Forum

Forum

cteni UDP stringu
 
Notifications
Clear all

cteni UDP stringu

7 Posts
3 Users
0 Likes
1,001 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

Ahoj,

resil jste nekdo nacita neceho jineho nez "simple number" skrz UDP input?

potrebuji prijmou cas/datum/proste delsi retezec... a ten hlupace loxonek cte vzdy jen prvni sadu cislis a zbytek uplne ignoruje

thx!


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Vitej ve svete loxone udp 🙂 

Na chytřejší veci je lepsi jit pres nodered, predzvejkat a do loxone posilat u hotový data


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Ked som precital prispevok tak mi prebehlo hlavou

”Vitaj v clube” 🙂

@L ma predbehol

Ale doteraz nevieme pricinu. Ja ked som to skusal tak vzdy to bola ina dlzka. Neprisiel som nato ci to ma nejake previdlo.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Co se vi, tak 0x00 znak se parsuje stopro blbe a zpusobujr fragmentaci.

Do toho pak je druhy bug, ze delsi udp pakety se dle náhody (asi nějaká plnost bufferu) proste rozpuli ci vicekrat rozdeli. 

A pak treti problem, ze i u kratkych paketu se proste ne vzdy spravne pustí to jejich lomitkove parsovani


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

ja uz na to nodered pouzivam, ale prelozit Unixtimestamp na normalni UTC datum 🙂

takze jsem schopen poslat string "2019 March 10:00:00am" no a v loxonu dostanu 2019 :)))

takze asi ejdine reseni bdue spokojit se s casem a poslat 3 ruzne packety s H,M,S a slozit to v bloku status 😀

ufff to je shit


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Tak jestli to potrebujes jen takto na datum v kuse, tak místo mezer posli podtrzitka. Takto si to posilam tusim i ja


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

sakra to jsem nezkusil, pomlcka ani "x" ani cokoli nejde a furt to bere jen hodinu 🙂 ja uz to udelal pres 3 ruzne hodnoty a slozil je ve STATUS


   
ReplyQuote
Share: