X
Forum

Forum

Elektrozámek branka
 
Notifications
Clear all

Elektrozámek branka

35 Posts
12 Users
2 Likes
4,688 Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
Topic starter  

Ahoj,

dělám plot a zjistil jsem, že vlastně nevím, jak připravit elektroinstalaci k brance. Chci elektrozámek. Bez napětí musí být zamčený. Musí jít odemknout i mechanicky. Žádnou ultrabezpečnost od toho nečekám. Cena by měla být nízká. Zámek za 15 tis. do branky dávat nechci.

Jak pro takový zámek připravit chráničku/ky? Stačí chránička/kabel ve sloupku nebo se musí kabel dostat i na křídlo branky? U vchodových dvěří je elektrozámek v křídle dveří, ale to u branky nedokážu představit, kabeláž není kam schovat. 

Kdyžtak poprosím i konkrétní zámky, které máte. 

zamek branka

 


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

https://www.ddtechnik.cz/7l0400l-elektricky-zamek-vodeodolny-openers-closers-ean281420004.php

Kabely jen do sloupku, křídlo je bez kabeláže.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Zrovna chystám menší návod na integraci 2N audio kitu do Loxone. 

Audio kit má velkou výhodu v tom, že zprostředkuje nejen hovor ale i zámek (má celkem 4 výstupy) dále může monitorovat stav branky nebo brány a zároveň stav poštovní schránky (nový modul od loxone). Má celkem dva silové vstupy (12V) a dalších 16 vstupů, které budu využívat pro magnetické kontakty schránky nebo branky nebo brány. Další výstupy se dají použít pro osvětlení jména, nebo čísla popisného atd... Navíc Modul v sobě má 2-portový HUB, takže pokud bude potřeba připojit kamerku není problém. Já mám ale kameru na domě. No a v neposlední řadě jeho cena, která je hodně pod cenou ostatních 2N zařízení. Já jsem ho kupoval asi za 6-7.000,- Kč ale teď to bude určitě dražší.

Modul mám uložený přímo ve schránce. Je napájený přes PoE. Navíc jsem k němu přivedl tři kablíky jako zálohu (ovládání zámku přes Paradox) . Takže vlastně by stačilo jen jedno UTP. Je ale nutné si spočítat odběr všech zařízení připojených k audio modulu. 

Momentálně to dolaďuji. Návod je i přímo na stránkách 2N, mají tam ale několik chyb, které bych s nimi rád doladil.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
Topic starter  

Já ještě konkrétní technické řešení pro vrátníka neřeším, ale na návod se těším. 

Ještě tam vlastně "potřebuju" mag. kontakt, abych poznal jestli je otevřeno/zavřeno. To se asi taky protáhne současně s kabelem k zámku? 

A kde máte umístěný mag. kontakt na samonosné posuvné bráně? Kdyžtak prosím dejte fotky. Na tohle jsem úplně zapomněl a musím to tam ještě nějak dobastlit. Nerad bych, abych musel nějaké kabely přiznávat.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

To som chcel doplnit  k tomu co Kobra napisal. Treba dat verziu zamku, ktora ma kontakt a tak si mozes overit ci je jazicek zaskoceny a je branka zavreta.
https://www.ddtechnik.cz/7l6-4-00-elektricky-zamek-se-signalizaci-otevreni-ean281420009.php


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Ahoj.  Má někdo řešení? Branka by měla být ovládaná elektronicky (zámek ne jenom jazýček). 
muj ideální scénář

- někdo zvoní, jsem mu schopen otevřít

- o víkendu bych chtěl mít odemknuto ať mužu ven a zpátky bez klíčů 

- večer se automaticky zamkne

 

Diky za pomoc. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Mám jen jazýček s koulí zvenku. 

Někdo zvoní, jsem schopen mu otevřít ať jsem doma nebo mimo dům. Když si chci otevřít sám, tak buď pomocí Apple Watch nebo iPhone. Klíče jsem se odnaučil úplně nosit (auto mám bezklíčové).

Už to používám já i ostatní nějakou dobu  a domů jsem se nedostal jen jedinkrát poprvé před cca  14 dny, když byl problém s Loxone cloudem a měl jsem zrovna odpojený i Wifi extender v garáži a nebyl se schopný na Loxone připojit přes WiFi před domem.

Musel jsem přes plot 🙂


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

chapu a reseni apple watch a iphone pouzivam u vchodovych dveri - skvele.

Tady to chci ale dotahnout dal - chci tam dat kliku a ne kouli. Za tim elektricky zamek, ale nevim jaky.

Idelani stav - je odemceno, muzu domu. Nebo je zamceno a otevru si pomoci aplikace, nebo kodu/rfid...


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Neviem ako sa to presne vola, ale pouzivam zamok ktory ma taku malu packu.
Ked je v jednej polohe funguje normalne elektricky.
Ked sa prepne je odblokovany a je stale otvorene.
Na brane je madlo.

image

Edit: asi to bude elektricky zamok s aretaciou.

This post was modified 1 year ago by smotek7

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

To mají všechny el. zámky tohoto typu.


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@blaf 

v prvom rade sa treba zamysliet nad tym, ze zamykat branku je len “na oko”, pretoze aj tak to nie je realna prekazka pre niekoho, kto ju chce prekonat. 

Vsetky parametre, ktore si napisal splna zamok od Assa Abloy - ja osobne mam v branke model EL560. 

Ma v sebe niekolko senzorov - vies z neho vycitat, ci je otvorene, zamknute aj ci je stlacena klucka. 

Zamkne pri kazdom zatvoreni a solenoidom sa aktivuje vonkajsia klucka - z vnutra sa da otvorit vzdy, z vonku v pripade, ze das zamku impulz. Myslim, ze po malej modifikacii by slo zamok upravit, aby “odpojil” obe klucky. 

Jediny problem, ktory so zamkom za 4 roky pouzivania mam je cena - stoji to okolo 500€.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Problem “na oko” a bezpečnosti za brankou je rieseny dalším systémem:

D6C9648F E687 4309 A925 E0D53101BC88

   
Dav reacted
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Ja používam toto: https://www.gme.sk/v/1510294/sebury-sesame-bel-002-elektromagneticky-zamok-piestovy. Funguje už cca 4roky. Mám kľučku aj zvonku.


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@robo111 na tomto by mi vadilo, ze to nejde otvorit bez el./pri poruche


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: