X
Forum

Forum

Elektrozámek branka
 
Notifications
Clear all

Elektrozámek branka

35 Posts
12 Users
2 Likes
4,697 Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 
Posted by: @dav

@robo111 na tomto by mi vadilo, ze to nejde otvorit bez el./pri poruche

v popise je to nejak divne definované,

1. cast: Zámok je v polohe otvorené po dobu trvania napäťového impulzu. Na zatvorenie je nutné prerušiť napájanie.

2. cast:  prevedenie zámku: zostáva zamknutý pod napätím, odblokuje sa pri strate napájania.

 

som z toho volajaky zmateny.


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Sú dva typy toho zámku. Jeden je bez napätia otvorený a druhý zatvorený. Ja mám ten zatvorený bez napájania, preto ho mám na UPS a ak sa pokazí vedľa mám bránu pre auto. V najhoršom prípade musím preskočiť plot😀


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@kobra23 ten vypadá dobře, teď budu nechávat vyrábět branku, tak budu řešit i zámek. Spínání máte přes relé nebo nějaký jiný tip?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Relé. 


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@kobra23 jak udělat nejlépe napájení? vytahujete z NFC Code nebo extra přívod? Já mám do sloupu jen jeden CAT6, tak jedině poslat těch 12V po jednom páru co je volný od intecomu, ale přijde mi to nic moc.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

@koty007 

NFC nemám. Mám samostatný přívod. 2 vodiče pro zámek a 2 vodiče pro magnet, který sdělí, zda nezůstalo otevřeno.


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

Ahoj, když tady píšete o NCF, je možné použít NCF z iWatch (iPhone) a pouhým přiložením k Loxone klávesnici otevřít dveře? Děkuji


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@petrp to bohužel nejde, z důvodu bezpečnosti iPhone generuje vždy jiný NFC kód, lze to udělat naopak, telefonem číst NFC tag a pomocí zkratky dělat nějaké akce.

This post was modified 2 months ago by Koty007

   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@koty007  to už bude asi zdlouhavé a budeš muset asi na něco klikat, nebo to umí načítat online? Mě jde o rychlost, abych pohnul hodinkami u čtečky a dveře se otevřely.


   
ReplyQuote
(@sigituning)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

 Ahoj,ja pouzivam iphone na branku zpusobem,ze nactu bankovni kartu,kterou tam mam zadanou.Nebojte,zadna platba neodejde 🤣.Tento NFC tag se nemeni a tim je mozne ho ulozit ve zvonku.


   
juras reacted
ReplyQuote
(@atjov)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 2
 

@sigituning Jakou máš banku? Ať zkouším jakoukoli, tak vždy je dynamicky generován jedinečný kód.

This post was modified 2 months ago 2 times by atjov

   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

@sigituning muzes to technicky popsat?


   
ReplyQuote
(@sigituning)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

@juras je to jednoduche,pokud mas v mobilu(iphonu) nactenou bankovni kartu,tak tento rfid kod se jiz nemeni a iphone ho jen vysle pres svoje rozhrani do ctecky v interkomu.V interkomu tento kod jednoduse nactes a priradis k nemu uzivatele(tak jako treba rfid tag nebo klicenka)


   
ReplyQuote
(@atjov)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 2
 

 Jakou máš banku? Ať zkouším jakoukoli, tak vždy je dynamicky generován jedinečný kód (tak dvakrát za sekundu).


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Ten istej napad jsem mel, ale u mne to nefunguje. Kartu nactu a uložím do Loxone. Pri dalsim ctenim mi tu kartu Loxone uz nepozna - bere to jako špatný kod...

 

Je mozne ze intercom ma jinou čtečku - ja to ctu na kodove klavesnici gen 1.


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: