X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

DI Tree

33 Posts
7 Users
0 Likes
4,968 Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja neviem, Loxone nikdy nejak zasadne nebrojilo proti integracii s inymi systemami, tymto by si nasrali do krku a konkretne u mna by to skoncilo tym, ze by som loxone vyhodil z rozvadzaca a presiel na komplet vlastne riesenie.

Afera s modbusom mozno mala skutocne skor technologicky, ako ideologicky zaklad. Ked si zoberiem aka kokotina je neustale dotazovanie na kazdy jeden vstup niekolko desiatok krat za sekundu, vobec by som sa nedivil, keby s tym ten miniserver mal skutocne problem. A staci par desiatok nasranych zakaznikov, ze im laguje loxone. Darmo im clovek bude vysvetlovat, ze si to sposobili sami, proste spravime fik - 5 sekund a mame po probleme s pretazenym supportom ...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

@msk - presne takhle nejak aferu modbus vnimam taky. Ten protokol proste neni na dotazovani tak casto, na to jsou prave ty UDP a notifikace. Kdyz vidim, kolik balastu to posila, tak bych tam dal snad jeste vic nez 5s ;-).

Mam na tom povesene tepelene cerpadlo a tyhle data bohate staci 1x za 10s. A pokud mi z cerpadla leze 30 hodnot, kazdou bych se ptal 0.1s, tak potes koste 😉


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Dle me jsou to pohadky, aby svoje chovani nejak okecali. Na nemeckym foru tam kdosi udaval priklad ze svyho baraku, kde mel 100+ vstupu pres modbus a absolutne bez lagu.

Jak uz sem psal - nic jim nebranilo navysit defaultni hodnout na tech treba 5sec. A ne to na hulvata natrdo nastavit vsem 🙂

 

Edit: Tusim ze i pan Sedlacek na ceskym forum kdysi delal test a utahlo to nekolik Railduin (tusim 5ks) naprosto v poho. Kratce pote forum uzavreli :))


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

Ono jde asi i o to, ze to sice utahne, ale vytezuje to Miniserver. A je rozdil to testovat nad miniserverem co treba nic nedela a jinym, co resi i spoustu jinych veci.

Urcite mohli dat default 5s a mene dat s nejakym upozornenim. To jo. Ale jinak proste modbus neni delany na formu takhle casteho dotazovani, na to jsou jine protokoly.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

hlavní zaměr byl, aby omezili bastlíře a firmy, co koupili miniserver a pak relatka a DI aliexpress. Plno instalacnich firem to tak dělalo, aby alespon neco vydelali. Montazni firma pouze na loxonu se neuzivi ani náhodou.

Uz nyní se dela elektrika na KNX za milion, a pak ktomu dají miniserver za 10K a pouzivaji ho pouze na vizualizaci. To Loxone samozrejme nechce.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

a tuhle informaci mas nejak overenou? Protoze tim, ze omezi limit Modbusu rozhodne neodradi bastlire, co pouzivaji relatka z Aliexpresu. Prootze ty bezi na TCP/UDP.

Ackoli mam proti Loxone taky spoustu vyhrad, tak zrovna krok s omezenim dotazovaciho casu na Modbus nevnimam az tak negativne. Modbus proste neni technologie na tlacitka. Je to technologie na stav veci, tzn teploty, prutoky, tlaky,... a tam to jednou za 5s staci.

Pokud by chteli omezit veci z Aliexpresu nebo KNX, dalo se to udelat mnohem sotisfikovaneji nez takto. Stacilo by nejake podepisovani overeneho HW a ostatni HW by mel smulu, nebo nejaky proprietalni prokotol, nebo cokoli.

Ale nic z toho neudelali. Nechci je tu extra hajit, protoze me obcas taky stvou, ale zrovna v tomhle imho nemas pravdu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Treba si uvedomit, ze 5 railduin je 120 vstupov. To je vcelku nic moc. A dalsia vec je, ze proste cyklicky polling v radoch milisekund (aby sli zachytit dvojkliky) je podla mojho nazoru ten najdebilnejsi sposob, ako nacitavat tlacitka. Ja som teraz v inom vlakne popisoval, ako som do loxone "hlusil udp-cka gulometom" a load bol okolo 16%, co mi pride vcelku dost na to, ze slo o 1 vstup. Treba si uvedomit, ze CPU v loxone nie je vesmirna technologia a jedna sa o relativne slabucky procak.

... ale nevylucujem ze to mohli spravit aby odrezali non-loxone komponenty ... aj ked preco by to robili na 485-ke, ked vacsina tychto ebay komponentov je ethernetovych.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: koldavideo

Ale když budu objednávat od Loxone kompletní technologii, tak se určitě na nějaké rozumné ceně domluvím.

By mě zajímalo zda se ti s nimi podařilo domluvit lepší cenu u větší objednávky.

Pokud se nepletu, tak jseš jen registrovaný a to = -10% 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Když budeš řešit loxone do celého baraku jsem schopnej ti dat okolo +- 18 procent.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jenže ja bych to potřeboval s fakturou a od plátce DPH (jsem plátce).

Budu to řešit po prázdninách a jedná se o aplikaci ve velikosti RD cca jako standardní 3 RD typu bungalov.

Po přečtení 80% tohoto fóra (ještě mi chybí sekce DIY a Arduino) jsem se vrátil na začátek a pravděpodobně bude většina od Loxone (Tree a Air ne, vše kabely z rozvaděče).


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Na takovouto velikost zapomen na arduino a bastleni. Tree je dobra varianta co funguje, air bych vůbec neřešil co nemusí být 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tree nechci. To už se mi příčilo v roce 2006, když jsem tahal první kabeláž pro Inels u předchozího domu. Pro nasazení u zákazníků super, pro sebe do vlastního domu, který teď buduji - děkuji nechci.

Chci mít vše z a do rozvaděče, aby jsem byl nezávislý v případě změny mozku domu a na něj pověšených periferií i za cenu +x0.000 Kč za kabely navíc.

Přece jen u Loxone člověk nikdy neví. Taky jsem byl Silver, zaplatil jsem za několik školení (moduly) a dnes jsem jen obyčejný Loxone partner s -10%, protože nedělám kšefty dle jejich představy. A přitom sliby byly jiné. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Protoze oni potrebujou pár partnerů, který budou delat obraty a ne milion bastliru, co udelaji 1-2 baráky a jeste 35 procent- (kdysi).


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Těch 35% jsem já už nezažil. Jedinou lepší cenu v minulosti jsem dostal na demokufr, před tím než začali prodávat v roce 2017 ten nový typ.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

na tom vydelalo plno lidi. Sli na skoleni na prvni modul za 2500 ( nebo koli k to bylo), pak si nakoupili hardware za -35 pro svuj barak a pak schaneli nekoho, kdo jim to nainstaluje. 

Ono obecne ten jejich eshop pro vsechny (a ne jen pro partnery) je cesta do pekel - to je ale na jinou diskuzi 🙂

 


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: