X
Forum

Forum

IP Kamery kompatabi...
 
Notifications
Clear all

IP Kamery kompatabilni s Loxone

135 Posts
44 Users
4 Likes
37.6 K Views
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Trápím se tu s integrací HikVision IP kamery 2742. Krom toho, že se mi zatím nepodařilo na ni jít přes http na 80tce na mjpeg substream ( http://ip/Streaming/channels/ID/httppreview ), zatímco přes rtsp ( rtsp://ip/streaming/channels/ID/ ) mi to funguje bez problému, tak tápu jak ji podstrčit loxconfigu do intercomu. Ať napíšu do pole Interní Videostream cokoliv, vždy mi to vosekne jen na IP adresu. Máte někdo napřímo HikVision kameru do Loxone a funguje to? Nebo se to musí obejít přes např. LoxBerry nebo třeba QNAP/Synology NAS?

EDIT: po povolení digest/basic autentizace už to sice něco dělá v browseru, ale Loxconfig jsem ještě nepřemohl.

EDIT2: tak jsem se díval do JSON souboru a tam jsou ty cesty napsané správně tak, jak jsem je zadal, ale v Loxone Config appce se ukazují oholený jen IP adresy. Ale i přesto je moje snaha marná.

Díky


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ja som sa s tym trapil jeden cely vikend nakoniec som to vyriesil integraciou kamery do loxberry a funguje to skvelo


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@juras Jako ja ale chtel dobry zprávy 😛  Tak aspon, že to jde obejít, dekuju za info. To jsem asi mohl pouzit kameru bez mjpeg, kdyz to beztak napřímo do Loxovzdora nejde. Jen mi vrta proste proc to nejde, zrovna takova banalita, grrr. 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

je to limitaciou hikvision kameir - mjpeg sice vie, ale nie pre viac uzivatelov subezne - takze ak  sa ti podari spustit ten stream napr na telefon a chcel by si ho subezne zobrazit na inom zariadeni (je jedno ci je to ten isty uzivatel alebo iny) tak si dohral - preto je lepsia ina cesta...

 

uz som tu niekde daval schemu ako to mam a funguje to stopercente...


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@juras s tou limitaci jsem byl smirenej, ale ta mrcha nezafunguje ani jednou... máš pravdu, že tak jako tak je lepší ta univerzalnejsi oklika. Tvůj postup jsem už četl, zkusím to podle něj, jedno volny RaspPi 3 B tu na to mám, mám i neprodukcni QNAP NAS, tak se s tím nějak poperu.

Diky


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Tak jsem se snažil to rozjet, Loxberry mi funguje, link z Cam-Connect mi funguje v prohlížeči ok http://192.168.13.230/plugins/cam-connect/?cam=1 , ale v Loxone furt nic 🙁

2018 03 17 03.29.44

   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

presne tu istu idresu:  http://192.168.13.230/plugins/cam-connect/?cam=1

musis dat do konfigu loxonu - daj ho do adresy video stream


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@juras to ale samozrejme jsem zkousel a ten screenshot ukazuje co to dela, misto videa to ukaze chybu a kdyz na tu chybu klepnu, tak to vypise tuhle chybu. Jako kdyby si to Loxone tvrdohlave tam stejne daval po svym. Ono prave kdyz to nakopiruju do videostream tuhle celou adresu, ktera v prohlížeči funguje, tak po odklepnuti se v tom okynku ukazuje jen ta ip ale ne cely ten web prikaz, ale v json souboru vidim ten link celej. Ale porad to v mobilu kdyz kouknu na intercom ukazuje tuhle chybu... Urcite delam nekde nejakou chybu, ale uz mne nenapada co zkusit. Zkousel jsem i vsechny mozny zpusoby jmena hesla i bez

Screenshot 20180317 145319
Screenshot 20180317 145615
Screenshot 20180317 150142

   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

takto to funguje...

Screen Shot 2018 03 17 at 15.23.42

   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@juras tak teď koukam, že to máš v loxconfigu nějaký jiný než já. Máš aktuální verzi? Já tam třeba vubec nemám řádek Obraz po zazvoneni a celkově není to stejné. Tak mam asi špatný postup v loxconfigu. Jdu hledat chybu. Nebo nemohl bys mi tenhle kousek poslat prosím Tě? Já tam prostě vložil do síťových zařízení loxone intercom a ten pak přidal do programu. 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ano, musis tam dat uzivatelsky intercom namisto loxone intercom


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Tak ted nevim jestli se smat nebo brecet, vybrat si spatnej intercom a několik dni se na nem tryznit  ?  Uz mi to funguje. Diky za dovedeni k cili. 


   
Stingray reacted
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

:)))))))))))))


   
ReplyQuote
(@poklutom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Brzy mě čeká nákup kamerového systému. Můžu poprosit o doporučení konkretních kamer/nahrávacích zařízení?

Požadavky:

6 venkovních DOME kamer, nahrávaní do smyčky případně jen pohyb (pokud bude fungovat spolehlivě), spojení s Loxonem není nutné, řešením s Raspberry se nebráním

Má smysl jít do 4MPix kamer?

 


   
ReplyQuote
(@poklutom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Brzy mě čeká nákup kamerového systému. Můžu poprosit o doporučení konkretních kamer/nahrávacích zařízení?

Požadavky:

6 venkovních DOME kamer, nahrávaní do smyčky případně jen pohyb (pokud bude fungovat spolehlivě), spojení s Loxonem není nutné

Má smysl jít do 4MPix kamer?

 


   
ReplyQuote
Page 4 / 9
Share: