluzie, ale nemůžu najít která. Největší sranda je, že vedle mám úplně stejný okno se stejnou žaluzíí, stejné paramtery a ta se dovře a ta druhá ne... 😢😁


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

@pepahr jak říkáš, mám 6 žaluzií na baráku a jen dvě mají problém a to ještě jen někdy. Podle mě to souvisí hlavně se stranou, na kterou jsou okna natočená - obě na 240. Nechápu.. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@pepahr este dotaz , to pises o ovladani tlacitkami alebo appkou.
Ja som skusal len appku.
Ak je rovnake Tu a Td 45s tak zatienit a potom uplne dole su casy:
Time up: 4657 ms
Time down: 4527 ms
ked sa predlzi Td na 60s tak casy su 
Time up: 4646 ms
Time down: 6008 ms
Ale ja to skusam na typ 6 markyza.

Napiste presne ako mate parametre a pomeram casy.


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Například u mě je úplně jedno, jestli použiji appku nebo ťukám do touche na zdi či v kuchyňské lince (touch surface). 


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

používám jen app, resp. automatické stínění.. světové strany s tím nemají nic společné zkoušel jsem to taky.. podle mě soudruzi z loxone podělali blok žaluzíí a nesouvisí to jen s Td "pro sichr" jak to bylo před aktulizací a pokud ano tak to to Td  celou dobu maskovalo a nechápu proč to teď vyhodili...😒


   
ReplyQuote
Page 3 / 6
Share: