X
Forum

Forum

DMX / LED - podivne...
 
Notifications
Clear all

DMX / LED - podivne chovani

81 Posts
9 Users
2 Likes
4,669 Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@cybermole ano + su spojene.

Lepsie by spravil keby vsetko strcil do vstupnej svorky +

Ja viem ze namera efektivnu hodnotu.

 


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

Zdravicko vsichni vespolek, @l-adamek nechci tu delat chytraka, ale nemuze byt problem v samotnem zapojeni sbernice co vede k decoderum? Ja resil dosti podobny problem a nakonec jsem zjistil, ze jsem nemel spravne nakrimpovane RJ45 konektory na jednom dimeru a diky tomu jsem nemel propojenou zem a diky tomu mi to blblo presne tak jak Lukas popisuje, pulzovaly svetla. Z toho nakresu nejde poznat jak je zapojena sbernice, ses si Lukasi jistej, ze ta je zapojena spravne?  


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 
Ahoj,
 
@kotrmelec Tak jednoduche to nebylo, navic problem sbernice jsme spolu resili uz drive.
 
Poslednich par dni jsem se tomu s pomoci @smotek7 venoval docela dost. Timto bych chtel Rastovi podekovat pred nastoupenou jednotkou. Bez jeho znalosti, napadu a hlavne ochoty bych se nikam neposunul.
 
A ted zkracene k vysledkum. Budeme se bavit o 2NP, kde je reseni bez zesilovacu jen pomoci dimmeru.
 
Zapojeni typ 1:
Zapojene byly 4 tyto dimmery https://www.aliexpress.com/item/1005004748442909.html . 2 dimmery na stejnem zdroji pulzvaly, dmx sbernice byla v poradku.
Zde davam vystupy z osciloskopu, co dimmery delaly zdroji.
 
Je krasne videt, co dimmer provadi zdroji na vstupu. To je i duvod, proc pri zapnuti obou dimmeru na jednom zdroji svetla pulzovaly.
Jeden z dimmeru jsme kuchly a vevnitr vypada uplne jinak, nez ten stejny, co ma Rasta.
 
Po tomto zjisteni, jsem zacal tyto levne 4kanalove dimmery nahrazovat 4kanalovymi dimmery iSkyDance D4-P https://www.aliexpress.com/item/4001208510204.html coz je "zapojeni typ 2"
 
Zapojeni typ 2:
Zapojene jsou 4 tyto dimmery https://www.aliexpress.com/item/4001208510204.html . 2 dimmery na stejnem zdroji nepulzovaly, ale dimmer nejakym zpusobem kazil DMX sbernici, takze ostatni dimmery blikaly uplne nahodile (solidni stroboskop). Cim vyssi frekvenci jsem dimmeru nastavil, tim vetsi stroboskop to byl.
Jasne bylo, ze neco kazi sbernici. D4-P podporuje RDM, takze jsme se docela dlouho motaly kolem tohoto. Ze zoufalstvi jsem nakonec celou sbernici vyhazel, natahal znovu, zapojil 110ohmovy odpor na konec vetve a hura, problem se zdal byt vyresen. Proc prvni typ dimmeru puvodni sbernici zvladnul a druhy ne, netusim. Mam pocit, ze vse bylo zapojene a natahane stejne.
Zacal jsem testovat nove zapojeni, aby se ukazal dalsi problem. Dimmer iSkyDance D4-P se chlubi tim, ze zvlada 4x8A (tedy 32A v souctu) na vystupu http://www.iskydance.com/uploads/goods_file/D4-E,D4-P.pdf. Skutecnost je takova, ze k pretizeni dojde pri cca 2,4A v sume na vsech 4 kanalech. Takze mi to vyhazuje uz pri zapojeni 4x 24W svetel, coz nepokryje ani zakladni pozadavek.
A to je stav, pri kterem jsme dnes skoncili. Rasto ma kontakt na vyvojare ve iSkyDance, takze to bude v tydnu resit s nim.
 
Pro me je stav zatim takovy, ze sice jsem se posunul, ale funkcni reseni nemam.
 
<Btw, ted doma mame 20% vlhkost vzduchu, tak jdu zas chvili resit zvlhcovac.>

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

A skusil si ten zdroj nahradit autobateriami (ako som ti pisal asi pred mesiacom)? Dve 12V baterky do serie a pouzit ich namiesto toho zdroja co mas v racku. Baterku nerozkmitas a je relativne tvrda. Pretoze to co vidim na druhom videu proste je rozkmitanie zdroja, ktory zjavne tu pulzaciu nezvlada uplne s gracii.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Tak EDIT: smotek7 domluvil se svym kontaktem u iSkyDance vymenu za nove opravene kusy, tak uvidime.

@msk hele, asi jo, ale to ze pripojim 2 autobaterie mi problem nevyresi, Zkousel jsem vic zdroju a problem pretrval. Nahrada dimmeru je pro me asi nejlevnejsi a nejjednodussi reseni.

Btw. vytahovat z aut baterky, pak je tam zas pri zapojeni zpatky diagnostikou znova prizpusobovat, mam husi kuzi jen nad tim premyslim.


   
ReplyQuote
(@roman-w)
Active Member
Joined: 11 months ago
Posts: 6
 

Ahoj.

Tak už si to nějak vyřešil? Případně kde byl problém?

A ten 24v  dmx controller co máš v 1.np běhá celou dobu bez problémů? Přemýšlím, že dám 24V zarovky na chodby atd a budu to tímto ovládat... 


   
ReplyQuote
Page 6 / 6
Share: