Forum

Forum

DMX Triac  

Page 8 / 8 Prev
  RSS

Bery
 Bery
(@bery)
Estimable Member
20/10/2017 12:28 pm  

Největší jsem stavěl s 2600VA toroidem, to byla síla 🙂 Ale 1kW není nic neobvyklého, pokud si vezmeš účinnost zesilovače v AB třídě 50-60% tak ti vyjde, že to byl zesilovač 2x250-300W 🙂 Což je na normální domácí hifi tak akorát, abys udržel napájecí napětí na konstantní hodnotě při různých špičkách.

Ten s tím 2,6kW trafem jsme měli se švárou na zvučení, ale potom nás z toho začali bolet záda a koupil se Crest CA18 což sice vážilo stejně, ale mělo 2x tolik výkonu 🙂

ReplyQuote
budulinek
(@budulinek)
Active Member
11/07/2018 11:03 pm  

Přidávám pár zkušeností s triaky DMX 302. Mám zapojených 5ks DMX 302 (verze s černým kovovým tělem). V provozu cca 2 měsíce, zatím se mi podařilo spálit 2 výstupy (z celkových 15), což je docela špatné skóre.

V prvním případě jsem měl zapojenou stmívatelnou led žárovku. Žárovka odešla (vyhodila dokonce i hlavní jistič), kontakt triaku zůstává po havárii sepnutý (dokonce i po vypnutí triaku tlačitkem on/off na těle triaku)

Ve druhém případě jsem tam měl klasickou žárovku (60W). Žárovka shořela, výstup triaku opět zůstává zapnutý, ale co je zajímavé, stále reaguje na povely. Akorát se už nestmívá v rozsahu 0-100%, ale v rozsahu cca 80-100% (tj. i když vypnu on/off na těle triaku, tak světlo stále svítí na 80%).

Jsem úplný laik, kdyžtak prosím poraďte, jak ochránit zbývající triaky. Pomohl by proudový chránič? Jaké parametry toho chrániče?

Tak jako tak v DMX 302 jsem ztratil důvěru. Na aliexpresu jsem našel alternativu: S1-DR (montáž na DIN, 2 kanály, větší možnosti nastavení, cena kolem $18):

https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-S1-DR-AC100V-240V-DIN-rail-2-Channel-2CH-AC-Triac-DMX-Dimmer-Dual/32842079514.html

Objednáno na zkoušku.

ReplyQuote
smotek7
(@smotek7)
Reputable Member
12/07/2018 5:16 pm  

@budulinek moc sa tomu necudujem. Ked odchadza ziarovka je to skrat. Ma to pisane 1A na kanal. Predpokladam ze to istis tak isticom 10A. Chcelo by to na vystupe dat poistku 1A. Chranic ti nepomoze to je ina ochrana...
S1-DR mam 4ks ale este nezapojene.

ReplyQuote
Page 8 / 8 Prev

Working

Please Login or Register