Forum

Forum

Downgrade loxone
 
Notifications
Clear all

Downgrade loxone

25 Posts
7 Users
8 Likes
4,476 Views
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Zvažovali jsme s @dave downgrade, možná že by začalo korektně fungovat načítání z Quida, ale v 8.1 ještě není Tree že ?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Tree extension v configu je. Kolik toho ale umi, tezko rict, ja to nepouzivam.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@georgio: tak koukam, ze uz vas to taky napadlo.

Tree v 8.1 je, ale rovnez sem ho nepouzival, takze nedokazu rict, co umi a co ne.

Teoreticky by stacil downgrade na 9x. ta je sice o cca 50% pomalejsi nez 8.1, ale porad dava je treba 20x rycheljsi nez v10 😉

Nevim, jak moc slozity loxconfig mate a jestli by to bylo realne, ale bylo by fajn zkusit udelat novy loxconfig, zkusit tam dat treba jen ten mustek quida a nechat to ted den dva bezet.

Ale asi by bylo potreba poslat zenu nekam k rodicum, aby te (soude dle vlastnich zkusenosti) nezabila 😉


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Ad to tree, v 8.1.11.11 vidim toto:

LoxoneConfig 2019 08 05 23 15 59

   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Díky za info. Půjdeme cestou downgradu, předělám loxconfig do verze 8.1, zatím není moc rozsáhlý, takže předělání nebude dlouho trvat...


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

To jsem si rikal take a narazil jsem postupne na potize s chybejicimi bloky, ktere proste v8.1 nema. Musi se to nahrazovat. Stejne tak jsem zatim nenarazil na bloky centralu, nebo volbu rezimu "dobrou noc" v aplikaci atd. Vsechno je resitelne, ale musi se to predelat. Pardon za diakritiku, pisu z mobilu.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Jo chápu.. my zatím ovládáme v domě pouze světla, takže předělání nebude tak velký problém. Primárně chceme jen zkusit, zda se problém s Quidem vyřeší/nevyřeší.. a pak uvidíme.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@Georgio: Ona je jeste varianta predelat to do v8.1, zkusit jestli vse pojede a pokud jo, projekt zazalohovat a znovu ho zkusit upgradnout do v10.

Je opravdu spousta lidi, ktera jela od v8 postupne az do v10 a nemaji jedine problemy. Takze to asi bude necim v tom v10 projektu a treba tim, ze se to upgradne se z te nizsi co funguje se to vyresi

@bery: Blok central ma i 8.1, ale mozna jiny nez v10, to nevim:

LoxoneConfig 2019 08 06 09 40 32

Rezim dobrou noc nevim jak funguej, ale ja to resim rezimama domu normalne pres radiobutton (ale nemam teda rezim dobrou noc, jen rezimy jaro/leto/podzim-zima/dum-prazdny

LoxoneConfig 2019 08 06 09 41 23

   
Bery and Georgio reacted
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Aha, diky za nakopnuti, u bloku osvetleni to musim resit kombinaci vstupu(tlacitka v dome), dvou andu, tlacitka ve vizualizaci, znacek a dvou svetelnych scen. Jde mi o automaticky rozsveceni svetel na treba 20%, pokud je aktivovan rezim. V10 ma tohle zakomponovano primo v bloku osvetleni.


   
ReplyQuote
(@cerney)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 8
 
Posted by: @pa-v-el
Posted by: czgaston

Postup následujcí:

Stáhnuj jsem si starší loxconfig 8.3 zde  a odinstaloval 9.1.1.30 naformátoval  SD kartu přes LOXconfig  s tím že se tam hodila verze  8.3.3.21 postupně jsem zkoušel stav zařízení až mi naskočily staré verze extensnů

Jelikož mi QUIDO stále nefungoval na verzi 8.3.3.21 tak jsem šel ješte o verzi dolu na 8.1.1. s pomocí LOXconfugu 8.1 stejnou cestou jak píšu na začátku.

 

 

Také jsem řešil downgrade a zkoušel různé verze. S Extension nebyl problém, jediné co mi zůstalo viset byl ovladač Remote Air (Remote Air se sw verze 10.3.11.11 potřebuje k fungování mít v Miniserveru alespoň 9.3.2.6.), přes Loxone support jsem zjistil, že jde vynutit stažení aktuálního sw z miniserveru pro jakýkoliv prvek pomocí příkazu z prohlížeče:

<ip-miniserveru>/dev/sys/wsdevice/<sn-zařízení>/ForceUpdate

Ten Remote Air bylo nutné před tím ještě probudit (pravým tlačítkem přes status zařízení), třeba se to někomu bude také hodit.


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: