X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

DMX Triac

133 Posts
27 Users
3 Likes
37.8 K Views
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 
Posted by: koldavideo

 

Jestli hvězda nebo sběrnice je celkem jedno. Já má do hvězdy a vše funguje jak má. Pokud jsem narazil na problém, že by dimmer proudově nestačil, udělal jsem to tak, že jsem jednoduše nastavil více dimmerů na stejný kanál a je to. Např při stmívání 8-mi pěti metrových led pásků jsem to tak udělal. Na fotce je první nezdařený pokus - led pásky byly moc blízko k panelu, který měly prosvěcovat. 

Panel jsem musel nakonec posunout o cca 5cm a vše už bylo OK. Led pásky jsem přivrtal k OSB desce, na kterou jsem nalepil střešní fólii. 

   

Pokud to proudově nevyjde, jedná z možností je jak jsem psal výš: zesilovač +místní napájení,nemusí se pak zahřívat podhledy ztrátovým proudem,nebo tahat svářecí dráty až z rozvaděče 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jasně. Já v některých případech mám dmx dimmer až u spotřebiče.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tím jsem myslel to, že přivedu 230V až na místo a tam dám zdroj plus dmx.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Jsem si nebyl jistý s tou DMX komunikací na dálku a do hvězdy, proto jsem raději posílal modulovaný signál z dimmeru na místo a tam jsem dal zesilovač + zdroj, má to výhodu v tom, že nemám  výkonové zdroje v rozvaděči, ale třeba v garáži kde je přes zeď 30m RGBW pásků v podhledu.

V rozvaděči pak mám jednoho mrzáka 12V/0,88A 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Joo taky zajímavý. No teď jsem kouknul do loxplanu a mám celkem 73DMX kanálů. Všechno do hvězdy.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Jenom? 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Hmm jenom - ale doma jsem o tom nikomu neřekl 🙂


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 
Posted by: koldavideo

 

Je to ONYX.

   

Prosim ta daj ato aj do DIY sekcie.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jj jakmile najdu trošku času - šoupnu to tam 🙂


   
Gargamelko reacted
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Jednou jsem se přimotal omylem k rozsvícení podobné zdí z ONYXu a dělalo se to tak, že dovnitř bylo nalepené zrcadlo a na něj hoši šikovný z Užhorodu nalepily kilometry pásků z baumárktu 

Bohužel,(nebo naštěstí pro majitele) rozsvítit tuhle parádu jíž nestihli, bo jim skončilo turistické vizum. 

Nakonec jsem to rozsvítil a s tím zrcadlem to vůbec nebylo špatný, zdroje jsem dal  pod vedlejší bodovku ve stropě (asi 450VA na 2,5m2)


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Nemate nekdo zkusenost s timhle dmx triakem? Cenove vychazi velmi dobre, aspon jeden bych chtel zkusit...

S1-D;AC Triac DMX Dimmer;Input voltage:100 240VAC; voltage Output: 2 x 100-240VAC

  http://s.aliexpress.com/QR3YbQJF


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

S tímto ne, kupuji tento  https://goo.gl/GNh5f6

Funguje bez problémů s Loxone DMX ext. 🙂

 

EDIT: Sakryš jak děláte ty krátké Aliexpres odkazy?

EDIT2: Už jsem si všiml, ten tvůj je na 230V...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Krátký odkazy mi dělá tlf. když dám sdílet položku přímo v app Ali.

Já primárně hledám něco na spínání 230VAC a těch moc není... Ale nevšiml jsem si, že u toho mýho odkazu mají navíc poštovný...


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

to radek> Vetsina lidi pouziva takove ty trikanaly na din listu. Me ale primarne vadi, ze to je jen na 3 kanaly. Mam to a pouzivam to. Vicekanalove to lacino neexistuje. Ja tedy jsem napocital svetla, ktera budu potrebovat stmivat a ono jich moc nebude, takze asi cestou tech 3kanalu nakonec pujdu. Pokud bys chtel vic kanalu, byl jsem rozhodnuty poridit toto (mozna k tomu jeste dojde) Jediny cenove prijatelny hoooodne kanalovy triac. Myslim, ze by mic nebranilo loxone s tim komunikovat.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Kluci do budoucna s těmi triakovými dimmery stejně budete mít problém. Co na to chcete napojit? Klasické žárovky jsou pase a LED "žárovky" jsou drahé a stejně to nefunguje jak bych si představoval. Prostě bych fázové stmívání už nedával. 


   
ReplyQuote
Page 3 / 9
Share: