Forum

Forum

Notifications
Clear all

KNX měření

50 Posts
6 Users
0 Likes
3,297 Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

@jakub je divný, že nikde nemůžeš nastavit, že se jedná o modbus komunikaci. Jestli se nepletu, tak převodník musí dopočítat CRC, když data posílá zařízení a při příjmu by měl CRC zase kontrolovat a odstranit.

obrazek

Mimochodem, jako náhrada modbus ext. je tu na webu popisované řešení s raspberry a existuje i rozšíření pro Loxberry. Výhoda je, že se k tomu dá připojit několik sběrnic a nastavit jim různé parametry.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Vše je zde už několikrát probráno. Ten USR IoT 410S samozřejmě s loxone chodí bez problémů. Ten jsem před x lety kopil a z loxone rozchodil a někde tady jsem dal i návod. 

Jediný důvod proč jsem chtěl ten ZLAN vyzkoušet, byl ten, že je na DIN lištu. Toť vše. Bohužel i když jsem vše nastavil jak má být, stejně jsem z loxone data nevyčetl. 

Zmatené odpovědi od číňanů jsou "normální" protože neví co je loxone a hlavně málo kdo z nich tomu rozumí - jsou to jen překupníci.

Pokud někdo odhalí kde je chyba v konfiguraci toho ZLANu, bylo by to super, protože za malý peníz by bylo hodně muziky 🙂


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

Na převodník na DIN lištu jsem odkazoval (USR DR302) a protože ho teprve plánuju instalovat, tak jsem ho pro jistotu vyzkoušel. Můžu potvrdit, že s PZEM-003 komunikuje. Stačí nastavit parametry komunikace a zaškrtnout, že se jedná o modbus.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Nevyhoda toho DR302 na DIN je ze nema tvar ako istic a je hore velky.
Ak je rozvadzac krytovany treba vyrezat.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

@jakub V rozsypaném čaji je zmínka o SW ZLVircom a v něm zaškrtávátko Modbus. Třeba to jde nastavit jen tam

obrazek

   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@_petr_ Jak uz jsem psal, ten program mam a den jsem se v nem hrabal. Je tam Modbus TCP to RTU, coz je opacny smer.

2021 02 19 125449

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

@jakub zase nechápu, co myslíš tím směrem. Stejně tak nechápu, proč máš na screenshotech TCP Client. Modbus TCP to RTU znamená, že na straně LAN je modbus TCP (tedy s nějakou hlavičkou a bez CRC) a na straně 485 je RTU, takže s CRC. A ta krabička komunikaci upravuje. No nic, zřejmě jsi vyzkoušel vše a tady to nevyřešíme. 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@_petr_ Ver mi, to co vidis neni jedine nastaveni, co jsem zkousel. Me to take nedava smysl, predpokladal bych, ze to bude bez problemu, par Modbus gateways uz jsem konfiguroval (prumyslove, drahe).


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
Topic starter  

@koldavideo

Ahoj, nemůžu najít ten návod na rozchozeni.  Nemůžeš to někde najít a hodit to sem znovu? Dik.


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
Topic starter  

@kobra23

Ahoj, jenom dotaz od tupone.

 

Jak budu měřit oddělené výrobu FVE a spotřebu domu když to je v zapojení na jedné větví?

 

David


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

No tak záleží jak to bude vše zapojené. Co bude na Back-up, co ne, co bude trvalá spotřeba mimo FVE atd. Těch možností je mnoho.

Asi bych začal u střídače, co umí. Podle toho půjde dedukovat, jak by se to dalo používat a jak to připojit a z toho pak říci co se kde bude dát měřit. 


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
Topic starter  

@kobra23

 

Střídače jsou aurory 2ks a nevím zda z nich dokážu vyčíst do loxone nějaké hodnoty.

Snaha je časem aby trvalá spotřeba mimo FVE nebyla žádná.

Tzn aby když vyrábí se ohřívala voda a nabíjely baterie a když nevyrábí tak aby se ohřev vypnul a snížil se odběr tak aby začaly vydávat baterie.

Tzn minimalizovat odběry ze sítě.

Já vím že poznám na straně sítě jestli dodávám nebo odebírá.

Ale nevím jak rozliším výrobu FVE a spotřebu domu od sebe když ne dalším elektroměrem?
U FVE na výrobě elektroměr mám ale ne modbus.

 

David

______________________________________________________________
> Od: "Vodnický blog - Forum" <[email protected]>
> Komu: [email protected]
> Datum: 24.02.2021 10:20
> Předmět: [kobra23] Vodnici.net - RE: KNX měření
>
KNX měření

Author: kobra23

No tak záleží jak to bude vše zapojené. Co bude na Back-up, co ne, co bude trvalá spotřeba mimo FVE atd. Těch možností je mnoho.
Asi bych začal u střídače, co umí. Podle toho půjde dedukovat, jak by se to dalo používat a jak to připojit a z toho pak říci co se kde bude dát měřit.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Jaký typ přesně? 


   
ReplyQuote
(@dave1234)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 67
Topic starter  

@kobra23

2x Aurora.  Viz příloha mi by to mít rs485

IMG 20210224 110910

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Tak s tímto moc domácí FVE nevyrobíš. 


   
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: