X
Forum

Forum

Logování spotřeba e...
 
Notifications
Clear all

Logování spotřeba energie - špatné statistiky

10 Posts
2 Users
0 Likes
1,051 Views
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
Topic starter  

Ahoj, už jsem to načal v jiném tématu (Vodoměry), ale týká se to elektra, tak zakládám nové téma.

Řeším jeden problém - mám ModBus elektroměry (mám dva jeden na dům a druhý pouze na kotel) -   https://www.elektromery.com/product/elektromery-s-komunikaci-modbus/elektromer-pro380-mod-0_25-100a-modbus-m/78

Aktuální spotřebuji mi zobrazuje správně, absolutní hodnotu také, výkon v kW také, jen ve statistikách mám divně uložená data - viz. screeny, ukládá se to po 16kWh v divných intervalech. Kde může být problém?

Statistiku používám na objektu Měření spotřeby a statistiku mám na interval 30 minut.

Díky

2
3
1

 


   
Quote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
Topic starter  

Nikdo nic? Žádné nápady?


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
Topic starter  

Pánové, prosím o radu, jestli mám něco špatně nebo je to vlastnost bloku měření spotřeby?


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

Sám mám modbus elektroměr a takové problémy nemám. Chtělo by to ukázat jak máš nastavení v configu a ověřit, že celková spotřeba se opravdu čte správně a nedochází k chybám v komunikaci.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
Topic starter  

Config mám takto:

image

Jelikož výkon a vše to čte přesně, komunikace nebude ten problém. Spíše to vidím na problém někde v nastavení, ale moc toho není kde nastavovat.

image

Ale rozhodně nemám spotřebu vždy dělitelnou 16kWh:

image
image
image

 

 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

Nemyslel jsem jen nastavení parametrů, ale co je jak zapojené do bloku měření. Z AQ výstupů je vidět, že statistika ukazuje to co blok naměří. Zkusil jsi Live View? Co máš na vstupech bloku? A co tam bylo třeba před hodinou?


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
Topic starter  

To nejdůležitější je dle mého připojené na P - Výkon, což je vlastně příkon aktuální. Je to přesně součet proudů na fázi x napětí. Z toho by to mělo vycházet ne?

image
image

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

Já si myslím, že důležitý je vstup E. Platí těch 4704 kWh a mění se číslo v čase podle skutečnosti?

Jinak ten součet proudů x napětí platí jen pro PF 1 a to si myslím na dům nebudeš mít.

 


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
Topic starter  

Za půl hodiny ještě ne, ale už mělo, když spotřeba domu je třeba 0,5kWh trvale.

image

   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
Topic starter  

A na tom vstupu mám toto nastavení:

image

   
ReplyQuote
Share: