X
Forum

Forum

DMX / LED - podivne...
 
Notifications
Clear all

DMX / LED - podivne chovani

81 Posts
9 Users
2 Likes
4,588 Views
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Takhle je to ok, možná by stálo za to, to nakreslit celé jak to máš. Vím, že si tam měl i nějaké zesilovače v cestě a docela divoké zapojení.


   
ReplyQuote
(@sentom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 14
 

Zkusil jsem změřit frekvenci co leze ze zdroje, tam je to v pohodě 0Hz, ale když změřím co leze ze stmívače do stmívače, který mám zapojený za sebou a tam se frekvence postupně mění. Zkusím je všechny zapojit napřímo do zdroje, aby nebyly za sebou.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@cybermole Zesilovace mam v 1NP. Ale obcas nejaky odejde, takze do 2NP jsem zkusil jednoduche zapojeni bez zesilovacu pouze s temi 4ch dimmery.

Jeden 4ch dimmer zivi ctyri 24W CCT svetla (od tebe), takze jsou vyuzite pouze 2 kanaly. Ty kazde 4 svetla jsou vzdy zapojene paralelne.

Vice dimmeru je na jednom 350W zdroji od Delty. Takze v podstate to zapojeni co jsem nakreslil na predchozi strance odpovida memu zapojeni ve 2NP.

 

Edit: a v 1NP se zesilovaci to neni zadne divoke zapojeni. Je to vlastne uplne stejne jako na schematu, akorat misto DMX dimmeru je zesilovac. 24ch DMX dimmery iSkyDance jsou v rozvadeci. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja myslim ze to chce fakt pozriet osciloskopom na tu napajaciu vetvu a potom dalej laborovat. Riesenim by mozno boli aj tie 2 kratke led pasiky do serie priamo za zdroj, ale to odhali len velke kmitanie, pricom to aj to pripadne male moze byt prpblem pre elektroniku dimmeru.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Objednal jsem levny osciloskop, tak jak dorazi, tak se do toho pustim.

 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@l-adamek takže i tam kde to bliká, to vždy živí jeden zdroj? Jak řídící napětí, tak napájecí? DMX modul je loxone? Má stejný zdroj? Frekvenci PWM máš všude stejnou? GND jsou spojené? U těch zesilovačů bacha na to, kudy teče proud. Myslím, že si to byl i zrovna ty, komu se roztavilo UTP s řídícím signálem.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ano, vzdy blikaji svetla na stejnem zdroji

DMX controller je postaveny na Arduinu.

DMX controller ma jiny zdroj napajeni nez svetla (DMX decodery).

Vsechny zdroje maji propojene (-)

Vsechny DMX decodery maji nastavenu stejnou frekvenci.

 

Ad zahoreni zesilovace.

Ano, mas pravdu, to bylo u me. Bylo to hned po instalaci a problem byl zkrat na vystupu ze zesilovac (nevyuzity, ale zapojeny kabel vedouci od zesilovace do svetla byl na konci strihnuty tak, ze se (+) a (-) dotykaly). Vysledkem bylo shoreni zesilovace a roztaveni ridich UTP.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@l-adamek co si mam predstavit ze pulzuju.
Je to nieco ako mihotanie na vyzsej frekvencii, alebo kolisanie jasu?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Jdou ty DMX decodery ovládat ručně přes nějaká tlačítka nebo dipy? Nezkoušel si je zapnout bez DMX signálu?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@smotek7: kolisani jasu.

@cybermole: ve 2 NP mam tyto: https://www.aliexpress.com/item/1005002970145934.html nejake rucni ovladani umi. Vyzkousim.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@l-adamek cize nejaky dlhy interval cca 1s naprilklad?

EDIT: napadlama taka kravina nemoze byt niekde omylom spojeny niekde Plus?
         ked budes skusat rucne ovladanie odpoj DMX od decodera

This post was modified 1 year ago by smotek7

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

A blika to chaoticky, alebo periodicky? Keby to bolo rusenie na dmx vetve, tak by to asi bolo chaoticke a asi by sa rozsvetcovali (kurva ako sa toto slovo spravne pise?) aj ine panely si myslim. Toto bude mat suvis s napajanim podla mna. Ak mas 2 auta, vyber z nich baterky, spoj do serie a na skusku tie panely a dekodery napajaj z nich (daj si tam poistku pre kazdy pripad). Ale viac povie ten osciloskop a pripadne filtracia napajania tou diodou+kondikom pred dimmerom.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Na mě mě to působí tak, že při úbytku napětí dojde k ovlivnění toho jak moc jsou otevřené tranzistory v těch zesilovačích. Protože v rámci toho dekodéru je řídící napětí zároveň i napájecí. V zapojení jeden zdroj jeden dekodér to nepoznáš. Pokud bych měl pravdu, očekával bych, že když dáš všechna světla na jednom zdroji na 100%, že to měnit jas nebude a začne to až ve chvíli, kdy na jednom světle ubereš a začne fungovat PWM modulace, tak se rozkmitá napětí i pro další dekodéry.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

A co su tie zosilovace? To som nejak nezachytil.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@cybermole preto by som skusil decodery napajat z jednho zdroja a plusy svetiel tahal mimo decoderov.


   
ReplyQuote
Page 3 / 6
Share: