Forum

Forum

LoxBerry - Modbus G...
 
Notifications
Clear all

LoxBerry - Modbus Gateway

7 Posts
3 Users
0 Likes
1,057 Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
Topic starter  

Nemáte tu někdo zkušenosti s Modbus Gateway pro LoxBerry? Mám připojené dva stejné převodníky USB-485, musel jsem je nakonfigurovat ručně přes soubory, protože ve webovém rozhraní se mi ukazuje v dateilech konfigurace jen jednoho. Poslední dobou mám ale problém po restartu LoxBerry, že jedna sběrnice nekomunikuje. Musím ve webovém rozhraní dát zastavit a znovu spustit a pak už to jeden.

Nemáte někdo řešení co s tím?

Díky!


   
Quote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Neprehadzuju sa ti device files?


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
Topic starter  

@dusanmsk to ne, nefunguje jen jedna sběrnice. Po zastavení a okamžitém skpuštění je vše ok. Stalo se mi to už několikrát, ale třeba teď jsem zkusil restart a vše běží.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Tak jsem si zacal hrat s Loxbery Modbus pluginem.

_Petr_ duvod, proc se ti v Loxberry modbus pluginu zobrazuje vzdy jen jedno zarizeni je, ze cinan dava vsem prevodnikum stejne ID. Plugin pracuje tak, ze zobrazuje pouze unikatni ID.

Lze videt rozdil v 

  • /dev/serial/by-id
  • /dev/serial/by-path

 

@Zmata uz moc nekomunikuje, zkusil jsem plugin prepsat, aby nebral ID, ale PATH. Pak zacne prevodniky zobrazovat korektne. 

Zde je upraveny plugin pro vyzkouseni:

 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
Topic starter  

@l-adamek ByPath umí i původní plugin, myslím, že to bylo popsané ve fóru Loxberry. Problém je, že při více adaptérech se nedají měnit v UI parametry komunikace. Bez ohledu na zvolený adaptér se parametry zapsaly jen k jednomu. V případě použití převodníků s čipem FT232 se i správně rozeznají, protože mají různé ID, přesto se nedají parametry měnit. Pak se mi taky stávalo, že se po restartu převodníky prohodily, to jsem jim zase zkoušel vnutit vlastní pojmenování. Snad to nezakřiknu, ale teď to už nějakou dobu komunikuje. Pro změnu mi občas zlobí Zigbee2MQTT plugin od doby co jsem pořídil cc2652 stick. Proces zhavaruje a sám se znovu nenahodí. Ale zatím nebyl čas to řešit. S levným CC2531 to nikdy neudělalo.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

PHP vubec neznam, takze s upravou Loxberry pluginu moc nepomuzu.

Ale jit by to samozrejme melo, ten plugin pouze vizualizuje ovladani te mbus knihovny.

Treba se ozve @zmata, nebo nekdo jiny, kdo si s PHP rozumi. 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
Topic starter  

@l-adamek pro mě je to už jen spíš informace pro ostatní. Konfigurace přes soubory není zas tak velký problém. Otázka je i to, kolik lidí používá více sběrnic.


   
ReplyQuote
Share: