X
Forum

Forum

Jablotron SD-283ST ...
 
Notifications
Clear all

Jablotron SD-283ST kombinovaný detektor kouře a teplot se sirénou - drátový + LOXONE

9 Posts
5 Users
0 Likes
1,209 Views
(@pitrsonek)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 46
Topic starter  

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost s propojením Jablotron SD-283ST kombinovaný detektor kouře a teplot se sirénou - drátový a LOXONE. Koupil jsem je do baráku a myslel, že dle dokumentace mají spínací výstup, ale asi to je jen na nějakou jejich sběrnici. Když jsem zapnul test, při kterém by se měl výstup sepnout / nebo rozepnout tak jsem nic nenaměřil.

https://www.jabloshop.cz/sd-283st-kombinovani-detektor-koure-a-teplot-se-sirenou

Nerad bych se jich zbavoval a kupoval něco jiného. Jestli není třeba nějaký převodník, nebo tak něco.

 

Děkuji


   
Quote
(@xslide)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 33
 

Ahoj, tento detektor určitě není sběrnicový pro ústřednu Jablotron. Pokud se dívám dobře na schéma, tak by měl spínat výstup pro ALARM (pravděpodobně beznapěťový výstup).

Na tom teď při poplachu nic nenaměříš? 


   
ReplyQuote
(@pitrsonek)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 46
Topic starter  

@xslide

jasne to me nenapadlo. Mel jsem za to ze posila napeti stejne cim je senzor napajen. Takze bezpotencialni kontakt. Musim neco poslat na vstup alarm a dostanu na vystupu neco. Zkusim uvidime.

 

diky


   
ReplyQuote
(@jiric)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
 

Mám tento detektor a mohu potvrdit, že funguje normálně. Napájení 12V a alarm výstup mám přicevedený klasicky na Loxone DI 24V a funguje to.

Jediný problém byl v tom, že nikde v dokumentaci není definovaný rozsah povoleného napětí toho Alarm výstupu, nevěděla to ani podpora Jablotron. Nicméně 24V funguje.


   
ReplyQuote
(@pitrsonek)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 46
Topic starter  

@frantam Dobrý den, takže napájíte 12v, a pak do jedné svorky ALARM pošlete 24V a z druhé svorky jdete do digitálního vstupu loxone? Toto mi není jasné. 

 

Děkuji


   
ReplyQuote
(@jiric)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
 

@pitrsonek Ano, přesně tak. Ten kontakt na Jablotronu je pasivní, funguje to prostě úplně stejně jako třeba na čidlech pohybu, atd.


   
ReplyQuote
 4951
(@4951)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 8
 

chtěl bych si napojit jeden tento Jablotron detektor také, byl by někdo ochoten pro lamu vysvětlit jak konkrétně připojit k loxone di extension a 24V ? Na detektoru jsou kontakty U+,A,B,GND, děkuji

jabltr

 


   
ReplyQuote
(@jiric)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 14
 

@4951 To je přece napsané v návodu, ne? Jestli si dobře pamatuji, tak U+ a GND je pro napájení 12V a A a B je relé jako NC kontakt.

Edit: ty svorky patří sběrnicovému detektoru. SD-283 má jiné

https://img.alarmax.cz/files/detektor-SD-283ST.pdf

This post was modified 2 years ago by JiriC

   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

No nevím, ale podle obrázku to vypadá jak sběrnicový detektor JA-110ST a ne SD-283T.

Takže, jestli je to tak, tak to připojit nepůjde.


   
ReplyQuote
Share: