Forum

Forum

Downgrade loxone
 
Notifications
Clear all

Downgrade loxone

25 Posts
7 Users
8 Likes
4,441 Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Zdravím,
Chtěl bych v tomto vláknu shrnout všechny možnosti downgrade firmwaru na miniserveru na verzi 8.x. Pro mne osobně je tato verze nejsympatičtější, má vše co potřebuji a hlavně jde o vizualizaci, která je mnohokrát přehlednější. A zjišťuju že jí nutně potřebuju 😀

Někde jsem zde četl že se to někomu povedlo tak že vložil zálohovanou SD kartu se starou verzí do updatovaného serveru. Najdu tady tohoto člověka? 🙂 Psal tam i o nějaké změně výrobního čísla. Stále totiž žiju v domnění, že na kartě jsou jen statistiky a loxconfig. Firmware loxone je tedy uložený někde v interní paměti, mýlím se?

Pokud by toto bylo možné, poskytl by mi někdo obraz své SD karty, abych ho mohl použít u sebe či jak to teda přesně funguje? Appku na androidu si už ošéfuju.

This topic was modified 5 years ago by Bery

   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1499
 
Posted by: czgaston

Postup následujcí:

Stáhnuj jsem si starší loxconfig 8.3 zde  a odinstaloval 9.1.1.30 naformátoval  SD kartu přes LOXconfig  s tím že se tam hodila verze  8.3.3.21 postupně jsem zkoušel stav zařízení až mi naskočily staré verze extensnů

Jelikož mi QUIDO stále nefungoval na verzi 8.3.3.21 tak jsem šel ješte o verzi dolu na 8.1.1. s pomocí LOXconfugu 8.1 stejnou cestou jak píšu na začátku.

 

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Ja som to davnejsie skusal. Islo to. Statistiky som neriesil, bol to len pokus.

Sformatoval som SD v PC zo starym konfigom. Dal do MS a pustil update.
Myslim ze to treba viac krat pustit, lebo na prvy krat nedowngragne vsetky extensiony.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Jasně, děkuji. Začal jsem předělávat program z loxconfigu 10 na verzi 8.1, ale nevím jak mám udělat výstupy přes quido. V desítce jsem to dělal tak že stačilo jen natáhnout "čáru" z výstupu na záložce Quido, vyjela tabulka se stránkami, pomocí níž jsem se přepnul na požadovanou stránku a připojil výstup. V 8.1 mi tohle nejde, nevím proč.

This post was modified 5 years ago by Bery

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

To je mi nejaka vymozenost ;-).  V 8.1 mas vsechny vstupy/vystupy z quida jako znacky v levem strome. Prepni se do zalozky, kde je chces pouzit a pretahni znacku ze stromu na pozadovane misto.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Právě že ve značkách mám jen vstupy, po výstupech ani památky 🙂 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

ajo pockej, mozna kecam. ty si ty znacky pro vystupy musis pripravit sam ;-).

nemam tu ted loxconfig, ale mam pocit, ze na vystupy jsou tam jen pripravene pripojovaci body a ty na to musis neco dovest (pravdepodobne ty znacky)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

Tak sem se tam dostal pres VPN. Je to tak, na vstupy je potreba vytvorit znacky a ty pripojit na ty vzorce AI1 az AI4.

Ale diky za podnet. Asi pripravim i vstupy, at je to jednotne.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Supr, díky moc za postrčení. Momentálně se bavím tím že se snažím rozluštit jak ovládat reku cofa na 8.1. Na 10 jsem použil dva bloky "Ovládání větrání" a bylo hotovo. Tady na to zatím nemůžu přijít, páč tady tyhle bloky chybí 😀

Potřebuju abych si mohl telefonem, či tlačítkem, pustit zvýšený výkon a aby se dala reku telefonem/změnou režimu vypnout.

L: Vím že máš osmičku, ošetřoval jsi doma nějakým způsobem to aby standardní světla v místnosti svítila jen na 10% pokud v apce vyberu režim například "Spánek"? Asi mi totiž něco uniká, nikde tuhle volbu v configu nevidím... Nebo už potřebuju spát 😀

This post was modified 5 years ago 2 times by Bery

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Rekuperacku ovladam v 8.x obycajnym analogovym vyberovym prepinacom, 2 slidery normal/zvyseny, z nich vystup na 0-10 do rekuperacky.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Díky, ale co myslíš tím sliderem? Nemám zatím přístup k vizualizaci, takže asi myslíš zobrazení toho přepínače ve vizualizaci že?

This post was modified 5 years ago by Bery

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Slider je normalny analogovy virtualny vstup. Jeden mam na "normalny" odtah a jeden na zvyseny. Tie mam privedene do "analogovy vyberovy prepinac", ktory podla toho ci chcem zvyseny alebo normalny odtah posle na vystup jednu alebo druhu hodnotu.

Riadenie zvyseneho odtahu mam zlozitejsie, mozem zvysit manualne na nejaky cas, dlhym odchodovym tlacitkom z wc a kupelne, samo sa aktivuje pri dlhsom pobyte v kupelni/wc a tak dalej... Vo vysledku je to len hromata schodistovych vypinacov a oneskorenych zapnuti/vypnuti, ktore sa nakoniec stretnu v jednom velkom "or" a odtial idu do toho vyberaku a odtial na loxone analog out.

 

 

 


   
Bery reacted
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Díky moc msk, máš ode mě lajk 🙂
Každopádně jsem teda udělal downgrade z 10 na 8.1, vše proběhlo hladce. Jen předělat config mi zabralo dva dny 🙂
Věci, které mi dříve nefungovali, nebo si dělali co chtěli, tak teď fungují na výbornou. K tomu se mi zdá, že se mi výrazně zmenšila odezva Loxone na vstupy papoucha.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Zvažuju pripojeni loxone miniserveru k internetu, chtel bych mit hezkou uvodni obrazovku s pribliznym pocasim 🙂 Vim jake jsou to bezpecnostni hrozby atd. Zajima me ale jestli musim miniserver nejak omezit v siti, aby se nezaktualizoval. Nebo to jde nekde vypnout v Loxoneconfigu a jsem jen slepej? 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

>>K tomu se mi zdá, že se mi výrazně zmenšila odezva Loxone na vstupy papoucha.

To se ti nezda. v8.1 je cca 50x rychlejsi nez v10, v 8.1 muzes na quida povesit i podruzne elektromery a zvladne to (lednicka, jednotlive pokoje, atd. ). Vysoko-vykonne bych tam ale nedaval, at to neni zbytecne zahlcene.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: