X
Forum

Forum

IP Kamery kompatabi...
 
Notifications
Clear all

IP Kamery kompatabilni s Loxone

135 Posts
44 Users
4 Likes
37.6 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Můžeš se prosím víc rozepsat co a jak? Mám taky Hikvision, tak by se mi informace hodily. Díky. 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

takze muj setup je:

- hikvision 5mpixel

- NAS synology

- loxberry 

Konfigurace je v kamere, data jsou cucany do synology a tam. jsou taky ukladana. Synology ma vsechna nastavani natazeny z kamery. Nahravani je nastaveno pri pohybu.

Loxbery nainstalovana na RPI + plugin cam-connect. Cam-connect si cuca data zo synology a generuje linky pro loxone. Co kamera to jeden link. 

Zbytek je uz klasicky loxone zvonek. I kdyz radsi bych to mel eleganteji, (vizualne ma kamera ikonu zvonku) je to funkcni a stabilni.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Proc beres obraz pro zvonek az se synology? Neni jednodussi to tahat primo z RasPi(Loxberry) ? Nebo tam je porad problem stou jednou IP?

CamConnect aktualizuje prave jen snapshoty, takze by to nemela snad kamera brat jako dalsi IP, ale hikvision kamery jsem v ruce nemel, tak nemuzu soudit.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

- camconnect uz nelimituje jen jednu IP (jde pres h264, 265)

- limit na jednu ip adresu je jen pres mjpeg

- zvonek (loxone) si cuca data z RPI a ne ze synology

 

- synology jen analyzuje a uklada data v plnem rozliseni

Screen Shot 2018 02 12 at 15.09.26

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@juras : jaký SW na Synology používáš?


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

synology surveillance station


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aha. Já jsem měl strach z vytížení toho serveru. Mám tam multimedia atd... 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ja taky a jde to v pohode, zadny extremni datovy tok tam neni - nahrava se jenom pri "prekroceni cary" a pohybu...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já stále ještě nevím jak to udělám, jestli nahrávat pouze na pohyb nebo non-stop. Všechny kamery mám ale D-Link a nevím zda tuto fci podporují. Výjimkou je kamera na vchodu, kde mám GrandStream GXV3610. Jinak všechny kamery mám s výstupem na mjpeg.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Ja povazujem non-stop zaznam za zbytocny, len to zere miesto a synology soft je dostatocne inteligentny aby to spravne oznacil v casovej ose. Loxone mi este ulozi fotku z udalosti.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

tak mam dalsi dotaz - 

pri restartu miniserveru (aktualizace konfigu) se mi spusti alarm- resp ze nekdo zvoni, je pohyb na kamere. Setkal se s tim nekdo? Jde to vyresit?


   
ReplyQuote
(@hanzic)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 

Dobrý den, rád bych Vás požádal o technickou pomoc. Jsem ve fázi testování využití Raspberry Pi pro domácí automatizaci. Rád bych do budoucna využil UniPi s Raspberry ve spojení s Loxone Miniserverem. Snažím se rozchodit komunikaci UDP a předávání hodnot GPIO z Raspberry do Loxone a naopak. Prosím mohl by jste mi pomoci s nastavením odesílání honot vstupů Raspberry. UDP pakety do Loxone přicházejí, ale nevím jak nastavit asi správný tvar (obsah zprávy).

Omlouám se že to píšu sem ale nevím kam jinam.

NodeRedUDP

   
ReplyQuote
(@potok)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 

Komunikace s raspi/unipi se řeší jinde v tématech, Ale osobně bych se na udp vykašlal, a použil node-red-contrib-loxone, který jede na ws a pracuje se s ním lépe.


   
ReplyQuote
(@hanzic)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 

Už jsem UDP komunikaci rozuzlil, použití websocket mi nepříjde jako stabilní řešení...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja by som to teda ws urcite neriesil, to je (ciastocne) pouzitelne na vycitanie stavov z loxone smerom von, ale urcite nie na krmenie loxone eventami niekde bokom. Pokial ide len o gpio, pouzi udp a zapoj rpi a loxone do jedneho switchu.


   
ReplyQuote
Page 3 / 9
Share: