Forum

Forum

Externí moduly na z...
 
Notifications
Clear all

Externí moduly na zvýšení počtu vstupů/výstupů

453 Posts
40 Users
42 Likes
84.5 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: msk

Je to cele na githube, ale moc cas je obmedzeny, takze nie som schopny davat support kazdemu jednotlivcovi, ktory si to ozivuje sam (ze Pavle :D). Dosky dam samozrejme vyrobit v cine, ale predstavoval by som si to tak, ze sa mi 2x za rok zide pocet dosiek kto kolko coho chce, ja objednam dosky a zrno, dam kolegovi, ten to zapajkuje, vyplatim ho a rozoslem. Kto si to chce robit sam, https://github.com/dusanmsk/relayduino.

Ano ano 🙂 ale zase pak na mě můžeš odkázat ostatní 😀


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 
Posted by: L

Loxone ma pry limit 10, ale jeste jsem to nezkousel. Nekdo v Loxone mi rikal, ze tech 10 je doporuceni a ne hard-limit. Tak nevim.

Jinak B+C mozne je ne? Quido ma 100/3 modul, potrebujes max 2 (jedno patro dole, jedno nahore) a pak modul 2/32, takze dva dole, jeden nahore. Tzn celkem 5 programu.

 

Takže je to 1lox.program na Quido desku jestli tomu dobře rozumím, nevím proč ale měl jsem za to že musí být dva na jednu desku. Tak to by bylo fajn kdyby se pán Poucha rozhodl vyrábět Quido RS 10/16 OC či Quido RS 2/16 OC v ETH verzi ta poslední by měla být uvedena v listopadu. 

to:msk - těch 128 i/o lze poté rozdělit na třeba 64in a 64out ?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nie. Je to tak, ze mas 1 masterboard s arduinom a k tomu mozes pripojit (az) 8 dosiek in alebo out, pricom nemozes kombinovat. Takze konfiguracia 128 in a 128 out je 8xIN + 8xOUT + 2xMaster.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@msk Prosim te, v cem jsi vytvarel ty .sch a .pcb schemata. Zkousel jsem to otevrit v nekolika programech a ani v jednom uspesne.

EDIT: z filu se dalo vycist, ze je to DesignSpark PCB


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@MartinB: Musis mit 2 programy na 1 Quido desku v pripade, ze chces vyuzit i ten druhy smer. To sem ale v tvem pripade neuvazoval, protoze jestlize chces 100 vstupu + 32 vystupu v rozvadeci, je zbytecne pouzivat i ty 3 vystupy z te 100/3 a naopak 2 vstupy z te 2/32 desky, neb to sezere 2 programy kvuli 2/3 I/O


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

Díky za osvětu. Už jsem orientovaný. Teď jen aby papouch realizoval quido rs 16 oc popřípadě 32 OC v eth. Pán Poucha se v posledním emailu zmínil že, příští rok zvažuje i jiné tak uvidíme 😉

O větších Quidec ETH OC také přemýšlíme, ale letos již nebudou.

Každopádně asi počkam na tu 16OC verzi a vemu dvě. Když to bude za stejné či podobne penize jako ta 32relé karta uvidíme. Rozvadeč mám 168mod. a je malý chtěl jsem ho doplnit ještě o jeden takový. Jeden na silovinu a druhej na SELV, ale budu brát od eaton futra 1000x2000x150nebo240 tak o místo již nebude nouze 🙂

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak som nejak narychlo spocital ceny dosiek. Vychadza to nasledovne:

- Master 600

- Output board (16 OC) 700

- Input board (16 IN) 800

Je to vratane zapajkovania, tzn. komplet dosky + potrebna kabelaz. K masteru treba pripocitat arduino a ethernet (beriem cinu, ~500).

Konkretny priklad: 128 vstupov a 128 vystupov = 2x(600+500) + 8x700 + 8x800 = 14200.

Dodam, ze je to kamaratsky a za reziu, neberiem na to zaruku ani support nad ramec bezneho supportu v ramci dobrych vstahov.


   
ReplyQuote
(@poklutom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 
Posted by: L

Loxone ma pry limit 10, ale jeste jsem to nezkousel. Nekdo v Loxone mi rikal, ze tech 10 je doporuceni a ne hard-limit. Tak nevim.

Jinak B+C mozne je ne? Quido ma 100/3 modul, potrebujes max 2 (jedno patro dole, jedno nahore) a pak modul 2/32, takze dva dole, jeden nahore. Tzn celkem 5 programu.

Jinak bezrelatkove reseni ma msk, ten to navic ted zene naprimo pres tcp/udp prikazy z Loxone, takze neni potreba ani Loxone program.

K ostatnim dotazum

2) splnuje quido i msk-modul, imho asi i railduino, ale to vyzkousene nemam.

3) splnuje quido-mustek urcite, u mne bezi uz inho cca rok v kuse, u ostatnich rovnez a bez jakychkoli chyb

4) tam to bude u vsech externich plc asi stejne, nebo zanedbatelne

5) krom vlastni statecnosti to chce jeste vysoky WaF (wife-acceptance-factor 😉 )

6) v tom pripade na vystupy msk nebo loxone, na vstupy pak treba quido

Ano máš pravdu, B+C je realny za predpokladu, že bych použil 2/32 relátkové moduly. Ale pokud bych chtěl použít Quido ETH 2/16 OC (který ve 32 zatím není) tak by bylo potřeba Loxone programu vice. A člověk neví, s jakým omeyením Loxone zase přijde.

ad 4) - tady jsem třeba řešil porovnání spotřeby 5ks railduina s Ethernet shieldem vs. 2ks MSK modulu

ad 5) - nastesti manzelka je technicky typ, takze WaF je nyni dost vysoky, ale samozrejme s pripadnym vzrustajicim poctem problemu by urcite pozvolna klesal :). 

 


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

@msk bude to i oživení? 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

V cene je zapajkovanie + asi urobim smoke test ze funguju vsetky porty.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

A uz prijimas objednavky?

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ano, jedna sada sa uz kompletuje. Treba ale pocitat s dodavkou minimalne ~2 mesiace, pretoze to robim vo volnom case (ktory nemam) a takisto zrno a dosky objednavam narazovo podla potreby.


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

Tak jak to tu pročítám sem se rozhodl objednat ten modul od Papoucha na 100 vstupu (a integrační soft 🙂 ) a se spínacím prvkem ještě chvilku počkám.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@Honza: Neni problem, az budes chtit, napis mi do zprav a poresime to 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mam rozpracovany trosku iny koncept komunikacie loxone<-->moduly a zaroven prerabku z arduino mega na arduino nano. Budem to v dohladnej dobe testovat a nasadzovat u mna. Dovod tejto zmeny je primarne ten, ze sposob komunikacie aky mam teraz vyzaduje zasah a rekompilaciu zdrojakov (nastavenie ip adries) a zmena z arudina mega na nano primarne kvoli tazkej uchopitelnosti arduina mega na din listu. Nez som sa zamyslal ako som sa zamyslal, nenasiel som nejaky jednoduchy blbuvzdorny sposob ip autokonfiguracie, takze pokusne prejdem aj s output boardom na udp a uvidime.

Kto sa s modulmi neponahla, odporucim chvilu pockat.


   
ReplyQuote
Page 13 / 31
Share: