X
Forum

Forum

DMX / LED - podivne...
 
Notifications
Clear all

DMX / LED - podivne chovani

81 Posts
9 Users
2 Likes
4,589 Views
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@l-adamek máš víc typů zesilovačů, našel jsem ten co ti shořel a ten je jiný


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@cybermole to je urcite mozne. Mam jich doma pres 30 a bylo to na vice objednavek. Takze se mohou lisit. Rozdelavat vsechny ale urcite nebudu 😀

@smotek bydlim 15 minut pod Brnem. Jestli se vam bude chtit, klidne muzeme pred hospodou naplanovat navstevu. Ja budu za dalsi napady a postrehy jen rad. Ty svetla jsou ted urcite nejvetsi pain-in-the-ass.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Vcera v hospode padl dotaz, jaky zdroj maji ty moje 24V svetla u kterych resim problem s blikanim.

@smotek7 tady mas jejich vnitrnosti:

IMG 20221210 160418
IMG 20221210 160346

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@l-adamek takze tam "nic" nieje
Myslel som ze tam je nejaky obvod na stabilizaciu prudu, ale len rezistory.
Tak mas o jedno hladanie menej. Svetla to nebudu.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj

tak jsem se zase chvili venoval memu problemu se svetly.
A skoncil jsem bez jakehokoliv vysledku nebo progresu.

1) svetla
Vnitrek svetel jsem postoval nedavno. Neni v nich zadny zdroj, jen odpory.

2) nahrazeni zdroje
Zkusil jsem vymenit 24V zdroj za jiny, abych vyloucil vadnou serii Delta zdroju, ktere pouzivam. Vymeneny zdroj je teda taky Delta, ale jiny typ, kupovany v jinou dobu, mensi wattaz.
Chvoani beze zmeny, ale tady jsem cekal, ze problem nebude.

3) mereni osciloscopem
tady jsem totalne vyfailoval a nikam se nedostal.
Poridil jsem tento https://www.aliexpress.com/item/1005004410953664.html
Auto detekce nezafungovala. Vzdy tam hodi 200V. Kdyz to snizim na 50V a hraju si s casem a "vyskou grafu", nevidim nic. Takze jsem to po pulhodine vzdal.

4) zapojeni diody a kondiku
Zapojoval jsem presne podle tohoto schematu (2 dmx dimmery, 1 zdroj ..).

image

Pouzil jsem "Schottky diodu 40V 20A" a "Kondenzator 220uF 35VDC".
Zadna zmena. Pokud se zapnou svetla na obou dimmmerech, zacnou pulzovat.

Uz mi dosly napady. Mam cca jeste 2 roky, nez vyrostou decka a zacneme horni patro vice vyuzivat. Do te doby potrebuju neco vymyslet.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Vies to nakreslit ako to mas zapojene presne. Aj to doktorych svoriek D24 co ide.
Ale nie ako si myslis ze to je, ale fyzicky to obkreslit. Aj zhruba ake wataze panelov na akom vystupe.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj,

hodil jsem to na papir, protoze je to nejrychlejsi. Bavime se o hornim patre bez zesilovacu.

Dimmery mam pouzite 4 kanalove https://www.aliexpress.com/item/1005002970145934.html

Mam tam 2 typy svetel: 24W a mensi 20W. Jinak jsou to 24V constant-voltage CCT svetla (takze svetlo potrebuje 2 DMX kanaly). Vice svetel na jednom dmx kanalu jsou prosmyckovana za DMX dimmerem.

Kdyz zapnu mistnost_1 a mistnost_2 je vse ok, protoze jsou na stejnem dimmeru.
Kdyz zapnu mistnost_1 a mistnost_3 vsechna svetla zacnou pulzovat.

IMG 20221215 212140

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Tie 4x24W na jednom kanali su dost na hrane.
Robi to aj ked zapnes vsade len napriklad studenu bielu?
Robi to ked zapnes miesnost 2 a 3?
Ten panel  24W  je na jednu farbu alebo za obydve dokopy?
Skus zmerat odber ked su zapnute miesnosti 1 a 2 (kym to nepulzuje)
Pisal si ze mas dalsi zdroj. Skus napojit na kazdy dimmer jeden zdroj ci to bude robit.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Na hrane by to byt nemelo. Dimmery maji uvedeno "24V:<288W".
Svetla mam limitovana takto: Plny vykon bloku v loxone je 80% z 24V (tedy cca 19V).
Pokud micham teplou a studenou, tak adekvatne snizuji procenta na kanal. Takze "plny vykon" na obe barvy je 60% z 80% z 24V (je to srozumitelne? takto to mam nastaveno v Loxone). Snizovani vykony mam hlavne kvuli tomu, abych svetla nepretezoval a nesnizoval jim zivotnost.

A ted k otazkam:
Pokud sviti mistnost_1 nebo mistnost_3 samostatne, tak je to ok. "Pulzuji", jen kdyz sviti spolecne.
Pokud sviti mistnost_2 nebo mistnost_3 samostatne, tak je to ok. "Kdyz sviti spolecne, "pulzuji", ale mene, nez v predchozim pripade (coz asi dava smysl, svetla jsou mensi a je jich mene);
Kdyz mistnosti sviti pouze na jednu barvu tak take "pulzuji", ale mene. Ja vzdy ale micham teplou i studenou.
Pokud dimmery zapojim na samostatne zdroje, problem zmizi a svetla sviti ok (nemuzu si ale dovolit na kazdy dimmer vlastni zdroj).
Jak presne, popr. kde presne zmerit odber?

Klidne to muzeme resit pres skype s kamerou, pokud to pomuze 😉


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Pozor to je PWM, kde si zobral tych 19V ???
Hod si tam osciloskop.... tam je vzdy 24V. Cize rozmyslaj v case. Aj ked mas 80% tam idu impulzy pri tom 24W svetle  1A , mas tam 4ks cize 4A ,si na hrane.

Odber som myslel pred dimmerom, ci nieje pretazeny. Ale ked to robi pri 2 a 3 tak to nebude.
Skusal si ine dimmery, napriklad D4?
Asi to presuneme na ten skype ak nejaky najdem 😀 .


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Clovece ty sa v tom riadne placas, nechces to vytrhat a hodit do pice? 😀

Smotek ma pravdu, kanal mozes zatazit len tak, aby sucet vsetkych svetiel neprekrocil dovoleny prud. Je uplne fuk ze to svetlo rozsvietis len na 1%, ten prud je tam vzdy plny, akurat kratsiu dobu. Takze by som zacal tym, ze overis, ze nepretazujes nikde dimmer.

Pokial to neblika ked je to na roznych zdrojoch, tak to proste JE interferencia napajacej vetvy.

220uF mi pripada teda KUREVSKY malo na to, ze chces vyhladzovat vysie jednotky amper. Zameraj sa na ten osciloskop, nauc sa s nim a zmeraj tu napajaciu vetvu. Alebo sa nauc sledovat signal na paneli, musi tam byt pila/hrana. Ked to zmaknes, odsleduj tu napajaciu vetvu, bude to tam, ten zdroj nebude zvladat pulzujuci odber a pravdepodobne sa rozkmita.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jaké průřezy vodičů mezi dimmerem a světly a jaké délky byly použity?

This post was modified 1 year ago 2 times by kobra23

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: @l-adamek

Ahoj,

hodil jsem to na papir, protoze je to nejrychlejsi. Bavime se o hornim patre bez zesilovacu.

Dimmery mam pouzite 4 kanalove https://www.aliexpress.com/item/1005002970145934.html

Mam tam 2 typy svetel: 24W a mensi 20W. Jinak jsou to 24V constant-voltage CCT svetla (takze svetlo potrebuje 2 DMX kanaly). Vice svetel na jednom dmx kanalu jsou prosmyckovana za DMX dimmerem.

Kdyz zapnu mistnost_1 a mistnost_2 je vse ok, protoze jsou na stejnem dimmeru.
Kdyz zapnu mistnost_1 a mistnost_3 vsechna svetla zacnou pulzovat.

IMG 20221215 212140

 

Mám ty stejné dimmery, stejně zapojené s jedním rozdílem.

+ na vstupu do dimmeru a + na výstupu z dimmeru mám propojené. A šlape to.

Pak už jediný rozdíl je možná v průřezech z dimmeru je světlu a ve zdrojích. Mám TDK.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Na vše mám použité CYKY 3x2.5. jak na napájení dimmeru, tak z dimmeru do světel. Pouze posledních cca 50cm je něco mnohem tenciho, prostě to co vedlo že světla.

To propojení + vyzkouším.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@kobra23 já si myslím, že ty dimmery mají + na vstupu a na výstupu spojený v sobě

@l-adamek dostal si se k tomu, aby si náladu na dimmeru nastavil ručně? jestli to bliká i v tomto případě?

@smotek7 bez toho osciloskopu tam multimetrem naměří efektivní hodnotu, pak se zdá, že PWM nastavuje napětí od 0 do 24V


   
ReplyQuote
Page 5 / 6
Share: