Forum

Forum

Notifications
Clear all

Jak zacit

35 Posts
10 Users
1 Likes
5,895 Views
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 
Posted by: cijoml
Posted by: Mira
Posted by: Pavel

Svorky co má Kolda (nejsou šroubovací) mám v šuplíku v pytlíku, kdyby někdo chtěl za rozumný peníz je přenechám. Nevymyslel jsem jak je pořádně uchytit na DIN lištu, mám k nim sice jejich držáky, ale nebylo to ono. 

Důvod byl že se s těmito co jsem použil mnohem lépe dělá, potvrdí ti to i Mira.

Ano, Ptvrzuji slova tohoto moudrého muže

jiank fyzické rozložení prvků v mém případě mám takto: http://stavba.web-systemy.net/index.php/2017/09/26/rozvadec-quido-a-leseni/

 

levá část je slaboproud, zakončeno v krone svorkách

pravá část je silnoproud

nasel bys prosim vetsi fotky a detaily zapojeni tech prvku?

narychlo ti můžu dát tohle

http://stavba.web-systemy.net/index.php/2017/09/03/rozvadec-tyden-ctvrty/

pokusím se někde pohledat víc fotek


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Já mám rozvaděče 2; jeden velkej V2000xŠ800 a vedle něj jeden menší cca V1000xš600.V menším je slabproud (lox, papouchy a další ) a na UTP bude cca 20krone. Jsou zazděný vedle sebe.

Do velkýho jdou kabely a chráničky shora i zdola, kabely davam do svorek na DIN jak je běžné a to hned nahoře/dole. 

Schéma rozvaděče je: přívod>spínač>přepěťovky>modbusElektroměr>větvení na skupiny

Každá skupina je na zvláštní din liště kde je: FI nebo spínač > stykač (jen někde, nebo v podskupině) > elektroměr > jističe > relátka a jiné

Skupiny:

  • TZB (kotel, čerpadla, rekuperace, bazén, atd),
  • zásuvky v obytné části domu
  • kuchyň+bílá technika (deska, trouba, zásuvky linka, ledničky, pračka)
  • světla (zatím nemám a manželku to už dost silně prudí)
  • garáž+stroje+zahradní rozvaděč

 


   
ReplyQuote
(@loxtom)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 21
 

Predem se omlouvam za trochu OFF topic, ale v jedne z predchozich diskusi chtel L. videt, jak vypada rack, kde je 19 Extension a dalsi DMX, 1-Wire, AIR, Miniserver atd... 

K tomu nekolik poznamek:

1. Dalsi prvky Loxone se nevesly do jeden rady / plochy, proto jsou predsunuty ve "druhe vrstve a bude se pripadne pokracovat dale.

2. Obecne byl problem dostat "tlusty svazek dratu" skrz zdi a nyni je problem cokoli jednoduse pridat - spatny plan. Ackoli jsem si myslel, ze to muze nastat, elektrikari to nepredpokladali. Proto jsou nektere nove funkcionality reseny pomoci AIR zasuvek, ale vsichni vime, ze drat je drat.

3. Prilozena i fotografie s jistici. Opet mohlo to byt vetsi

4. Nad temito 2 racky jsou dalsi 2 - jeden pro LAN Switch PoE NAS, druhy pro TV veci (satelit, rozvody, normalni anteny, ...)

5. Vsechno toto je umisteno v garazi. Ackoli je v teto mistnosti topeni, nikdy nebylo vyuzito a problem je spise opacny: mnoho tepla, zvlaste v techto dnech. I proto mam v LoxConfigu jako jednu z kateogrii definovanou jako "Monitoring", kde jsou videt aktualni a dlouhodobe statistiky teplot pro vsechna Loxone HW components. Je samozrejme otazka, co tento HW jeste snese, mam trochu obavy, ze teploty jsou jiz na hrane (~37 - 42 stupnu C). Podle mych zkusenosti z datovych center je to krizova vec. Zatim se vsak zda, ze to funguje. Urcite by bylo spravnejsi mit v kazdem racku vydech z klimatizace nebo ventilace, ale uz je pozde bycha honit.

6. Cela vetev Loxone HW componets je pod specialnim jisticem, ktery slouzi i jak hard reset button.

7. Pokud se chystate na obdobne instalace pozor na napajeni. Puvodne bylo pouzito male Loxone trafo a byly s tm problemy (ackoli dle dokumentace by to me lo fungovat) a muselo se koupit jejich nejsilnejsi. Od te doby problemy tohoto typu (napajeni) zmizely.

8. 2x Extension + DMX jsou ve specialni racku na zahrade pro ovladani zahradnich veci (filtrace bazen, filtrace jezirko, osvetleni tepelne cerpadlo bazen, vetraky, ...) a i kdyz je vzdalenost kabelu od hlavniho racku cca 50 m, vse funguje bez problemu. Cele to funguje jako jeden system.

 

11
22

   
Georgio reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Na co používáš tolik analogových vstupů na Extension?


   
ReplyQuote
(@loxtom)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 21
 

To ani nevim...:) Proste to tak vyslo. V kazde mistnosti 2 vypinace (minmalne) po 6 tlacitkach, a dalsi prkotiny a ono se to nasbira... + v kazde mistnosti a venku Pohybova cidla + magneticke kontakty na dvere a okna, ....


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Instalace pekna, ale nikde jsem si nevsim prepetovky. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Podle mě je ve vlevo na prvním místě ve třetí řadě jističů od spoda...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Přesně jak píše Pavel. Přepěťová ochrana tam je.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Vlevo to jsou proudovy chranice bych rekl 🙂 Ale whatever, at to slouzi 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ano, jsou tam 3x 3f chráníče a nad nimi je přepěťová ochrana. Přibliž si to. Jde to poznat i dle připojení vodičů.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

jj uz to vidim


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: LoxTom

To ani nevim...:) Proste to tak vyslo. V kazde mistnosti 2 vypinace (minmalne) po 6 tlacitkach, a dalsi prkotiny a ono se to nasbira... + v kazde mistnosti a venku Pohybova cidla + magneticke kontakty na dvere a okna, ....

Jaké napětí pouštíš do toho analogového vstupu? Přímo 24V DC?


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  

Panove kde sezenu ty drzaky krone svorek? Nejak patram a bezvysledne....

Nasel by si nekdo i za uplatu cas se mnou stravit trochu casu u rozvadece?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Www.rackshop.cz

nebo www.ceit.cz

Obě stránky patří jedné firmě, ale na rackshop prodávají za lepší ceny.


   
ReplyQuote
(@jooohny12)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 5
 

Chcel by som sa opýtať 

mám 3 podlažný dom a mám veľkú dilemu. Pivnice,prízemie poschodie + dvoj garáž.  Neviem sa rozhodnúť ohľadne počtu rozvádzačov/u: Rozmer je 13X13 + dvojgaráž

1 varianta je že dám všetko do pivnice teda bude jeden + príprava do garáže na rozšírenie pre budúce vonkajšie zariadenia + ako keby extension pre podlahové rozvádzače. 

výhoda všetko pekne po kope, mám veľa miesta aj na dve skrine 🙂 Manželka s tým problém nemá

nevýhody veľká spotreba kabeláže, kolízie data/silnoprud

2 varianta urobiť hlavný na 1 podlaži a podružný v pivnici + garáž + ako keby extension pre podlahové rozvádzače.  (loxone umožnuje zapojenie len za sebou  čo mi moc nevyhovuje )

Výhoda ušetrenie kabeláže a budúcej spotreby

nevýhoda do horných podlaží nedám rôzne hračky ako elektromer a pod. kvôli max možnej veľkosti rozvádzačov  - obmedzenie dizajnu - manželky 🙂

 

Ako by ste sa rozhodli vy? ďakujem za všetky názory

 


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: