X
Forum

Forum

Elektroměry Hutterm...
 
Notifications
Clear all

Elektroměry Hutterman

12 Posts
8 Users
0 Likes
1,891 Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Zdravím,

zase mám nějaký problém 🙂 Zapojil jsem jednofázové elektroměry Hutterman, připojil jsem je na vstupy miniserveru ALE ani jeden z těch jednofázových mi Loxone nepřečte. Impulzy jdou až na vstup Loxone, ale ani v Liveview vidět nejsou. Nastavení reakční doby vstupu je v pořádku. Zkusil jsem přehodit svorky na elektroměrech mezi sebou, pak ale nedává žádné impulzy. Zkusil jsem spojit GND zdroje pro Loxone s GND na vstupní svorkovnici, nic. Zdroj 24V je pro elektroměry i pro Loxone stejný. Třífázový Hutterman funguje normálně. Něco mi zase uniká?


   
Quote
 Vena
(@vena)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Dva dny zpátky sem řešil to samé, 5 starších huttermanů funguje na miniserveru ok, dva nově koupené ani ťuk. Možná dávají kratší impuls? Nemám čím to změřit. Každopádně na Quidu bez problému fungujou oba.

 

Paradox je že jsem je dával na miniserver z důvodu spolehlivosti. Každopádně jestli dávají dostatečně dlouhý impuls a miniserver je ani tak nebere v potaz tak už je to na reklamaci.. Zkoušel jsem i přikládat na vstup +24V rychle za sebou, už po pár impulsech vstupy přestávají fungovat.

This post was modified 5 years ago by Vena

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No a nemá náhodou miniserver omezení na digitální vstupy? Myslím že je nutné jej připojit DI extensionu 🙂


   
ReplyQuote
 Vena
(@vena)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Omezení by mělo být kvůli četnosti impulsů ne? Mám na vstupu 200imp/h


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Na každém vstupu Loxone se dá nastavit minimální délka impulsu, na kterou má vstup reagovat, nastavil jsem pro jistotu 1ms a stejně nic. A přitom musí být puls dost dlouhý, protože ho vidí i zkoušečka na 230v za 500 🙂 Vyzkouším je na papouchovi 🙂


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

neni nejaky omezeni na miniserveru? myslim ze se to davalo dycky na extension


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

V tom případě je divný že třífázovej tam funguje bez problému 🙂

Edit: Na papouchovi vše cajk 🙂

This post was modified 5 years ago by Bery

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

kolda a Dáda mají pravdu, nějaké omezení na MS je, ale nevím jaké 🙄 Zkoušel jsem to hledat ale neúspěšně, myslím že se to řešilo i někde tady na fóru.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

No každopádně mně Huttermany fungují  i na Miniserveru. Správně to je, ale na Extension.

Hledal bych chybu v elektroměru.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Obmedzenie je na MS, jeho vstupy sa nemajú používať ako impulzné lebo ho to výkonovo zabíja. Ak sa pozretie na vstupy extensionov tak je tam zasktavatko použiť ako impulzny. Na MS toto nieje. Toto robí problém aj pri anemometri. Otázka je kde je limit MS keď viacklik zvládne ale elektromer nie. Resp. jeden elektromer áno iný nie.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj

nevíte jak zapojit 3 fázový huterman ht-3pt?

Jednofázový sem zapojil ale ten třífázový nevím. Kam dát 24v a kam výstup na loxone?


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Odpovím si sám. 8 - 24v, 7 - loxone vstup


   
ReplyQuote
Share: