Forum

Forum

Notifications
Clear all

HTTP input

47 Posts
12 Users
2 Likes
4,854 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@smotek7 jj, to v nodered udelas imho. Nedelal sem to, ale nodered umi proste vsechno. Akorat ti to bude zrat dost traficu a zatezovat asi ten nodered.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

@L vdaka moc L !

@smotek7

Pises ze si to neskusal a tym padom to pre nas ako zaciatocnikov je mozno strata casu a tak som sa chcel opytat ci by si to neskusil respektive ci tu neni niekto kto to ma odskusane?

Otazka je jednoducha:

Ako kontrolovat stav zariadenia online na ktorom bezi webserver (napriklad satelit enigma2, Sonos zariadenia..).

V loxone sa to da cez virtualny http vstup cez rozeznani prikazu ale minimalny cas je 10s co je v celku moc a nepouzitelne...je nejake hocijaka ina cesta ako to mat online alebo max 1s?

vdaka moc vsetkym za rady a pomoc


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@ager hele idealne bych se zameril na to, jestli to zarizeni neumio nejaky chytrejsi protokol nez www stranku parsovat.

Idealne bud aspon nejake XML, ktere bys vycital pres NodeRed, nebo uplne idealne nejaky modbus-over-eth, to by bylo pak uplne easy.

A pak holt v nejake smycce v NodeRED udelat vycitani te stranky, vyparsovat hodnoty a dle potreby pak nastavit do loxone do znacek. To se mi osvedcilo vic, nez to cpat naprase rovnou do logiky.

A ty znacky pak v loxone pouzit.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

presne, za me nodered super simple... a pak uz stim cokoli

 

ja teda jedu nodered kompletne na UDP (krom Zigbee svetel color i  On/off) a nemam zadnej problem. Po reloadu NR mi prijde do loxonu stovky UDP messagi a vse funguje na jednicku


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@L takze ist to pojde , uz to je len otazka casu, kolko noci a dni nad tym stravi 😀 
nema to XML ale nejaky strukturovany vystup ano 

image

@l-adamek prosimta ty mas nainstalovany na Loxberry NodeRed
vies nam napisat v par bodoch ako to spachat?
Na loxberry sa nainstaluje Docker, to je ako plugin.
Potom to treba robit cez terminal, alebo existuje nejaka klikacka?

This post was modified 2 years ago by smotek7

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj, nemam NodeRed na loxberry, ale na virtualu ktery mam fyzicky jinde.

Kdyz jsem si driv hral s dockerem na loxberry, tak ten plugin mi uplne nefungoval, musel jsem tam dost veci resit rucne, coz mi nevyhovovalo.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@l-adamek aha , lebo v inom vlakne som to nasiel.

Tak vseobecna otazka, je tam Synology a tam je tiez docker .
Mate niekto na Synology NodeRed? 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@smotek7 toto pres nodered vyparsujes snadno.

jako vstup bude ten text, na ten napijis nekolik RegEx vyrazu a vytahas z toho po radku jednotlive data. 

Horsi to bude s prenosem do Loxone, tam to se stringama je vzdycky problem


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Tak NodeRed na synology uplne v pohode.

@l vystup stacia aj cisla 
Len ked to otvorim tak to je premna spanielska dedina.
Je tam nieco ako nastavit periodicky dodatazovanie na ten http?
Idem googlit....


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@smotek7 to ti takhle  z hlavy nepovim, uz vic nez rok sem v tom zas nedelal. ale na googlu najdes vse, ja to z toho taky vzdy lepim


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

@L vdaka

@elpaso mohol by si prosim ta pomoct co treba nastavit v tom nodered aby som tu http odpoved dostal do loxone please? Vdaka 

This post was modified 2 years ago 2 times by ager

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

@ager

promin, ale todle delat nemuzu. je potreba vzit nodered a vyzkouset si jak to funguje... HTTP blok a UDP send block. 

Ja v tomto smyslu HTTP blok nepouzivam, ja pouzivam GDS vratneho a HTTP POST jehoz navratovou hodnotu odeslu skrz UDP do loxne

 

image

   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

@elpaso

Ano treba to na konkretny pripad vyskusat pravdu mas nooo bojujem 🙁

Vies mi prosim ta povedat co je GDS a co ti to presne teda robi tie jednotlive bloky? Vdaka

 

This post was modified 2 years ago by ager

   
ReplyQuote
Emzee
(@emzee)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

@ager A nestačil by ti na to blok ping? 


   
ReplyQuote
(@davidoff)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 4
 

Resim ten problem s virtual input. Konkretne se snazim ze shelly 1 plus zjistit jestli je nebo neni k dispozici stable fw. Takze dostanu treba:
{"stable": "whatever version", "beta": "whatever next version" }
Dam \i"stable"\i\1 a hledam hodnotu 68 (ascii dvojtecka). A voila najde. Krasa. Dam update, takze zacne vracet neco jako:
{"beta": "whatever next version" }
A parsing? Jejda, nejak se nedari parsovat, tak co kdybych vratil neco jako 0, -1. Ale ne, lepsi bude vratit na co jsem zvyklej a vrati opet 68.
Long story short, potrebuju spis neco jako zjistit jestli atribut existuje nebo ne. Ale uz proste nevim jak. OK, pomoci PicoC bych to asi dal, ale ups omezeni 8, takze na 9 shelly smolik.
Ma nekdo nejakou radu? Nechci pouzivat nejake externi udelatka typu nodered, cokoliv. Ale mam pocit, ze neni kudy.


   
ReplyQuote
Page 2 / 4
Share: