X
Forum

Forum

Loxone 11.1.9.3 - z...
 
Notifications
Clear all

Loxone 11.1.9.3 - změny v ovládání žaluzií - WTF?

80 Posts
15 Users
0 Likes
8,407 Views
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  

Tak ještě jeden update, resp. řešení jedné nepříjemnosti.

 

Situace:

- žaluzie úplně zatažené

- otevřu cca 1s stiskem tlačítka NAHORU do pozice stínění (lamely horizontálně)

- krátkými stisky chci zavřít - NELZE (Loxone dojede do koncové pozice dříve, než se lamely dovřou)

 

---> ostudné řešení vycházející ze stavu totální frustrace - prodloužení impulzu DOLŮ do motorů žaluzií 0,1s + ochrana, kdyby se v té době aktivoval výstup NAHORU

 

image

   
ReplyQuote
(@radimp)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

@Cousma: ahoj, také mi to po updatu dělá, ale jen na HW tlačítkách, v aplikaci se jak Dolů tak Úplně dolů chová správně. U HW tlačítek stačí stiknout chvíli nahoru a pak stiskem dolů už zavře úplně.. R.


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  

@radimp Opravdu můžeš v aplikaci donekonečna dávat DOLŮ a Loxone reaguje/spustí výstup? U mě teda ne. 

 

Jinak k "nahoru a pak dolů" - samozřejmě - kdybych vůbec neměl jak zavřít žaluzie, tak už Loxone letí oknem, ale toto opravdu není to, co bych očekával od chytré domácnosti. To mám každý večer automatice říct, ať nejdříve vyjede trochu nahoru a potom teprve dolů? Toto fakt kluci z východního Reichu podělali!


   
ReplyQuote
(@radimp)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

@cousma to nemohu, ale to mysím nešlo nikdy a nebo jsem neměl důvod to zkoumat, ale mně to teď po mocí HW tlačítek vypne motor dříve, než se žaluzie plně dovřou, nemá na to vliv ani prodloužení konstant. Pokud udělám to samé v aplikaci - držím tlačítko Dolů stisknuté, zavřou se úplně. Podezíral jsem nejdřív Railduino, na žaluzie ho používám a mám problémy přes UDP když dám více příkazů naráz, ale je dle LiveView opravdu vypne výstup dříve MS.


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Tak jsem to zkoušel před a po aktualizaci a před aktualizací to jak ze SW tak HW tlačítka po stisku při již zavřených žaluziích udělalo impuls na dobu parametru "minimální doba jízdy" žaluzií po aktualizaci už neudělá ani prd. ale problém s tím že by se mi nedovřeli žaluzie nemám a výstupy ovládám přes UDP na arduinu. I když jen narovnám lamely a zase dám zavřít tak se zavřou. Zkontroloval bych všechny časy popřípadě nastavil parametr "doba nečinnosti(předbuzení)"


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Taky se přidávám. Já už si s tím nevím rady. HW je vše v pořádku, takže je to určitě SW záležitost. Loxone si prostě myslí, že jsou žaluzie dole a hotovo. Musím lamely napřed narovnat, což on použije nastavený čas, takže nejen že narovná, ale i trochu vyjede nahoru, pak teprve můžu zavřít...těším se, jak to tu vyřešíte 🙂


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Tak jak, nějaká změna? U mě furt stejný problém. Sem tam, nevím proč ani nevím co to způsobí, si loxone mysli, že jsou žaluzie rovně, nebo že jsou úplně dole, ale přitom je vše úplně jinak. Pokud jsou skoro zavřené a loxon je má za zavřené, tak tlačítkem dolů na touch prostě nereagují. Musím vyjet kus nahoru a pak až dolů. Proooooč? 


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Ahoj, mám ten stejný problém a taky mě to pěkně štve, jedna žaluzie po skončení  automatiky mi nedovře... předtím to 8 let chodilo perfektně 🙁


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Na lox podpoře samozřejmě o ničem neví. Update žádné změny nezmiňuje a podpora nemá hlášené problémy od uživatelů. Jsme v tom sami...


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Takze se to deje jen lidem z tohodle fora 🤔 


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

zřejmě jen pár jedincům. Dnes ještě nahlídnou do mého loxonu, zda tam nemám chybku někde...jenže kdo ji udělal? Na bloky žaluzií člověk nesahá měsíce, pak přijde update a je problém.


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  

@kynio

Naše chyba je prakticky vyloučená, přesně jak píšeš - evidentně někdo nový sahal do bloku žaluzií s cílem hledat a opravovat chyby, ale nevěděl, co dělá. Nebo horší stav - větší skupina lidí si stěžovala, že je možné vyslat impuls do kompletně zavřených žaluzií a dělalo jim to problémy. 

 

Každopádně bych nečekal, že po nahlédnutí k něčemu dojdou. A že o ničem neví se nedivím - kolik lidí dojde až k tomu, že se ozve podpoře? Já jsem to taky vyřešil (sice napůl, ale ve výsledku ke spokojenosti) bez nich, protože je mi jasný, že česká pobočka s tím sama nic neudělá a z dřívějších zkušeností o tom ani nebude informovat svého Führera.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tam mi to nedalo a vyzkoušel jsem to taky. Ráno jsem si totiž všiml, že žaluzie nejsou sjeté až dolů. V bolku nastavení jsem prodloužil čas o 5 s. Samozřejmě se nic nědělo až když jsem žaluzie úplně vytáhl nahoru a pak nechal sjet úplně dolů, pak už žaluzie sjela úplně na doraz.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

takze reseni je takove, kdy zapad slunce... (jakýkoli impulz) nechat vyject zaluzie nahoru a skrze spozdeni pak pustit dolů


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

u mě stačí jen pár cm nahoru a pak spustit dolů. Takže na konci automatiky to narovnat a pak zavřít. Problém je po té automatice nedělat nic a pak večer se snažit žaluzie zavřít.


   
ReplyQuote
Page 2 / 6
Share: